Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka stredná Dalmácia > Dovolenka Podgora

Dovolenka Podgora - Chorvátsko

Dovolenka a Podgora, to je to správne spojenie. Podgora sa nachádza v južnej časti Strednej Dalmácie a je to veľmi obľúbené a rušné prímorské letovisko na Makarskej riviére, v južnej časti strednej Dalmácie. Podgoru vyhľadávajú klienti, ktorí chcú byť v meste, no zároveň nie na preplnených plážach.

Dovolenka v Podgore

Mesto Podgora leží pod magistrálou. Podgora sa skladá z dvoch častí - stará časť sa nachádza na horskom svahu. V roku 1962 bola Podgora silne poškodená zemetrasením. Obyvatelia toto miesto z väčšej časti opustili a pokračovali v budovaní nových domov na pobreží smerom k Jadranskej magistrále.

Táto časť Podgory zaznamenala za posledných 35 rokov obrovský rozmach. Malá dedinka sa stala veľmi rušným letoviskom. V Podgore je niekoľko sladkovodných prameňov a jeden liečivý prameň Klokun.

Nad mestečkom Podgora sa rozkladá impozantný masív pohoria Biokovo. Od juhovýchodu je postupne vidieť polostrov Pelješac a ďalšie ostrovy Korčula a Hvar. Je tu približne 1500 stálych obyvateľov. Súčasťou je aj malá osada Čaklje. Podgora nemá historické centrum, ale oproti ostatným mestám vás uchváti krásnou palmovou promenádou a množstvom zelene.

Pokiaľ vás láká dovolenka v Podgore, pozrite si našu ponuku ubytovania vo vile Sonja alebo vile Swiss.

Dalšími skvelými miestami kde môžete prežiť báječnú dovolenku je napríklad dovolenka Brela alebo dovolenka Drvenik, sú novinkou v našej ponuke.

Pamiatky, ktoré si môžete pozrieť na dovolenke v Podgore

  • V hornej časti strediska Podgora sú zachované dve obranné protiturecke veže zo 17. a 18. stor.
  • Z barokového letohrádku patricijskej rodiny Markušiči pri mori zostala po zemetrasení len vstupná bránka do niekdajšieho parku a osemboká kaplnka. Pri zemetrasení bol zničený aj barokový kostol sv. Tiekli, bol však obnovený.
  • Nad prístavom je pamätník z roku 1962 na počesť založenia juhoslovanského vojnového námorníctva - "Rackové krídla", obrovské symbolické krídlo čajky. Na okraji obce, v časti zvanej Cakl stojí priamo na pobreží moderne poňatý kostol z roku 1962.

Reštaurácie a obchody

Dovolenka PodgoraDovolenka v Podgore pre tých čo si chcú variť sami alebo chodiť na večere či polpenzie vždy inde - je ideálom. Podgora má niekoľko obchodov s kompletným sortimentom potravín, nápojov a drogérie. Sú tu predajne s rybami, mäsné a tržnica s veľkým výberom ovocia a zeleniny. Reštaurácie ponúkajú pestrý výber miestnych špecialít. Najlepší z nich: Klemič, Obala, Roko.
Ceny v reštauráciách v Podgore nemá zmysel porovnávať, sú prevažne rovnaké. Kvalita jedla je veľmi dobrá a veľkosť porcií dostačujúca. Samozrejme je tu aj niekoľko pizzérií a rýchle občerstvenie, kde zakúpite hamburgery a podobné pochúťky. Je tu aj niekoľko stánkov s plážovým sortimentom a stánky s rôznymi spomienkovými predmetmi. V sezóne možno v Podgore na stánkoch s tlačou zakúpiť české a slovenské noviny.

Pláže v Podgore

Dovolenku v Podgore môžete stráviť na krásnej kamienkovo piesčitej pláži. Celým letoviskom Podgora sa tiahne krásna, pomerne úzka pláž z drobných kamienkov a piesku, lemovaná zeleňou. Pláž Centar bola vyznamenaná dokonca tzv. Modrou vlajkou (ocenenie pre pláže). Prírodné pláže, ktoré sa tu tiež nachádzajú, sú na konci kamienkovej pláže za prístavom. Nájdete tu aj veľmi romantické zákutia. Dovolenka v Podgore je aj pre nudistov, pre ktorých je vyhradená časť pláže. Na všetkých plážach s výnimkou prírodných sú inštalované sprchy so sladkou vodou a búdky na prezliekanie. Na plážach je možné za poplatok zapožičať ležadlo a slnečník. Prístup do vody je pozvoľný. Pláže sú teda vhodné pre malé deti aj seniorov. Výskyt morských ježkov je v tejto oblasti minimálny.

Šport a zábava

Letovisko Podgora - je vhodná aj pre aktívnych dovolenkárov. Podgora má dobré podmienky pre vodné športy: windsurfing (škola), jachting, potápanie, vodné lyžovanie, ale aj ďalšie športy ako tenis, basketbal, malý futbal, plážový volejbal. V mieste je možné zapožičať horský bicykel alebo malú motorku na rôzne výlety. Ďalej možno zapožičať malý motorový čln alebo vodný skúter. Obľúbenou zábavou  v Podgore je jazda na rôznych nafukovacích atrakciách, ktoré sa tiahnu za člnom alebo let padákom.
Každý večer na dovolenke v Podgore
môžete počúvať hudbu alebo si zatancovať v hoteli Mediteran a na terase hotela Podgorka. V mieste funguje jedna diskotéka, ktorá je na konci strediska pri autokempe.
Na parkovisku pri prístave sa v priebehu celého leta konajú v Podgore vystúpenia rôznych skupín a spevákov. Vstup je voľný.

