Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Výlety v Chorvátsku > Výlety v Strednej Dalmácii > Brač - aktívna dovolenka

Aktívna dovolenka na ostrove Brač

Brač - aktívna dovolenka

Nie je lepší spôsob ako spoznať prírodu, geografiu, históriu alebo zvyky a tradície obyvateľov Brača. Turistika je najlepšia možná voľba

Turistika a výlety

Poďte s nami spoznať stredozemskú atmosféru (ako dýchajú stredozemské a ostrovné krajiny) a potešiť sa ostrovnými plážami a krištáľovou čistotou mora.

PodGažul - Vidova gora - Bol

Výlet sa začína v centre starej dediny a pokračuje cestami obklopenými borovicami až k najvyššiemu vrchu všetkých jadranských ostrovov - Vidová Hora, odkiaľ sa vám ponúkne prekrásny, dych vyrážajúci pohľad na ďalšie dalmatínske ostrovy a južné pobrežie ostrova Brač. Po tomto kochání zostúpite dole do mestečka Bol. Potom navštívite múzeum a botanickú záhradu, ktorá patrí Dominikánskému kláštoru. Na prechádzku nadväzuje kúpanie, obed, alebo prechádzka mestom a cesta späť. Dĺžka trasy je 17 km, výlet sa začína o 9.00 h a návrat je do 16.00 h. Cena 230 KN zahŕňa sprievodcu a prepravy.

Škrip-Splitska-Postira-Lovrečina

Doprava do prvého osídleného mestečka Škrip. Po prehliadke pamätihodností mesta a múzea histórie ostrova sa pokračuje krajinou olivových hájov a viníc k pobrežnému mestečku Splitska. Po krátkej pauze sa pokračuje do rybárskeho mestečka Postira a o niekoľko km ďalej do prírodnej zátoky Lovrečina. Lovrečina je zaujímavá nielen zrúcaninami starej Kresťanskej rotundy z 5.storočia, ale má aj veľmi atraktívne piesočné pláže, kde sa samozrejme môžete vykúpať. Potom nasleduje už návrat späť. Výlet trvá od 9.00 do 16.00 h a jeho cena je 195 KN.

Vidova Gora - PodGažul

Je to poldenný turistický výlet, ideálny pre rodiny s deťmi, k vrcholu Vidová hora, odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na dalmatínske ostrovy a južné pobrežie ostrova Brač. Po strávení nejakého času na Vidovej hore nasleduje polhodinový zostup borovicovou cestou do starej dediny PodGažul. Relaxácia, prehliadka pamätihodností, ochutnávka miestnych ostrovných produktov (syr, pršut, víno, ...) a hry baloty. Potom návrat do východzieho cielľa. Dĺžka trasy 4 km. Cena 120 KN

Exkurzia do kláštora Blaca

Návšteva jedného z najzaujímavejších kultúrno vedecko-historických pamiatok na ostrove. Doprava na miesto - Vidová hora, potom 45 minútová prechádzka ku kláštoru, prehliadka historického pamätníka, po pauze cesta späť a odvoz do Sutivanu. Cena 180 KN vrátane vstupenky a odvozu.

Horolezectvo

Sutivan - Ložišče, raj horolezcov

Strávite deň lozenia po skalách, výstup po skalných stenách, po kopcoch kontrastujúcich skalných stien a údolí. Na tento typ výstupov nie sú potrebné žiadne predchádzajúce znalosti, pretože pôjdete len po ľahších trasách, chce to len dobrú kondičku. Dostanete aj horolezecké vybavenie a inštruktora a celkom určite zažijete vzrušenie z výstupu. Vhodné pre jednotlivcov ale aj skupiny, doprava je zabezpečená zo Sutivanu do Ložišča, potom krátka prechádzka olivovými hájmi cez starý Fr. Josip most, ktorý je jeden z najkrajších. V Ložišči nájdete aj najstaršiu kostolnú vežu v Dalmácii. Výstup a zostup v niekoľkých oblastiach v blízkosti Ložišča, návrat do Sutivanu. Cena 160 KN.

Stenové horolezectvo po stenách

Umelá stena (v hale) pre voľné horolezectvo je najvyššou stenou v Chorvátsku. Aj keď ste začiatočník alebo pokročilý, bude vás to určite tešiť. Cena 120 KN. Od 17.00 do 20.00 h.
Vidova Gora - horská cyklistika k najvyššiemu vrcholu ostrova.

Objavte srdce ostrova Brač, jednoduchý výstup a zostup cez dalmatínsky raj cyklistov. Doprava zo Sutivanu k Vidovej hore, príchod k Belvederu, odkiaľ sa už rozširuje pohľad na dalmatínske ostrovy, ktorý tají dych. Z Vidovej hory zjazd kamennou cestou do Nerežišče a ďalších typických ostrovných osád alebo dediniek Donji Humac, Dračevica a Ložišče. Na ceste si budete vychutnávať pozorovanie okolitej prírody, napr. storočné olivové háje a borovicové lesy. Krátka zastávka v prírodnom parku so zvieratkami, kúpanie v zátoke na severo - západnej časti ostrova. Návrat do Sutivanu, kde sa trasa skončí. Dĺžka trasy 20 km, stupeň obtiažnosti - jednoduchá. Od 15.00 do 19.00 h. Cena 220 Kn, v cene zapožičanie bicykla a prilby.

Jednoduchá okružná jazda po starej ceste pozdĺž pobrežia je vhodná pre všetky vekové kategórie. Jazdy zo Supetaru do Sutivanu a späť vrátane sprievodcu. Po prehliadke Sutivanu nasleduje kajaking do susedných pláží, kde aj v špičke sezóny sa môžete tešiť súkromnému slneniu. Zážitok končí jazdou na kolesách späť do Supetaru. Dĺžka na bicykloch 12 km, na kajaku 2 km. Obtiažnosť - jednoduchá. Výlet od 9.00 do 13.00 h. Vybavenie zahŕňa prenájom cykl. bicyklov, prilby, dvojkajaku, záchrannej vesty a neoprénových topánok. Cena 170 KN.

Vyberte si z našej ponuky ubytovania na ostrove Brač.