Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka stredná Dalmácia > Dovolenka Omiš

Dovolenka Omiš - Chorvátsko

Niektorí ľudia, navštevujúci pravidelne túto oblasť tvrdia, že dovolenka v Omiši aj celá Omišská riviéra je vôbec jedna z najkrajších prímorských oblastí v Chorvátsku dokonca aj na svete. Čím si túto povesť zaslúžila? Predovšetkým priezračne čistou vodou a krásnou prírodou, veľmi členitým pobrežím - ktorým je Chorvátsko preslávené, množstvom zátok, ostrovov a ostrovčekov. Môže sa tiež pochváliť množstvom rôznych historických pamiatok. V mestečku Omiš môžete navštíviť dve niekdajšie pirátske pevnosti - Mirabel zo 13. storočia a novšie Fortík vo výške 311 metrov nad morom, a tak sa dozviete aj viac o pirátskej histórií.

DOVOLENKA V Omiši

Omiš má veľmi búrlivú a zaujímavú minulosť s počiatkami v časoch antiky, v stredoveku nedobytné sídlo omišských pirátov a dnes turistiské stredisko uprostred nádhernej riviéry. Dovolenka Omiš sa vďaka týmto "lákadlám" stáva každý rok obľúbenejšia. Pozrite si celú našu ponuku ubytovanie v Omiši. 

Dovolenka OmišSkvelá poloha mesta Omiš medzi strmými skalami s krásnym ubytovaním, riekou Cetinou a morom je rovnako atraktívna ako turistická ponuka tunajšieho kraja: ekoturizmus v dedinských domácnostiach, športy ako je rafting na perejách Cetiny, voľné lezenie po okolitých skalách, windsurfing, plavecký maratón, plážový volejbal, cykloturistika a iné aktivity v meste Omiš.

Objaviť prekrásnu kamienkovú alebo pieskovú pláž môžete v osamelých zálivoch v Omiši aj okolí. Brehy cez tridsať kilometrov dlhej Omišskej riviéry, čakajú len na Vás. Pre Vašu nezabudnuteľnú dovolenku v Omiši Vám radi ponúkneme tie najobľúbenejšie pobytové miesta, ktoré máme v ponuke viac ako 10 rokov, prevažne v zátoke Mala Luka.

Dovolenka Omiš, v zátoke Malá Luka

sa nachádza asi 3 km za mestečkom Omiš, v južnej časti Jadranského pobrežia, neďaleko od Makarskej riviéry. Na prvý pohľad Vás očarí svoju krásou malebných prírodných zákutí a borovicových hájov. Nadchne Vás aj kontrast azúrovo modrého mora a pohoria. V letovisku nájdete krásne štrkové pláže, prechádzajúce v piesok, (piesočne pláže sú predovšetkým v mestečku Omiš) čarovné malé zákutia s kombináciou skalísk, piesku a kamienkov. Zátoka Mala Luka je pokojnejšie odpočinkové miesto. Živý denný i nočný život ponúka priľahlé mesto Omiš s množstvom reštaurácií a obchodov. Môžeme odporučiť pre všetky vekové kategórie aj pre rodiny s deťmi. V tejto krásnej zátoke Vám môžeme ponúknuť prehľad apartmánov v Omiši ale aj hotely v Omiši a najbližšom okolí.

Mestečko Omiš , Omišská riviéra

Dovolenka OmišOmiš - hlavné mesto Omišskej riviéry je pôvodne staré pirátske mestečko ležiace na oboch brehoch rieky Cetiny, ktorá sa práve tu vlieva do mora. Zaujímavé je tiež staré kamenné centrum s kostolíkom, úzkymi uličkami a vyhliadkovou vežou. Omiš má samozrejme aj časť modernú, kde zoženiete všetko potrebné.

Dovolenka v Omiši, resp. apartmány v Omiši sú väčšinou v menších rodinných vilách vo vzdialenosti cca 300 m od mora. Omiš je dobre prepojený autobusovou dopravou so Splitom a Makarskou.

Blízko starého centra sa nachádza lodný prístav, kde kotvia len výletné lode, ktoré organizujú výlety na protiľahlé ostrovy Hvar a Brač.

V mestečku Omiš nájdete prevažne piesčité, pozvoľna klesajúce pláže, ktoré sú ideálne pre deti alebo neplavcov. Nájdete tu aj trampolíny a rôzne hry pre deti, volejbalové ihrisko, tenisové kurty a stolný tenis. Klientom ktorí dávajú prednosť prírode, môžeme ponúknuť dovolenku v autokempe Omiš.

Veľa informácií získate na stránke Výlety v Chorvátsku.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka v Omiši

Apartmány Vila Elvíra Omišská riviéra - Omiš

Apartmánový dom Elvíra nájdete v zátoke Mala Luka a blízkosti ďalších apartmánových domov Tomislav, Mala Luka a Jure, ktoré sú tiež veľmi obľúbené. A... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaLetecká doprava Apartmány Vila Elvíra First minute 10%

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 88,00 €

KÚPIŤ

Hotel Brzet Omišská riviéra - Omiš

Hotel Brzet nájdete v rovnomennej časti Omišu na pokojnom a tichom mieste v tesnej blízkosti mora. Obklopený je borovicovým lesíkom, ktorého vek je v... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieBazénAutobusová dopravaVlastná dopravaHotel BrzetFirst minute 15%

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 253,00 €

KÚPIŤ

Apartmány Vila Mala Luka Omišská riviéra - Omiš

Apartmány podľa Vašich požiadaviek nájdete v zátoke Mala Luka v Chorvátsku. Zátoka Mala Luka sa nachádza 3 km od mesta Omiš v srdci Omišskej riviéry,... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Mala Lukafirst minute 5%

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 504,00 €

KÚPIŤ

Apartmány Vila Jure Omišská riviéra - Omiš

Apartmány Jure patria medzi najluxusnejšie apartmány na Omišskej riviére Apartmánový dom Jure je vo vzdialenosti 15 metrov od mora na okraji borovic... KlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaLetecká doprava Apartmány Vila Jure

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 449,00 €

KÚPIŤ

Apartmány Vila Vesna Omišská riviéra - Omiš

Apartmánový dom nájdete priamo v meste Omiš v tesnej blízkosti mora, samostatne stojaci v okrasnej záhrade. Apartmán Vesna je udržiavaný štýlový kame... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaLetecká doprava Apartmány Vila VesnaFirst Minute 5%

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 387,00 €

KÚPIŤ

Apartmány Vila Tomislav Omišská riviéra - Omiš

Apartmánová Vila Tomislav je menší dom o troch podlažiach, nachádza sa v zátoke Mala Luka. Má peknú pozíciu na okraji borovicového hája na menšom kop... KlimatizáciaPlážTelevíziaStravovanieDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaLetecká doprava Apartmány Vila Tomislav

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 744,00 €

KÚPIŤ