Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Istria

Dovolenka Istria - Chorvátsko

Dovolenka Chorvátsko Istria

Život na Istrii bol vždy spájaný s morom. Námorníci v ich zátokách hľadali útočisko, rybári strávili celý svoj ​​život na mori okolo istrijského polostrova a tiež hostia si zamilovali tunajšiu krajinu. Všetci sa zhodli na jednej veci - ojedinelej kráse istrijského mora a krajiny. Na Istrii je veľa zaujímavostí a miest, ktoré odporúčame pri Vašej dovolenke určite zhliadnuť. Na kopci sa týči mesto Labin ktoré svojimi múrmi po stáročia hrdo chráni svojich občanov. Na najjužnejšom cípe Istrie môžete navštíviť prírodný park Kamenjak, ktorý má dĺžku 9,5 km a šírku 1,5 km.

DOVOLENKA na ISTRIi

Za návštevu tak určite stojí mesto Rovinj alebo Mesto Poreč. Obe sú obľúbenými letoviskami  pre svoje pláže aj históriu. Severným smerom potom prídete do letovísk Novigard alebo Umag. Určite stojí za vašu pozornosť stojí tiež dovolenka v severnej Damácii, v susedstve Istrie alebo dovolenka v strednej Dalmácii. Síce trošku dlhšia cesta však stabilnejšie počasie, než na Istrii.

Dovolenku na Istrii môžete prežiť v týchto regiónoch: 

Umag/Novigrad

Región Umag Vám pri dovolenke na Istrii ponúkne päťdesiat kilometrov nádherných pláží. Ak dávate prednosť pokojnému spôsobu trávenia dovolenky, potom na Vás čaká Novigrad Cittanova, typické rybárske mestečko. Staré mesto s jeho dobre chráneným prístavom a malebným pobrežím bude ideálnym miestom pre Vašu dovolenku na Istrii. Budete sa tu prechádzať po mestskej promenáde mesta Novigrad, počúvať more a vietor v boroviciach a zabudnete aspoň na chvíľu na každodenné problémy. Najzápadnejším cípom Istrie je malá rybárska dedina Savudrija. Najvýznamnejšou atrakciou je slávny maják, najstarší na Istrii, postavený v roku 1818.

Poreč

Ak hľadáte aktívnu dovolenku s pozoruhodnými zážitkami a bohaté kultúrne dedičstvo, potom dajte prednosť mestu Poreč, ktorý Vám zaručí bohatú turistickú ponuku. Zažiť tu môžete atmosféru miestnych barov, diskoték, plážových klubov a kaviarní a samozrejme reštaurácií. Je tu proste zábava od východu do západu slnka. Poreč je bývalá rímska kolónia, môžete tu obdivovať krásu románskej architektúry s nádhernými benátskymi gotickými palácmi. Systém kolmých ulíc bol kompletne zachovaný do dnešnej doby. Počas panovania byzantského cisára Justijana, Porec dosiahol svoj najvyšší vrchol. Celý komplex bol zaradený do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Pri vstupe do baziliky budete cítiť ducha minulých storočí.

Vrsar / Funtana

Vrsar - Funtana Orsera je malá rybárska dedina medzi mestami Poreč a zálivom Lim, ktorá Vás zaujme unikátnym súostrovím s idylickými ostrovmi a ostrovčekmi, zeleným prostredím a krištálovo čistou vodou. Dovolenka na Istrii vo Vrsara - Funtane Vám ponúka ideálne podmienky pre odpočinok. Je tu najviac členité pobrežie Istrie s mnohými zátokami a ostrovčekmi, ktoré sú rajom pre jachtárov. Na vrchole kopca Vrsar sú pozostatky pravekého osídlenia, ktoré bolo obohnané obranným múrom z rímskych čias. Vrsar - Orsera sa stal významným strediskom raného kresťanstva. Vrsar - Funtana - Orsera sú moderné turistické strediská, jedinečné v tejto oblasti.

Rovinj

dovolenka IstriaNa krásnom západnom pobreží Istrie pod Limským zálivom nájdete najromantickejšie miesto v Stredozemnom mori! Mesto Rovinj je správnou voľbou pre všetkých z vás , ktorí túžia po sentimentálne atmosfére časov , ktoré sú nenávratne preč. Obmedzený priestor viedol ku konštrukcii úzkych domov, úzkych uličiek a malých námestí, ešte nedotknutný moderným urbanizmom. Je potrebné sa zmieniť o parku Zlatý mys, ktorý je najvýznamnejším parkom na východnom pobreží Jadranského mora. Dovolenka v mieste Rovinj tak uspokojí všetky romantické duše.

