Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Čierna Hora > Dovolenka Budva

Dovolenka Budva - Čierna Hora

Čierna Hora je jedna z najatraktívnejších oblastí celého Jadranu. Je to krajina plná slnka, pamiatok, prírodných krás - vysokých hôr a mora. Pláže sú tu prevažne štrkové a patria k najobľúbenejším na Jadranskom pobreží. Podnebie je tu veľmi teplé, a preto tu rastie veľké množstvo subtropickej a prímorskej vegetácie. Medzi najväčšie a najznámejšie strediská patria Budva, Sutomore, Bečiči a Ulcinj. V Čiernej Hore si užijete nádherné kúpanie v priezračne čistom mori, veľa zábavy, športovania i výletov po mori.

Dovolenka v Budve

Na konci článku zhliadnite video zo starého mesta a Sea Dance festivalu na pláži Jaz neďaleko Budvy.

Budva s osadami Boret, Bečiči, Miločer, Sveti Stefan, Reževići vlastní jednu z najkrajších riviér. Je to úsek dlhý len 21 km, a napriek tomu sa na Budvanskej riviére sústreďuje veľký záujem turistov. Riviéru charakterizujú intímne, skryté prístavy a čistý piesok. Podľa klimatických ukazovateľov patrí k najpriaznivejším letoviskám v Európe. Teplota je porovnateľná s riviérami v Taliansku a Francúzsku. Táto oblasť je jednou z najteplejších na Jadrane. Pred nepriaznivými vplyvmi z oblasti Stredozemného mora ju chránia pohorie Paštroviči a Lovčen. Budva je starobylé mesto, ktorého počiatky siahajú do 4. stor. p.n.l. Niet divu, že práve tunajšie pobrežie si vybral juhoslovanský kráľ Alexander Karadjordjevic za miesto pre letné pobyty svojej rodiny. Ostatne aj spoločenská európska smotánka oceňuje jedinečnosť tohto pobrežia, predovšetkým hotelového mestečka Sveti Stefan, vzdialeného 9 km od Budvy.  Mestečko Budva Vás očarí svojimi úzkymi uličkami, ale aj množstvom kafé barov, reštaurácií, butikov a všemožných obchodíkov. Pre nepreberné množstvo zábavy je Budva nazývaná "Balkánske Monte Carlo".  Starobylá časť Budvy sa nachádza na výbežku pevniny do mora a zo všetkých strán je obohnaná hradbami. V okolí nájdete plno pekných pláží a dlhú promenádu ​​vedúcu až do susedného Bečiči. Dovolenka v Budve a Čiernej Hore vôbec je vhodná pre klientov, ktorí si chcú užiť malebných prírodných krás.

Nočný život a zábava v Budve

Po celodennom kúpaní, alebo návrate z výletu máte možnosť spoznať bujarý život v tomto letovisku, ktoré je právom nazývané "Balkánske Monte Carlo". Väčšina zábavy sa sústreďuje na 4 km dlhej promenáde pri mori. Vďaka osamostatneniu Čiernej Hory v roku 2006, sa obyvatelia a podnikatelia snažia ponúknuť tie najatraktívnejšie a najlepšie služby, napodobniť a ponúknuť rovnaké vymoženosti ako najznámejšie letoviská vo vyspelých krajinách.

Nájdete tu luxusné diskotéky, kde k návšteve zadarmo lákajú akciami na výhodnejší nákup a konzumáciu alkoholických nápojov (whisky párty, tequla party a iné) veľmi sporo odeté profi-disco-tanečnice. Nájdete tu počítačové a herné priestory, rôzne atrakcie ako pre deti i dospelých, motokáry, bungee-jumping, detský lunapark, množstvo obchodíkov a kioskov s občerstvením a jedlami na grile, suveníry, predajne s textilom, predajne s DC a DVD, kde voľne nakúpite za babku pirátske najnovšie nahrávky, filmy ktoré mnohokrát neboli ani v kine, ale v neposlednom rade tu nájdete mnoho romantických kaviarničiek so živou hudbou k tancu, či posedenie pri pive alebo poháriku vynikajúceho miestneho vína. Každý tu nájde čo hľadal a na spánok nebude mať ani pomyslenie. Zábava tu utícha niekedy nad ránom, kedy sa začnú trúsiť prví ranní návštevníci pláže. Na konci kolonády, pri starej historickej časti, vás čakajú romantické uličky plné malých snack barov a obchodíkov, ktorými sa dostanete až na hradby. Odtiaľ je krásny výhľad na nočné more. V diaľke pozorujete osvetlené plávajúce lode a počúvate morské vlny, ako narážajú na skaliská. V tejto historickej časti Budvy sa tiež usporadúvajú folklórne večery, divadlá pod holým nebom a iné hudobné podujatia. Dovolenka v Budve je ideálnym miestom aj pre turistov milujúcich čulý nočný život a rušnejšie letoviská.

Zaujímavosti

Budva má vyššiu priemernú teplotu vzduchu ako preslávená francúzska Nice. Tomu zodpovedá aj tunajšia vegetácia. Napríklad park v Miločer, založený v r. 1934, spolu s kráľovskou rezidenciou, patrí k najkrajším dendrologickými parkom na Jadrane. Jedným veľkým parkom sa stala však značná časť prímoria. Tunajší námorníci privážali sadenice a semená rastlín zo všetkých kútov sveta a tie tu našli výborné životné podmienky, či už to boli libanonské cédre, eukalypty, palmy, mišpule, kaktusy, pitospóry alebo stredomorské druhy borovíc či iné stromy.

Ak vás nezaujala naša ponuka dovolenky v Budve, zhliadnite našu ponuku ubytovania v Čiernej Hore, odporučiť Vám môžeme napr. ubytovanie v Ulcinje.

Promo video Sea Dance festivalu

Video zo starého mesta Budva

V roku 2014 sa SEA Dance festival konal na dlhej pieskovo-kamienkovej
pláži Jaz neďaleko Budvy. Vyrazte sa baviť na jedinečný tanečný festival.

Prezrite si na videu staré mesto v Budve. Virtuálne prejdete uličkami
starého mesta, pozriete sa na hradby, citadelu, na priľahlé pláže ...

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenky v Budve

Apartmány Marko Čierna Hora - Budva

Príjemné ubytovanie v priestranných apartmánoch v turistickom centre Čiernej Hory - Budve. Apartmány Marko sú veľmi dobre umiestnené. Nachádzajú sa ... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Markofirst minute 5%

KÚPIŤ