Služby

V Podgore sa nachádza lekáreň, pošta, niekoľko zmenární, bankomaty, banka, autoservis, čerpacie stanice a kino. V hoteli Podgorka je internetová kaviareň.

Klimatické podmienky v Podgore

Oblasť Podgora je vyznačená vysokým podielom slnečného svitu a nízkym podielom zrážok a to najmä v období turistickej sezóny. Teplota vzduchu dosahuje nad 30 ° C a teplota mora až 27 ° C. Príjemné osvieženie prináša pravidelný teplý vietor vanúci od mora.

Súhrnný prehľad ubytovacích kapacit v Chorvátsku nájdete na stránkach apartmány Chorvátsko alebo hotely Chorvátsko.


 

Dovolenka Podgora - súhrnné informácie

Dovolenka Podgora

Romantické kaviarničky v tieni storočných paliem s prekrásnou kúpeľnou kolonádou radí toto letovisko právom k najkrajším a najžiadanejším miestam Makarskej riviéry.

Podgora, prezývaná tiež ako princezná Jadranu je ideálnym miestom pre turistov s malými deťmi, ktoré sa môžu hrať na plytčinách s pozvoľným prístupom k vode. Zeleň a borovice sa tu tiahnu až k moru. Nájdete tu rozmanité možnosti prevádzkovania športu, niekoľko športových ihrísk, vodné a iné atrakcie. Nechýba tu ani zábava, pretože v priebehu letných mesiacov sa v Podgore organizuje množstvo veľkých akcií, ako sú "Ribarska noč" (Rybárska noc), "Dan Podgora" (Deň Podgory), ľudové veselice a predstavenia, na ktorých vystupujú najrôznejší umelci a zábavné súbory. Pre svoje ideálne podnebie odporúčame Podgoru - Makarská riviéra aj v predsezónnych termínoch, kedy pôsobí toto letovisko veľmi romanticky. Teplota vody aj vzduchu je tu vďaka dobrým klimatickým podmienkam takmer rovnaká ako uprostred leta. Krištáľovo čisté a teplé more, pekné pláže, dobre chránené okolie s kúzelnou prírodou, výborná zemepisná poloha v srdci Dalmácie na chorvátskom pobreží Jadranského mora spoločne s možnosťou prežitia atraktívnej dovolenky aj s komfortným ubytovaním v kľudnom prostredí v nových apartmánoch, to všetko láka, stráviť tu peknú dovolenku. Priemerné mesačné teploty v júli až septembri prekračujú 30 stupňov celzia vzduch, a more 26 stupňov celzia. Podgora má okolo 2700 slnečných hodín ročne a nachádza sa v jednej z najslnečnejších oblastí severného stredomoria. Preto odporúčame využiť aj začiatok a koniec turistickej sezóny - obdobie, v ktorom je more dostatočne teplé a kedy sa dá prežiť najromantickejšie chvíle.

V hlavnej sezóne mnohí uvítajú na Makarskej riviére pestrú ponuku prázdninového vyžitia:

  • jazda na bicykli, na banáne, tenisové kurty a iné športové vyžitie. Večery obohatí hudba na terasách, v miestnych kaviarničkách a tavernách.

Makarská rivéra - Podgora

Kúpanie a zábava:
Pláže v letovisku presahujú dĺžku cca 8 km, sú kamienkové, pozvoľna sa zvažujúce, vhodné pre deti aj zdatných plavcov. Na plážach sú umiestnené sprchy so sladkou vodou, možnosť prenájmu plážových lehátok a slnečníkov. Po ruke je vždy aj stánok s občerstvením. Borovice a zeleň dosahujú okraje mora, nájdete tu teda dostatok tieňa pre odpočinok. More na Makarskej riviére je prevažne pokojné. V popoludňajších hodinách, kedy príliv vrcholí, sa začnú tvoriť väčšie vlny, ktoré sú vítaným spestrením pre deti i dospelých. Na pláži je možnosť prenájmu motorových člnov, vodného skútra, jazda na banáne a ďalšie atrakcie vrátane letov na padáku nad morom.

Usporadúvajú sa tu aj výlety po mori, vrátane rybieho pikniku. Tieto možno objednať u miestnych dílerov na centrálnej pláži v rôznych cenových kategóriách. K nočnej a večernej zábave patria diskotéky v hoteloch alebo tanečné parkety so živou hudbou, príjemné je tiež večer si len tak posedieť v niektorej poetickej kaviarničke.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka v Podgore

Apartmány Vila Sonja Makarská riviéra - Podgora

Apartmánová Vila Sonja patrí už niekoľko rokov medzi najobľúbenejšie pobytové miesto. Ubytovanie Podgora - apartmány Sonja sa nachádzajú v j... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Sonjalast minute až 50%

KÚPIŤ