Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka stredná Dalmácia > Dovolenka Promajna

Dovolenka Promajna - Chorvátsko

Promajna je miestom pre pokojnú dovolenku preto ju odporúčame aj rodinám s malými deťmi. Okolo dediny sa tiahnu prekrásne pláže. Sú čisté, upravované, tvorené okruhliakmi, lemované borovicovým lesom.

DOVOLENKA V Promajne

V Promajne Vás nadchne pohľad z mora či pláže na impozantnú panorámu pohoria Biokovo, ktoré sa týči nad Makarskou riviérou. Mestu dominuje zvonica a priestranný kostol Všetkých Svätých (1999). Na začiatku 21. storočia dostala Promajna niekoľko cien za najupravenejšie miesto na Jadrane - Modrú kvetinu. Každý rok 5.8. Chorvátsko oslavuje vďakyvzdania a koná sa tu rybársky večer. Usporadúvajú sa tu tiež zábavné programy a histórie chtiví môžu navštíviť tri tunajšie múzeá. Promajna vo Vás zanechá nezabudnuteľný zážitok z dovolenky v Chorvátsku.

Dovolenku v Promajne ponúkame v novom penzióne Joze, ktorý stojí v centrálnej, ale pokojnej  časti Promajny vDovolenka Promajna tesnej blízkosti mora. V prípade plne obsadeného termínu na tejto Vile môžete zhliadnuť možnosti dovolenky v Baške Vode, ktorá priamo susedí s Promajna alebo na opačnej strane Makarskej, v Tučepoch. Ponuka dovolenky v Tučepoch je rozmanitá, určite si vyberiete.

Poloha Promajny

Promajna nájdete zhruba 4 km južne od Bašky Vody. Svoje meno dostala po slnku (východ slnka - promanjanie). Z Jadranskej magistrály tiahnuc sa nad obcou vedie cestná odbočka do Promajny. Žije tu približne 230 obyvateľov. Neďaleko sa nachádza Dječjeg Sela - liečebňa pre choroby dýchacích ciest, na liečbu sa využíva morská voda.

Reštaurácie v Promajne

Reštaurácie ponúkajú služby vysokej kvality. Nájdete tu pizzerie, reštaurácie, bistrá, café bary, obchody, tržnicu s ovocím a zeleninou, poštu, zmenáreň, informačné centrum s česky hovoriacimi pracovníkmi.

Športové aktivity

Dovolenka Promajna

Ponuka športových aktivít je tiež rozsiahla - futbal, tenis, basketbal, hádzaná, volejbal alebo môžete prechádzať okolité kopce na bicykli. Vodné športy sú najobľúbenejšie - jachting, potápanie, surfovanie, loďky, kajak, vodné bicykle - všetko si môžete v Promajne zapožičať. Zábavná je jazda na banáne alebo padáku.

Z histórie Promajny

Prvá zmienka o Promajne pochádza z roku 1674, nachádza sa tu mnoho archeologických artefaktov (keramika, mince a iné), sú dôkazom osídlenia už z II. storočia pred našim letopočtom. Približne od polovice minulého storočia vyrástla táto malá rybárska osada v turistické miesto s moderne zariadenými domami aj apartmány a vilami.

Dovolenka v Promajne je vhodná pre klientov vyhľadávajúcich kľudnejšie letovisko a menej obsadené pláže.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka Promajna

Penzión Joze Makarská riviéra - Promajna

Veľmi kvalitné ubytovanie s polpenziou za priaznivú cenu!! Nepreľudnené, krásne a pokojné miesto medzi Baškou Vodou a Makarskou. Penzión Joze je umie... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaPenzión Jozefirst minute 15%

KÚPIŤ