Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka na chorvátskych ostrovoch > Dovolenka ostrov Pag

Dovolenka ostrov Pag - Chorvátsko

Ostrov Pag leží v strednej časti Chorvátska a patrí k skupine tzv. Kvarnerských ostrovov (Cres, Rab, Krk, Vir atď). Rozprestiera sa pozdĺž pohoria Velebit na pevnine. S pevninou ho spája most "Paški most" cez Velebitský kanál. Pag je tretí najdlhší (celková dĺžka ostrova je 65 km) a piaty najväčší ostrov v Chorvátsku.

DOVOLENKA NA OSTROVE PAG

Najvyšším bodom ostrova je "Sveti Vid" s nadmorskou výškou 348 m. Na ostrove Pag objavíte mnoho krásnych jaskýň, hlboké zálivy a veľa prírodných pláží a zátok. Takmer 25 % pobrežia ostrova je tvorených plážami!!! Dovolenku na ostrove Pag môžeme odporučiť najširšej klientele bez ohľadu na vek a zameranie.

Za zmienku stoja tiež krasové jazerá "Malo Blato" a "Velo Blato" i "Paške Solane". Pri meste Pag sa získava soľ z mora a pokrýva väčšinu spotreby v celom Chorvátsku.

Najväčším mestom je správne centrum rovnomenného názvu, Pag, ktoré je administratívnym, turistickým a kultúrnym centrom ostrova Pag. 

Dovolenka ostrov PagDovolenku na ostrove Pag Vám ponúkneme v rodinnom hoteli Mário v meste Pag a ďalej v letovisku Novalja, apartmánovom dome Angelina. Na rozsiahlej mestskej pláži mesta Pag sa nachádza liečivé bahno. V prípade, že Vám nevadí cestovať o niečo dlhšie, potom môžeme odporučiť dovolenku na ostrove Brač alebo dovolenku na ostrove Šolta.

Niečo z histórie ostrova Pag

Historické mesto Pag Vás očarí svojimi romantickými uličkami, množstvom kaviarní a reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne špeciality. Turistom sú k dispozícii aj tenisové kurty, potápačské centrum, požičovňa lodí, futbalové ihrisko alebo ihrisko na plážový volejbal. Prvoradý je chov oviec, ktorého mlieko má špecifickú chuť vďaka veľkému podielu tymiánu, rozmarínu či šalvie v prírode. Pestovanie hrozna, zeleniny, ovocia či olív, prebieha najmä v údoliach, ktoré sú chránené od prúdov chladného vetra. Hoci je turistický ruch prioritne hospodárskou činnosťou, miestni obyvatelia sa zaoberajú aj rybolovom a výrobou soli. Výroba čipiek má na ostrove svoju dlhodobú tradíciu, vďaka ktorej je ostrov Pag jedinečný.

Zábava na ostrove Pag

dovolenka na ostrove Pag

Ostrov Pag je v posledných rokoch označovaný ako Chorvátska Ibiza, konkrétne ide o zátoku Zrče, v ktorej sú sústredené tri obrovské kluby: Papaya, Aquarius a Kalypso. Každý z nich má svoju špecifickú ponuku. Kluby sú vybavené bazénmi - určite sa nebudete nudiť! Otváracia doba je od 10:00 - 05:00 ráno s kapacitou 1 000 návštevníkov. Každodenná zábava, after párty, hudobné festivaly, zraz najlepších DJ z celého sveta ako napr.Paul Van Dyk, Gareth Emery, Sven Vathi, Tiesto, Chemical brothers, TBA a ďalšie sa o Vašu zábavu postarajú. Vstupné do klubov: Kalypso - zadarmo, Papaya - vstup sa platí len počas festivalov (týždenná vstupenka cca 200 HRK), Aquarius - tu platia len muži a to cca 100 HRK.

Pláž Zrče sa stala podľa britského časopisu Maxmag najvyhľadávanejším miestom zábavy v Európe. Nenechajte si ujsť najväčšiu party pod holým nebom.

Tento skalnatý ostrov v stredomorskom podnebí je ideálny na príjemnú letnú dovolenku na ostrove Pag. Prajeme Vám šťastnú cestu na ostrov Pag na niektoré z našich ponúkaných pobytových miest.

Doprava na ostrov Pag

Dostať sa na ostrov Pag je možné dvoma spôsobmi. Najčastejšie turisti volia možnosť prejdenia cez Pažský most, ktorý sa nachádza v južnej časti ostrova. Vďaka zjazde pri meste Posedarje je doprava na Pag ľahká. Druhou možnosťou je využitie trajektu z mestečka Prizma (ležiace 15 kilometrov južne od Jablanac) do prístavu Žigljen v severnej časti ostrova blízko letoviska Novalja.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka na ostrove Pag

Hotel Mario Ostrov Pag

Hotel Mario nájdete priamo v meste Pag, v relatívne pokojnej ulici Strossmayer, ktorá vedie pozdĺž pobrežia oproti starému mestu - cez zátoku. Hotel ... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaHotel Mario

KÚPIŤ

Apartmány Vila Angelina Pag - Novalja

Vila sa nachádza len 5 minút chôdze (cca 300 metrov) od centra mesta Novalja. Táto vila je moderne a funkčne zariadená a vybavená všetkým potrebným,... WiFiPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Angelina

KÚPIŤ