Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie ostrov Brač > Apartmány ostrov Brač

Apartmány ostrov Brač - Chorvátsko

Ostrov Brač je tretím najväčším ostrovom Jadranu, leží oproti Splitu, Omišskej a Makarskej riviére. Je zároveň najvyšším ostrovom v Jadranskom mori, vrch Vidova gora je vysoký 779 m nad morom, tu sa nachádza aj bračské letisko. Na ostrove je približne 20 miest a dedín. Najznámejšie a najobľúbenejšie medzi turistami sú letoviská Supetar, Postira, Bol a Sutivan.

Apartmány na ostrove Brač

Na rozdiel od ostrovov Hvar, Korčula je Brač najbližšie k pevnine, je vzdialený 50 minút od Splitu, dostanete sa naň trajektom, ktorý premáva zo Splitu do Supetaru. Ubytovaní návštevníci v apartmánoch ostrova Brač majú k dispozícii krásne skalnaté, okruhliakové, štrkové, miestami aj pieskové pláže. Údajne najkrajšia z chorvátskych pláží je Zlatni rat - úzky kamienkový klin, vybiehajúci do mora, ktorý nájdete pri dedinke Bol. Bol je moderné a výrobne vybavené letovisko, ktoré nemá núdzu o turistov. Pre rodiny s deťmi odporúčame apartmány ostrov Brač a piesočnatú pláž Uvala Lovrečina, ktorá je umiestnená len 5 km od malebnej dedinky Postira.  

Apartmány ostrov BračOstrov Brač je preslávený hlavne turistickým ruchom, kamenárskym priemyslom, pestovaním olív a aromatických rastlín. Hovorí sa, že na ostrove svieti slnko 300 dní do roka. Nájdete tu prekrásne pláže, krasové jaskyne, panenskú prírodu, priateľských domácich a romantické promenády. Ostrov inšpiroval aj jedného z našich spisovateľov Martina Kukučína, ktorý žil v mestečku Selca.

Ďalším pokladom, ktorý má ostrov je povestný biely kameň (niečo medzi vápencom a mramorom), ktorý sa už niekoľko stáročí ťaží v mestečku Pučišča na severe ostrova. Nemalo by Vám uniknúť, že aj Biely dom vo Washingtone je postavený práve z tohto kameňa. Používal sa aj na rekonštruovanie významných budov v mnohých európskych metropolách. Napriek svojmu názvu sú v ňom odtiene šedej, zlatej aj ružovej farby.

Apartmány ostrov Brač

Ostrov Brač disponuje ubytovaním v apartmánoch, v hoteloch, v kempoch, v penziónoch, ale najmä lacným ubytovaním v súkromí - súkromné vily, domy.

Apartmány ostrov Brač

poskytujeme v termínoch od mája do septembra, kedy je v tejto oblasti počasie ideálne pre strávenie výnimočné letnej dovolenky. Počasie na Brači je stále a v letnom období s minimálnym množstvom zrážok a maximálnym počtom slnečných dní.

 

Ubytovanie na ostrove BračUbytování ostrov Brač
poskytujeme v termínoch od mája do septembra, kedy je v tejto oblasti počasí ideálne pre strávenie výnimočné letnej dovolenky. Počasie na Brači je stále a v letnom období s minimálnym množstvom zrážok a maximálnym počtom slnečných dní.
Aktuálna predpoveď počasia pre ostrov Brač môžete zhliadnuť TU

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Vyberte si apartmány na ostrove Brač

Apartmány Vila Blanka Brač - Sutivan

Pre Vašu spokojnú dovolenku na ostrove Brač využite našu ponuku ubytovania,ktorú predstavuje vila Blanka. Je vzdialená 150 metrov od mora a 200 met... KlimatizáciaPlážObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila BlankaFirst Minute 5%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Drago Brač - Sutivan

Ubytovanie v Chorvátsku za výhodnú cenu môžete mať na ville Drago, ktorá je vzdialená cca 80 m od pláže a 200 m od centra Sutivanu, v ktorom nájdete ... PlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Drago

KÚPIŤ

Apartmány Vila Mija Brač - Bol

Medzi najatraktívnejšie miesta nielen na ostrove Brač ale v celom Chorvátsku určite patrí Zlatni Rat, čiže Zlatý Bol. Vila Mija je umiestnená v krá... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Mija

KÚPIŤ