Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka severná Dalmácia > Dovolenka Pakoštane

Dovolenka Pakoštane - Chorvátsko

Pakoštane je menším a nie toľko známym letoviskom, vďaka svojej polohe je však ideálnym miestom pre strávenie skvelej dovolenky. Susedí neďaleko oveľa známejšieho letoviska Biograd na Moru a okrem pobrežia Jadranu je z Pakoštane dostupné aj sladkovodné Vranské jazero.

Dovolenka v Pakoštane

Dovolenku v Pakoštane turistom spríjemňujú aj miestne reštaurácie a kaviarne, ktoré pripravujú najrôznejšie dalmatínske špeciality, ryby i plody mora. K dispozícii sú tu aj obchody, lekáreň či pošta. Pakoštane je pokojnejším letoviskom, avšak v letných mesiacoch žije rušným nočným životom na diskotékach a taktiež tanečných terasách.

Počas dovolenky v Pakoštane môžete na kúpanie využiť hneď niekoľko piesočnato-okruhliakových pláží. Tieto sú roztrúsené priamo v letovisku aj v jeho blízkom okolí. Niektoré,  najmä vzdialenejšie pláže, sú čiastočne tienené borovicami, čo turisti v sparnom lete väčšinou ocenia. Obľúbený je tiež blízky ostrov Vrgada, kde sa nachádza niekoľko piesočnatých pláží, ktoré poskytujú pokoj a príjemný odpočinok.

Pakoštane je svojou polohou ideálnym východiskovým bodom pre plánovanie návštev chorvátskych národných parkov. V rámci dovolenky v Pakoštane môžete vyraziť na návštevu do národných parkov Kornati, Krka, Paklenica, Severný Velebit i Plitvické jazerá. Posledný spomínaný - národný park Plitvické jazerá - je však ideálne navštíviť skôr počas cesty na dovolenku alebo späť. Milovníci histórie môžu navštíviť aj blízke mestá Šibenik alebo Zadar, ktoré majú krásne historické centrá a pamiatkami sa to tu doslova len tak hemží.

Na svoje si v Pakoštane prídu aj športovo založení turisti. Sú tu takmer ideálne podmienky pre vodné športy, vyskúšať si môžete windsurfing, jachting alebo sa prechádzať na vodných skútroch. Nachádza sa tu aj potápačské centrum. Z iných športov môžete využiť ponuky plážového volejbalu, tenisu, stolného tenisu či iných loptových hier.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenky v Pakoštane

Apartmány Drago Chorvátsko - Pakoštane

Necelých 8 minút chôdze od krásnej piesočnato-kamienkovej pláže, v pokojnej časti obľúbeného letoviska Pakoštane, sa nachádza apartmánová vila Dragov... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Drago

KÚPIŤ

Apartmány Vila Luka Chorvátsko - Pakoštane

Apartmány Vila Luka zaberajú atraktívne miesto v Pakoštane.Atraktivitu takéhoto ubytovania ešte zvyšuje to, že tieto apartmány sú situované priamo pr... WiFiPlážTelevíziaStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Lukafirst minute 5%

KÚPIŤ