Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka južná Dalmácia > Dovolenka Pelješac

Dovolenka Pelješac - Chorvátsko

Polostrov Pelješac je druhý najväčší polostrov na Jadrane (plocha 348 km2) - 65 km dlhý a až 7 km široký. Pelješac leží v južnej Dalmácii medzi Neretvanským a Malostonským prielivom na severe a severovýchode, Pelješackým a Mljetským prielivom na juhovýchode a na juhu je oddelený od ostrovov Korčuly a Mljet.

DOVOLENKA na polostrove PELJEŠAC

Na ostrove Pelješac žije asi 8000 stálych obyvateľov. V priebehu turistickej sezóny sa počet klientov, ktorí trávia dovolenku na ostrove Pelješac výrazne zvyšuje.

Hlavným strediskom cestovného ruchu na poloostrove Pelješac je mestečko Orebič obklopené krásnymi piesočnatými plážami a nádhernou prírodou. Dovolenku na polostrove Pelješac tak môžeme odporučiť všetkým klientom, ktorí uprednostňujú široké piesčité pláže a čistú nepoškvrnenú prírodu. 

Počas vašej dovolenky na Pelješaci

odporúčame navštíviť najvyššiu horu polostrova sv. Ilija (961 m nm) z ktorej je prekrásny výhľad na celý južný Jadran. Nazýva sa tiež Hadí vrch (Zmijino brdo). Jedovaté hady na polostrove Pelješac síce žijú, ale stiahli sa do menej prístupných, Dovolenka Pelješaczarastených lokalít v horách. Nie je teda potrebné sa ich obávať, ale odporúča sa pri výstupe na horu Sveti Ilija obuť dobré topánky. Ku zlikvidovaniu hadov tu boli vysadené šelmy promyky mungo, ktoré lovia aj prudko jedovaté a veľké hady. Počet hadov tu teda výrazne poklesol. Žijú tu tiež šakaly (jediné miesto v Európe kde žijú vo voľnej prírode).

Krasové pole vo vnútrozemí Pelješacu pokrývajú vinice. Pochádza odtiaľ značkové víno ​​Pelješac, Dingač a Postup. Tiež sa na pobreží pestuje južné ovocie a olivovníky. Tunajšie vinohrady šplhajú dosť vysoko do svahov Pelješacu. Sú starostlivo obrábané. Najväčšie vínne pivnice v tejto oblasti sú v Potomje.

Rybolov je pre obyvateľov Pelješacu stále výnosným odvetvím spolu s umelým chovom ustríc. Pozrite stránku ubytovanie Pelješac na ktorej nájdete prehľad ubytovania na tomto krásnom polostrove.

História polostrova Pelješac

Na Pelješac bolo niekoľko ilyrských osád a svoje malé mestá si tu stavali i Gréci, Rimania a po nich aj obyvatelia Byzancie. Potom sa celý polostrov od roku 1333 do roku 1808 stal súčasťou bohatej republiky Regus (Dubrovník). Následne začal Napoleon stavať okolo celého polostrova cestu a stavba pokračovala ešte za rakúskeho panovania. Od 10. stor. sa obyvatelia na polostrove Pelješac začali venovať moreplavbe. K rozkvetu tu došlo v 17. stor. Lode tunajších obyvateľov brázdili v tej dobe na svetových moriach.

Polostrov Pelješac je fascinujúca oblasť, kde jazdí výrazne menej turistov. Nájdete tu mimoriadne stredoveké opevnenie (Ston), skvelé ustrice a výborné vína, nehovoriac o jedných z najlepších možností pre windsurfing a elegantných renesančných vilách bohatých raguských námorných kapitánov .

Pláže na Pelješaci

Polostrov Pelješac je preslávený predovšetkým krásnou neporušenou prírodou a perfektne čistým morom. Niekoľko dôvodov, prečo sa zaujímať o dovolenku na polostrove Pelješac:

  • V roku 2002 dostali ocenenie Modrú vlajku za čistotu mora.
  • Sú tu ideálne podmienky pre windsurfing. Konali sa tu aj majstrovstvá Európy.
  • Jedna z najkrajších pláží v Chorvátsku je okrem Orebiča tiež Trstenica.
  • Podľa počtu slnečných dní patrí Pelješac k najteplejším na Jadrane !!

Na ostrove Pelješac odporúčame prežiť dovolenku v mestečku Orebič.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka na Pelješaci

Apartmány Vila Lidija Pelješac - Orebič

Vila Lidija je umiestnená v pokojnej časti Orebiča v blízkosti mora aj centra, má veľmi výhodnú pozíciu - kamkoľvek sa dostanete pomerne rýchlo. Ubyt... WiFiKlimatizáciaPlážObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila LidijaLast minute 2%

KÚPIŤ