Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Istria > Dovolenka Poreč

Dovolenka Poreč - Chorvátsko

Mesto Poreč a dovolenka Poreč ponúka mnoho pamiatok a bohatú históriu. Za návštevu stojí napríklad Eufraziova bazilika, ktorá bola v roku 1997 zapísaná do dedičstva UNESCO a nachádza sa v cípe mesta.  Mesto Poreč leží v severnej časti Chorvátska vo vzdialenosti 45 km od hraníc so Slovinskom a 670 km z Bratislavy.

dovolenka Poreč

V centre Poreče žije okolo 12 000 obyvateľov. Spolu okolo 20 000 obyvateľov. Do roku 1943 patril Poreč Taliansku. Počas druhej svetovej vojny okupovali mesto Nemci a roku 1947 bolo pridelené vtedajšej Juhoslávii.

Poreč je rušnejšie mesto vhodné pre klientov, ktorí hľadajú počas dovolenky v Poreči bohatý nočný život a zábavu. Je tu veľa reštaurácií, barov alebo diskoték, a to ako na hlavnej promenáde, tak aj v okolitých uličkách. Tie už nie sú preľudnené a zaiste Vás uchváti miestna atmosféra. Dominuje tu tiež veľký prístav, kde kotvia aj výletné lode. V centre je niekoľko palácov, napr. Barokový palác Sinčićů s oblastným múzeom.
Naproti pevnine sú tri ostrovy: Barbarano, Karbula a väčši ostrov Sveti Nikola. Obývaný je iba Sveti Nikola, ktorý sa nachádza 400 metrov od mesta. Barbarano a Karbula sú len skaly v mori.

Na juhu mesta sa rozkladajú turistické osady ako Plava laguna, Zelena laguna a Bijela uvala. Na severe sú osady Pical, Lanterna alebo Solaris.

Pláže v Poreči

Pláže v Poreči sú prevažne štrkové alebo kamienkové, miestami nájdete aj betónové móla alebo kamenisté pláže.

Klientom, ktorí dávajú prednosť aktívnej dovolenke, splní dovolenka Poreč všetky očakávania a určite si prídu na svoje. Veľmi obľúbeným športom je tu tenis, takže v Poreči nájdete celú radu tenisových kurtov, ihrisko na futbal, plážový volejbal alebo minigolf. Bohatá je aj ponuka vodných športov ako je windsurfing, vodné lyžovanie, potápanie, jachting, jazda na banáne a ďalšie. Pre milovníkov koní je tu jazdecké stredisko Umag Katoro-Juricanija. V meste je veľká športová hala Žatika, ktorá bola otvorená v novembri 2008.

Ponuku dovolenky Istriia neustále aktualizujeme a dopĺňame o obľúbené destinácie ako napríklad dovolenka Medulindovolenka Umag.  Prehľad všetkých ubytovacích kapacít v Istrii nájdete v sekcii ubytovanie Istria.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Fotogaléria