Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka stredná Dalmácia > Dovolenka Drvenik

Dovolenka Drvenik - Chorvátsko

Novo v našej ponuke! Zhliadnite ponuku dovolenky v Drveniku - napr. Vila Palme alebo Vila Sirena, určite nebudete sklamaní. Drvenik je menšie, malebné letovisko s 500 obyvateľmi, ktoré sa nachádza v južnej časti Makarskej riviéry (Stredná Dalmácia) cca 30 km južne od letoviska Makarská pod svahmi pohoria Biokovo.

Dovolenka v Drveniku

Toto príjemné mestečko sa môže popýšiť krásnymi štrkovými plážami, chránenými tieňom paliem a borovíc s pozvoľným vstupom do mora. Ponúka výborné podmienky pre deti i neplavcov. Turistom je na dovolenke v Drveniku k dispozícii pošta, supermarket, zmenáreň, reštaurácia, pizzeria, kaviarničky, diskotéka, obchody so suvenírmi. K športovému vyžitiu môžu návštevníci Drvenika využiť futbalové a basketbalové ihrisko aj širokú ponuku vodných športov, požičovňu bicyklov, ranné rybárčenie na mori, potápanie a širokú ponuku lodných výletov.

Vďaka rovinatému terénu, výbornému prístupu k moru aj do mora môžeme dovolenku v Drveniku odporučiť širokej klientele. 

Pláže a kúpanie v Drveniku

Dovolenka v DrvenikuNajobľúbenejšou plážou je zátoka Donja Vira a Gornja Vira kde malé kamienky prechádzajú v piesok. Borovice siahajúce až k pláži lákajú k oddychu v príjemnom tieni. Ak túžite po oddychu a relaxe na menšej pláži, v okolí ich nájdete niekoľko. Každý si tu príde na svoje. Pláže sú celkom iste zásadné kritérium pri výbere dovolenky. Drvenik ich ponúka dostatok.

Reštaurácie

Drvenik netrpí ani núdzou reštaurácií,  kvalita i veľkosť porcií je veľmi podobná. Na "Našej" Vile Palme ponúkame možnosť dokúpenia polpenzie podávanej priamo na Vile.

Pamiatky v Drveniku

Na sever od obce objavite zrúcaninu protitureckej veže zo 17.storočia. Odporúčame tiež prehliadku gotického až barokového kostola Sveti Juraj v časti zvanej Gornji Drvenik.

Trajekty z Drvenika

Dovolenka Drvenik

Drvenik má trajektové spojenie na ostrov Hvar - Sučuraj a Korčula - Korčula Dominca. Pri Vašej dovolenke v Drveniku tiež odporúčame využiť možnosť individuálnych výletov loďou za super ceny (dĺžka plavby trajektom na ostrov Hvar - mesto Sučuraj je cca 30 minút, cena trajektu sa pohybuje okolo 2,- Euro/osoba, na Korčulu cca 6,- Euro/osoba

Ak Vás toto miesto nezaujalo, potom máme pripravené ďalšie alternatívy pre Vašu dovolenku, napríklad dovolenka Tučepi s plážami dlhými 4 km alebo dovolenka Gradac - najjužnejšie letovisko Makarskej riviéry. Ak Vás lákajú južnejšie položené destinácie, potom navštívte stránku dovolenka v južnej Dalmácii s úžasnou ponukou dovolenky v Orebiči.

Hory, borovicové lesy a morská klíma vytvárajú výborné podmienky nielen pre všetkých milovníkov krásnej prírody a čistého mora, ale aj pre osoby trpiace alergiami, chorobami horných ciest dýchacích a chorobami kože.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií