Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Čierna Hora > Dovolenka Bar

Dovolenka Bar - Čierna Hora

Bar je prímorským letoviskom a jedným z najobľúbenejších stredísk cestovného ruchu v Čiernej Hore. Zároveň je najväčším mestom v južnej časti čiernohorského pobrežia. Mesto Bar bolo založené až na sklonku 19. storočia. Je tiež konečnou zastávkou železničnej trate, ktorá Bar spája s Belehradom a Podgoricou. V meste sa tiež nachádza veľký prístav, z ktorého vyplávajú lode do talianskej Ancony, Bari a Albánska.

Dovolenka v Baru

Ak si chcete prezrieť krásy Baru, potom zavítajte do štvrti Topolica. Uvidíte tam palác s krásnou záhradou, v minulosti využívaný Nikolom I., ktorý tu vítal návštevy cestujúce po mori. Teraz v ňom môžete navštíviť historické a archeologické múzeum, ktoré tu sídlia. Za pamiatkami môžete vyraziť aj do mestečka Stari Bar. Nachádza sa neďaleko Baru (cca 5 km) na vrcholku kopca Londža a zaujme vás určite zvyškami pôvodného stredovekého mesta nazývaného tiež mestom duchov. Prezrieť si tu môžete pomerne zachované kostoly a to kostol sv. Kataríny a kostol sv. Veneranda. Nachádzajú sa tu tiež turecké kúpele, ktoré pochádzajú zo 17. a 18. storočia. Pod bránami mesta Stari Bar sa každý piatok konajú trhy. V rámci dovolenky v Bare návštevu jej starého mesta (Stari Bar) rozhodne odporúčame. Nielen, že je odtiaľ krásny výhľad, ale návšteva tunajších pamiatok zaiste urobí radosť všetkým milovníkom histórie. 

Pláže v letovisku Bar

Za kúpaním môžete počas dovolenky v Bare vyraziť hneď na niekoľko pláží. Priamo v meste vás uvíta 750 m dlhá kamienková pláž Topolica. Na ňu prakticky takmer plynule nadväzuje pláž Žukotrlica - tiež kamienková. Je navyše lemovaná borovicami, pod ktorými sa môžete ukryť pred horúcim slnkom. Kúsok za mestom, medzi Barom a Sutomore, sa nachádza známa Crvena plaža plná červenkastého piesku a kamienkov. Práve pre tento piesok získala svoj názov. Aj táto pláž je obklopená borovicovým lesíkom poskytujúcim príjemný tieň.

Na plážach je tiež poskytovaná široká ponuka vodných športov a rôznych radovánok. Nechýba tu ani ihrisko pre plážový volejbal. V letovisku nájdete aj tenisové kurty, dve futbalové ihriská, atletický štadión a dve školy potápania.

Ak hľadáte rušnejšie letovisko, potom je Bar dobrou voľbou. Možností, kde sa dá dobre najesť, napiť aj pobaviť je tu naozaj veľa keďže je tu množstvo reštaurácií, barov i diskoték. V letných mesiacoch sa tu navyše konajú rôzne kultúrne podujatia, ktorých program je príjemným spestrením dovolenky v Bare.

Krajšie a podstatne dlhšie pláže nájdete o 30 km južnejšie v letovisku Ulcinj, kde sa nachádza predovšetkým 13 km dlhá piesková pláž pokrytá tmavým jemným pieskom. V našej ponuke nájdete aj ubytovanie v Ulcinji, odporučiť môžeme predovšetkým Penzión Aksa, ktorý ponúkame na 9 nocí s raňajkami. Zabezpečíme aj autobusovú dopravu z Bratislavy.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenky v Bare

Apartmány Vila Anna Černa Hora - Bar

Apartmány Anna sa nachádzajú v letovisku Bar, resp. v jeho okrajovej časti Šušanj. Sú umiestnené v pokojnej časti letoviska, čo poskytuje súkromie a ... WiFiKlimatizáciaPlážObchodStravovanieDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Anna

KÚPIŤ