Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka na chorvátskych ostrovoch

Dovolenka na chorvátskych ostrovoch

Dovolenka Chorvátsko na chorvátskych ostrovoch

Pobrežie Chorvátska sa môže ako jedno z mála pochváliť viac ako tisíc ostrovmi. Mnohé z chorvátskych ostrovov patrí k najvyhľadávanejším ostrovom v celej Európe. Nájdete tu ostrovy rôznych veľkostí. Niektoré sú  neobývané a pokrýva ich prirodzená vegetácia a iné - väčšie a známejšie ostrovy s vyhľadávanými strediskami a atrakciami.

DOVOLENKA NA OSTROVE V CHORVÁTSKU

Počas dovolenky v Chorvátsku môžete vďaka dobrému trajektovému spojeniu precestovať hneď niekoľko z chorvátskych ostrovov. Dovolenka na ostrovoch v Chorvátsku láka predovšetkým skúsenejších klientov s dobrodružnou povahou. Celkový prehľad všetkých apartmánov na pobreží Chorvátska nájdete na stránke apartmány Chorvátsko prípadne prehľad všetkých ubytovacích kapacít nájdete na stránke Ubytovanie v Chorvátsku kde si už nájdete to najvhodnejšie ubytovanie.

Medzi najnavštevovanejšie ostrovy využívané k dovolenke na chorvátskych ostrovoch patria: Brač, Cres, Čiovo, Hvar, Korčula, Lošinj, Krk, Mljet, Murter, Pašman, Rab, Šolta a Vis. Naša CK ponúka prežitie dovolenky na týchto ostrovoch:

Ostrov Brač

Dovolenka na chorvátskych ostrovochBrač je najväčší dalmacíjsky ostrov ktorého dĺžka presahuje 20 km a šírka je okolo 13 km. Na Brači je dvadsať mestečiek s celkovým počtom 14 tisíc obyvateľov. Množstvo prekrásnych zálivov aj zátok ponúka možnosť pokojnej ale aj aktívnej dovolenky. Ostrov Brač ročne navštívi tisíce turistov, najväčším lákadlom je celkom iste Bol a jeho "Zlatni rat".

Ostrov Šolta

Stredne veľký ostrov Šolta je vzdialený 15 km od Splitu a v tesnom susedstve ostrova Brač. Ostrov Šolta je vďaka svojej panenskej prírode a členitému pobrežiu jedným z najkrajších chorvátskych ostrovov. Celková diaľka pobrežia je šesťdesiat kilometrov a je popretkávané množstvom okúzľujúcich zátok a pláží. V blízkosti Šolty sa nachádza aj rad menších ostrovčekov. V súčasnosti má Šolta asi 1500 stálych obyvateľov sídliacich v niekoľkých dedinách. Od pevniny je ostrov oddelený úzkou úžinou ktorá sa nazýva Splitské vráta. Dovolenku na ostrove Šolta si u nás môžete rezervovať v najkrajšom letovisku Maslinica.

Ostrov Pagdovolenka ostrovy Chorvátsko

Ostrov Pag leží v strednej časti Chorvátska a patrí k skupine tzv. Kvarnerských ostrovov (Cres, Rab, Krk, Vir atď.) Pag je tretia najdlhšia (celková dĺžka ostrova je 65 km) a piaty najväčší ostrov v Chorvátsku. Počet stálych obyvateľov sa pohybuje okolo 8 000. Dovolenku na ostrove Pag ponúkame v hlavnom meste Pag a v letovisku Novalja.

Ostrov Hvar

Spoznajte bližšie ostrov Hvar, jeden z vyhlásených najkrajších ostrovov sveta, s veľmi príjemnou stredozemnou klímou. Ostrov Hvar je široký 10,5 km a dlhý 68 km, čím je aj najdlhším chorvátskym ostrovom a jeho pobrežie sa tiahne po dĺžke 254 km. Dopravné spojenie trajektom je buď zo Splitu alebo z Drveniku. Dovolenku na ostrove Hvar pre Vás pripravujeme.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Dovolenka ostrov Brač

Brač je najväčší dalmacíjsky ostrov o dĺžke 20 km a šírke 13 km s dvadsiatimi mestečkami a 14 - tisíc obyvateľmi. Množstvo prekrásnych zálivov aj zátok ponúka možnosť kľudného, ale aj aktívneho odp...

Dovolenka ostrov Brač

Dovolenka ostrov Šolta

Stredne veľký ostrov Šolta (15 km juhozápadne od Splitu) je vďaka svojej panenskej prírode jedným z najkrajších chorvátskych ostrovov, úplne ideálnym miestom pre malú robinsonádu. Dovolenka na os...

Dovolenka ostrov Šolta

Dovolenka ostrov Pag

Ostrov Pag leží v strednej časti Chorvátska a patrí k skupine tzv. Kvarnerských ostrovov (Cres, Rab, Krk, Vir atď). Rozprestiera sa pozdĺž pohoria Velebit na pevnine. S pevninou ho spája most "Pa...

Dovolenka ostrov Pag