Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Istria > Dovolenka Rovinj

Dovolenka Rovinj - Chorvátsko

Najromantickejšie mesto chorvátskeho pobrežia „Rovinj“ sa nachádza v Istrii, severozápadne od Puly. Miesto ako stvorené pre romantickú dovolenku v Rovinj. Od severozápadného pobrežia Istrie je oddelený hlbokým Limským zálivom. Vzdialenosť z Bratislavy je necelých 700 km. V roku 1963 bolo staré mesto vyhlásené za kultúrnu pamiatku. Nájdete tu úzke romantické uličky, malé námestia a zvláštne postavené komíny.

Dovolenka v Rovinj

V starom meste je veľké množstvo pamiatok, napr. Barokový farský kostol Sv. Eufémie. Naproti pevnine je niekoľko ostrovčekov - Sveta Katarina, Banjol, Muntrav, Samer, Sveti Andrija, Maskin, Sturag, Mali Piruzi, Veliki Piruzi, Pular, Revere a Veštar. Niektoré z nich sú väčšie, iné sú len skaly v mori. Ak máte chuť môžete si na nich urobiť výlet. Prehľad výletov v Chorvátsku nájdete „TU“.

Pláže sú rôznorodé, kamienkové, kamenisté a miestami piesočnaté. Borovicové lesy zasahujú až k plážam, takže počas dovolenky Rovinj  je tu miestami príjemný tieň. Niektoré pláže sú ocenené Modrou vlajkou za čistotu a upravenosť. Pozdĺž mora vedie krásna promenáda s množstvom obchodov, reštaurácií, kaviarní a trhov.

Dovolenka Rovinj je ideálnym východiskovým bodom pre cyklistiku. V borovicových lesoch je vybudovaná sieť cyklotrás. V apríli sa tu organizujú cyklistické preteky Veľká cena Rovinja (Grand Prix Rovinj).
Prechádzky si môžete urobiť do troch najväčších parkov šuma Zlatni Rt, Škarabea, Otoci aj Priobalno Područje a Palud. Príroda je tu priamo úchvatná. Park Zlatni Rt je prvý lesopark v jadranskom prímorí anglického typu. Bol založený pred 100 rokmi.

Na svoje si prídu turisti vyhľadávajúci aj aktívnejšiu dovolenku. Je tu možnosť windsurfingu, vodného lyžovania, školy potápania, tenisu, futbalu, volejbalu a mnoho ďalšieho ako jazdenie na koňoch alebo lezecká stena v zábavnom parku Monvi. V tomto parku nechýbajú tiež videohry, internetová kaviareň, pizzeria, coctail bar, kasíno a ďalšie.

16.9. sa každoročne koná ľudová slávnosť na počesť patrónky Rovinja. Slávnosť zahŕňa veľký sprievod, hry, súťaže, rôzne predstavenia a ohňostroj.

Určite vás bude zaujímať ponuka dovolenka Umagubytovanie v Umagu.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Fotogaléria