Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka severná Dalmácia > Dovolenka Starigrad - Paklenica

Dovolenka Starigrad - Paklenica

dovolenkA v letovisku starigrad - Paklenica

Letovisko Starigrad - Paklenica vzniklo na základoch starovekého mesta Argyruntum a prvá zmienka o ňom pochádza z rímskeho veku. Nachádza sa v severnej Dalmácii a je súčasťou tzv. Paklenickej riviéry, často nazývanej tiež ako Starigradská riviéra. Riviéra patrí do regiónu Zadar, od ktorého je Starigrad vzdialený necelých 50 km. V dnešnej dobe má toto obľúbené turistické letovisko zhruba 1200 obyvateľov.

Skalnaté pobrežie zdobia romantické zátoky s nádhernými kamienkovými alebo štrkovými plážami s pozvoľným vstupom do mora. Niektoré pláže sú aj ocenené tzv. "Modrou vlajkou" (ocenenie za čistotu mora a jeho okolia). More je krištáľovo čisté. Vstup do mora je pozvoľný, ideálny teda aj pre rodiny s deťmi. Nájdete tu aj vzdialené naturistické pláže. Dovolenku v Starigrade si teda plnými dúškami užije takmer ktokoľvek. 

Najlepším východiskovým bodom do národného parku je práve letovisko Starigrad - Paklenica, ktoré sa nachádza 2 km od vstupu do národného parku v obci Marasović. V Starigrade tiež nájdete kanceláriu národného parku.

Najmä vďaka blízkosti hôr (Národného parku Paklenica a Velebit) a atraktivite Kaňona Velika Paklenica je dovolenka Starigrad vyhľadávaná nielen turistami smerujúcimi za morom, ale aj horolezcami a milovníkmi horskej turistiky, príp. cyklistiky, ktorí zatúžili spoznať krásy národného parku Paklenica. Skalné steny v národnom parku Paklenica ponúkajú celý rad lezeckých ciest rôznych obtiažností. Usporadúvajú sa tu aj rôzne lezecké súťaže. Je tu značených 150 km horských turistických ciest. Medzi najnavštevovanejšie patrí chodník Veľkým kaňonom od recepcie k horskej chate Paklenica. A práve v oblasti Veľkého kaňonu národného parku Paklenica sa natáčali niektoré scény z filmov o Winnetouovi.

V národnom parku sa nachádzajú dva kaňony Malá a Veľká Paklenica. Kaňon Malej Paklenice je vyschnutý bez vodného toku. Najvyšší vrchol Vaganski Vrch je pešo dosiahnuteľný počas jedného dňa.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie Dovolenka v letovisku Starigrad - Paklenica

Penzión Ivan Starigrad - Paklenica

Krásne ubytovanie blízko mora Nechcete sa počas dovolenky len tak povaľovať na pláži? Vyrazte na výlet do neďalekého kaňonu Velika Paklenica! Penzión... WiFiKlimatizáciaPlážObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaPenzión Ivan

KÚPIŤ