Labin/Rabac

Staré stredoveké mesto Labin je plné rôznych umeleckých skvostov. Nachádza sa na východnom pobreží Istrijského polostrova, len štyridsať kilometrov od Puly a asi šesťdesiat kilometrov od Rijeky. Labin je historické a administratívne centrum východnej Istrie, ktoré bolo osídlené už v druhom tisícročí pred naším letopočtom. Pohľad zo stredovekej tvrze s renesančnou baštou a kostolnou vežou zo XVII . storočia - najvyššieho bodu mesta, ponúka prekrásny pohľad na Rabac a jeho záliv. Labin, kedysi malá rybárska dedina, teraz krásna turistická destinácia so zachovalým životným prostredím je zaslúžene známe ako "perla Kvarnere". Krásne upravené pláže sú starostlivo udržiavané a vybavené všetkým komfortom pre čo najpohodlnejšie dovolenku na Istrii.

Centrálna Istria

Nádherne Dochovalé stredoveké mestá strednej Istrie vo Vás prebudia naozajstné potešenie. Centrálna Istria je jednou z mála oblasti Stredozemného mora, ktorá sa pýši kvalitou nedotknutej prírodnej krajiny a bohatého kultúrneho dedičstva. Početné zátoky a kopce vytvorili rozptýlené osídlenie s takmer neskutočnú scenériou. Mesto Roč je dnes aktívne kultúrne centrum, město Hum je najmenšie mesto na svete! Medzi oboma mestami je unikátny pamätník venovaný starej chorvátskej hlaholike - abecede a kultúre. Buzet a Roc sú chránené ako pamiatky s veľkým významom. Nezabudnite teda pri Vašej dovolenke navštíviť aj túto oblasť.

Pula/Medulin

dovolenka IstriaVitajte v tritisíc rokov starom meste Pula! Nezmazateľne sa tu zapísali Rimania aj Benátčania, Pula plnila tiež význam ústredného rakúskeho prístavu. Pula je dnes najväčším kultúrnym a ekonomickým centrom Istrie. Prezrite si rímske chrámy, barokové paláce a zvyšky stredovekých hradieb pretínajúce sa so starobylými mestskými bránami. Arena na Pule je jeden z najlepšie zachovaných rímskych amfiteátrov na svete a je najvýznamnejšou pamiatkou nielen v Pule ale tiež na Istrii. Aréna bola schopná prijať až 25.000 divákov. Je to impozantná budova ktorej slávnu históriu môžete vidieť a cítiť pri rôznych kultúrnych programoch. Ak sa vydáte desať kilometrov južne od Puly, narazíte na krásnu pokojnú zátoku so súostrovím a malebné mestečko Medulin. Mesto Medulin je jednou z najžiadanejších turistických destinácií pre rodinnú dovolenku.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Dovolenka Medulin

Obec Medulin sa rozkladá na samom juhu Istrie. Susedí s mestom Pula a mestečkom Ližnjan. Je to jedno z väčších miest Istrie - má cez 6 000 obyvateľov. Postavené je na základoch starobylých miest. L...

Dovolenka Medulin

Dovolenka Pula

Mesto Pula je známym chorvátskym mestom s rovnomenným prístavom. Nájdete ho v západnej časti Istrijského polostrova. Žije tu vyše 60 000 obyvateľov. Pula je zároveň najväčším mestom Istrijskej ...

Dovolenka Pula

Dovolenka Poreč

Mesto Poreč a dovolenka Poreč ponúka mnoho pamiatok a bohatú históriu. Za návštevu stojí napríklad Eufraziova bazilika, ktorá bola v roku 1997 zapísaná do dedičstva UNESCO a nachádza sa v cípe mest...

Dovolenka Poreč

Dovolenka Umag

Letovisko Umag sa nachádza v severnej časti Istrie vo vzdialenosti cca 640 km z Bratislavy. Žije tu okolo 5 000 obyvateľov. Dominantou je záliv s prístavom, kde má svoje miesto prímorské kúpeľné st...

Dovolenka Umag

Dovolenka Rovinj

Najromantickejšie mesto chorvátskeho pobrežia „Rovinj“ sa nachádza v Istrii, severozápadne od Puly. Miesto ako stvorené pre romantickú dovolenku v Rovinj. Od severozápadného pobrežia Istrie je odde...

Dovolenka Rovinj