Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Doprava do Chorvátska > Ako sa vyhnúť slovinskej diaľnici

Ako sa vyhnúť slovinskej diaľnici

mapa.jpg

Slovinská diaľnica alebo ako sa vyhnúť slovinskej diaľnici?

Pre klientov cestujúcich vlastnou dopravou do Chorvátska prinášame praktický návod, ako sa vyhnúť slovinskej diaľnici.

Slovinská diaľnica - najdrahšia diaľnica smerom k moru!

Ak idete na klasický týždenný pobyt, potom Vám 7 dňová slovinská diaľničná známka nevystačí a ste donútení si kúpiť mesačnú slovinskú diaľničnú známku za 30,00 € !!! Ponúka sa ale riešenie - trasu cez Slovinsko absolvovať bez prejazdu slovinskej diaľnice.

Ako sa vyhnúť slovinskej diaľnici?

Základ slovinskej skratky začína už na menej tradičnom zjazde z rakúskej A2. Ten neprichádza pri Grazi, ale už na exite 139-Ilz. Práve odtiaľ totiž vedie najvýhodnejšia spojka, ak sa chceme vyhnúť diaľniciam v Slovinsku. A navyše tá nádhera! Cesta sa prepletá tzv. sopečnou krajinou... Znamená to v Ilzu si odsledovať ceduľu na ceste číslo 66 smer Feldbach a Riegersburg. Celkom 50 km z Ilzu na hraničný prechod so Slovinskom Bad Radgesburg /Gornja Radgona možno počas dobrej dopravnej situácie zvládnuť za hodinu.

Úloha v Slovinsku je jasná - približne 60 km prekľučkovať bez zabočenia na diaľnicu. Slovinské okresy ponúkajú viac riešení kadiaľ cestovať. Pre všetky platí začať v hraničnej obci Gornja Radgona, držať sa žltých, nie zelených diaľničných tabúľ a mieriť na najväčšie mesto na mimodialničnej trase - Ptuj. Kto nechce blúdiť, nech sa vydá cez Lenart (20 km od rakúskych hraníc), Bis (ďalších 10 km). Do Ptuj dorazíte ani nie po 40 km od hraníc. Po ďalších 10 km je zásadné odbočiť pri tabuli, na ktorej je žlto značený chorvátsky Zahreb, zatiaľ čo rovno vedie trasa na diaľnici smer Ľubľana. Odtiaľ je to už kúsok na chorvátsku hranicu.

Všetkým našim klientom, ktorí s nami cestujú v letnej sezóne do Chorvátska budeme rozposielať podrobné informácie o tejto ceste vrátane fotografií z miest, kde je nutné odbočiť aby ste sa vyhli slovinskej diaľnici.

Týmto článkom "Ako sa vyhnúť slovinskej diaľnici" sa snažíme len odporučiť, ako ušetriť nemalú finančnú čiastku bez toho aby ste cestovali podstatne dlhšie. Časovo sú obe trasy takmer zhodné.

Budeme radi, keď náš príspevok "Ako sa vyhnúť slovinskej diaľnici" odporučíte Vašim známym a kamarátom.