Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Čierna Hora > Dovolenka Boka Kotorská

Dovolenka Boka Kotorská

Za perlu Jadranského mora je často označovaný záliv v severnej časti pobrežia Čierneho mora - Boka Kotorska, najväčší záliv v južnej časti Jadranu. Boka Kotorská svojím spôsobom pripomína fjordy, za ktoré býva pomerne často považovaná.

Dovolenka v Boke Kotorskej

Pláž v TivatuVeľa menších mestečiek v celom zálive navštívi počas leta veľa turistov. Niektorí iba prechádzajú, iní prišli do zálivu na celodenný výlet za poznávaním tunajších krás a historických pamiatok a ďalšie dali prednosť ubytovaniu v tunajších letoviskách a užívajú si celú dovolenku v tomto jedinečnom prostredí. Najväčšími letoviskami v celom zálive sú Herceg Novi a Tivat. Herceg Novi sa nachádza hneď v úvodnej časti Boky Kotorskej v Hercegnovském zálive, na ktorý nadväzuje záliv Tivatskom, v ktorom leží mesto Tivat. V týchto letoviskách sa tiež nachádzajú najdlhšie pláže v celom zálive a sú zároveň najrušnejšími mestami v Boce Kotorskej. U Tivatu sa navyše nachádza medzinárodné letisko, až na miesto sa tak môžete dopraviť pomerne pohodlne letecky.

Okrem týchto väčších letovísk môžete dovolenku v Boke Kotorskej stráviť vo veľa menších, veľmi kľudných letoviskách, kde si užijete pokoj a naprostý relax. Tunajšie pláže sú malé, skryté medzi skalkami, zeleňou či Ponte a poskytujú podstatne viac súkromia, ako dlhé pláže iných letovísk mimo Boku Kotorskú. Medzi menšie kľudnejšie letoviská môžeme zaradiť napr. Orahovac, Dobrotu, Risan a Perast, z ktorých najpokojnejším a najmenším je jednoznačne Orahovac. Perast je mestečkom s množstvom historických stavieb a unikátne tiež perastskými ostrovčeky Gospa od Skrpjela a Sveti Djordje, vďaka čomu je pomerne dosť navštevovaný turistami aj v rámci výletov. Oproti tomu Dobrota je pomerne "roztiahnutým" letoviskom, ktoré sa tiahne od Orahovac až k historickému Kotoru. Platí teda, že časť vzdialenejšia od Kotoru je pokojnejšia ako časť priamo nadväzujúcej na historický Kotor. Výhodou Dobroty je veľmi ľahký prístup k historickému Kotoru, do ktorého sa dá dôjsť pešo po pobrežnej promenáde. Využiť je možné tiež miestnu autobusovú dopravu, ktorá pravidelne pendluje okolo celého zálivu, či miestnu taxislužbu, ktorá funguje za veľmi rozumné ceny.

O návšteve Kotora sa hovorí pobyt v akejkoľvek časti Čiernej Hory, lebo je jedinečným miestom zapísaným na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Stráviť dovolenku v Boke Kotorskej a nenavštíviť Kotor, by bol skoro hriech, pretože je to takmer "čo by kameňom dohodil".

V našej ponuke dovolenky v Boke Kotorskej teraz nájdete apartmány v Tivate, Risane a Peraste, čoskoro do ponuky pribudne aj ubytovanie v Orahovac a dobrote. Problémom však nie je zabezpečiť ubytovanie v akejkoľvek časti zálivu vrátane delegátskych služieb.

Ak máte o dovolenku v Boke Kotorskej záujem, neváhajte nás kontaktovať a my Vám pripravíme ponuku ubytovania v Boke Kotorskej presne podľa Vašich predstáv.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka v Boke Kotorskej

Apartmány Vila Lyrik Čierna Hora - Risan

Vila Lyrik sa nachádza na brehu risanského zálivu v Boke Kotorskej. Okolo vilky je veľa zelene, pretože je obklopená vlastnou záhradou. Od pieskovo-... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila LyrikFirst minute 10%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Dragana Čierna Hora -Tivat

Ubytovanie pre Vás zabezpečíme na akýkoľvek počet dní! Apartmány sa nachádzajú v severnej časti čiernohorského pobrežia. Poskytujú jedinečné luxusn... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila DraganaFirst Minute 5%

KÚPIŤ