Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Istria > Dovolenka Pula

Dovolenka Pula - Chorvátsko

Mesto Pula je známym chorvátskym mestom s rovnomenným prístavom. Nájdete ho v západnej časti Istrijského polostrova. Žije tu vyše 60 000 obyvateľov. Pula je zároveň najväčším mestom Istrijskej župy. Mesto je obľúbenou turistickou destináciou, preto je dovolenka v Pule veľmi lákavou ponukou. Pri výletoch po okolí môžete navštíviť Brijunský národný park alebo Titovu letnú rezidenciu. Nad juhom mestskej oblasti sa týči schátraná rakúsko - uhorská pevnosť. Amfiteáter v Pule je druhý najväčší a najvýznamnejší amfiteáter na svete, hneď za rímskym koloseom.

DOVOLENKA V Puledovolenka Pula

Trvalé osídlenie v Pule sa traduje už niekoľko desiatok storočí. Ako prvý tu sídlili Ilýri, kmeň Histria (po ktorých dostal polostrov meno). V 1. storočí pred nl. tu Rimania založili kolóniu. Roku 1813 sa Pula dostala pod vládu Rakúska - Uhorska a stala sa jedným z najvýznamnejších rakúskych prístavov.

Počas letnej sezóny Vám dovolenku v Pule spestrí bohatý kultúrny program pre turistov. Otvorených je tu veľa diskoték, klubov alebo tiež barov, reštaurácií a vínnych pivníc. V Pule sa organizujú rôzne prehliadky a súťaže. Kultúrne podujatia sa usporadúvajú v malom rímskom divadle alebo v Pule na amfiteátri, ktorý má kapacitu 22 000 návštevníkov. Pripravené sú aj rôzne koncerty, operné a divadelné predstavenia. Obľúbený je tiež Pulský filmový festival alebo Medzinárodný festival alternatívnych divadiel Pula. Dovolenku v Pule si vyberajú návštevníci nielen pre pekné pláže, čisté more ale tiež vďaka možnostiam kultúrneho života. 

Vašej pozornosti by nemala ujsť pestrá ponuka dovolenka Porečdovolenka Umag. Určite si vyberiete z množstva kvalitných ubytovacích kapacít.

adsadaDOVOLENKA V Pule
Mesto Pula je známym chorvátskym mestom s rovnomenným prístavom . Nájdete ho v západnej časti Istrijského polostrova . Žije tu vyše 60 000 obyvateľov . Pula je zároveň najväčším mestom Istrijskej župy .
Mesto je obľúbenou turistickou destináciou , preto je dovolná v Pule veľmi lákavou ponukou . Pri výletoch po okolí môžete navštíviť Brijunský národný park alebo Titovu letnej rezidencie . Nad juhom mestské oblasti sa týči schátraná rakúsko - uhorská pevnosť . Amfiteáter v Pule je druhý najväčší a najvýznamnejší amfiteáter na svete , hneď za rímskym koloseom .
Trvalé osídlenie v Pule sa traduje už niekoľko desiatok storočí . Ako prvý tu sídlili Ilýri , kmeň Histria ( po ktorých dostal polostrov meno ) . V 1. storočí pred nl tu Rimania založili kolóniu . Roku 1813 sa Pula dostala pod vládu Rakúska - Uhorska a stala sa jedným z najvýznamnejších rakúskych prístavov .
Počas letnej sezóny Vám dovolenku v Pule spestrí bohatý kultúrny program pre turistov . Otvorené má tu veľa diskoték , klubov alebo tiež barov , reštaurácií a vínnych pivníc . V Pule sa organizujú rôzne prehliadky a súťaže . Kultúrne podujatia sa usporadúvajú v malom rímskom divadle a v Pule amfiteátri , ktorý má kapacitu 22 000 návštevníkov . Pripravené sú aj rôzne koncerty , operné a divadelné predstavenia . Obľúbený je tiež Pulský filmový festival alebo Medzinárodný festival alternatívnych divadiel Pula . Dovolenku v Pule si vyberajú návštevníci nielen pre pekné pláže , čistí more ale tiež vďaka možnostiam kultúrneho života

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Fotogaléria