Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka na chorvátskych ostrovoch > Dovolenka ostrov Šolta > Dovolenka Maslinica

Dovolenka Maslinica

DOVOLENKA V Maslinica

Každý, kto raz navštívil malebnú osadu Maslinica na ostrove Šolta, bude ju naďalej považovať za jedno z najkrajších miest v Dalmácii. Maslinica je kamenná rybárska osada, umiestnená v rovnomennej zátoke na západnej strane ostrova Šolta. Zátoka je veľmi dobre chránená pred vetrami, preto je vhodná pre kotvenie lodí - môžeme teda odporučiť hosťom, ktorí sa počas dovolenky "zmenia" na námorníkov. Miestni obyvatelia sú teda odjakživa "zviazaní" s morom, preto tu nájdete širokú a rôznorodú ponuku všetkých "Darov mora".

Dovolenku v Maslinici môžeme odporučiť nielen začínajúcim námorníkom ale aj hosťom, milujúcim prírodu, pokoj a pohodu.

Pobrežie je pomerne členité, s mnohými menšími i väčšími zátokami (Poganice, Tepli bok,  Šoškova), v ktorých objavíte krásne prírodné kamienkové pláže. Južným smerom objavíte prevažne borovicové lesy ale predovšetkým úplný pokoj i nedotknutú panenskú prírodu.

Dovolenka Maslinica

Vďaka jedinečnej scenérii, ktorá je dotváraná malými ostrovčekmi chrániacimi vjazd do tunajšej úzkej zátoky, je kamenná rybárska osada Maslinica považovaná za jedno z najkúzelnejších miest nielen na Šolte ale aj v celej Dalmácii. Najstaršou stavbou je opevnená hranolová veža zo 17. stor., ku ktorej bol v 18. stor. pristavaný barokový zámok Avlija. V 60. rokoch min. stor. bol aj s vežou upravený na jednoduchý hotel rovnakého mena. Na ostrovčeku Stipanska sa nachádzajú zrúcaniny starokresťanskej baziliky.

Pri dovolenke v Maslinici môžete zažiť podmorský rybolov a potápanie, najmä okolo ostrovčekov Radula, Stipanska, Balkun, Kamičić, Pelebrnjak. Sú tu aj výborné podmienky pre jachting a windsurfing.

Informácie o cestovnom poriadku trajektov nájdete na tomto odkaze: "Trajekty Chorvátsko".

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka v Maslinici

Apartmány Stanka Šolta - Maslinica

Apartmánový dom Stanka nájdete v najmalebnejšej časti strediska Maslinica.Dom stojí na pokojnom mieste s krásnym výhľadom vo vzdialenosti asi 80 metr... KlimatizáciaPlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Stanka

KÚPIŤ