Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka na chorvátskych ostrovoch > Dovolenka ostrov Brač > Dovolenka Sutivan

Dovolenka Sutivan - Chorvátsko

Malebné mestečko Sutivan sa nachádza 7 km západne od trajektového prístavu a súčasne hlavného mesta Braču Supetaru a 13 km od Splitu. Lemujú ho 3,5 km dlhé, na seba nadväzujúce kamienkové pláže. Tie nie sú zďaleka tak obliehané turistami ako iné miesta, dokonca nebýva žiadny problém nájsť si počas dovolenky v Sutivane miestečko len tak sami pre seba. Pritom tu nájdete služby porovnateľné s pevninou. Mestečko Sutivan na ostrove Brač dnes má okolo 800 stálych obyvateľov, ktorí sa tradične živia rybolovom, poľnohospodárstvom, prevažne pestovaním vína a olív, námorníctvom a turizmom.

DOVOLENKA V Sutivan

V Sutivane sa môžete prejsť po krásnej a dlhej pobrežnej promenáde, ktorú z jednej strany obmýva more a na jej druhej strane si môžete posedieť pri silnej káve vo vami vybranej útulnej kaviarničke, alebo ochutnať rybie špeciality v niektorej z miestnych reštaurácií alebo konôb.  Približne uprostred promenády môžete obdivovať dominantný a krásny kostol sv. Roka s barokovou vežičkou, postavený roku 1623 na pamiatku a oslavu svätca sv. Roka. Kostol je večer vždy efektne nasvietený, rovnako ako blízka palmová promenáda a palmový háj.

Dovolenka Sutivan

Mestečko Sutivan je okrem pekných a upravených pláží zaujímavé svojou historickou minulosťou. Počas dovolenky v Sutivane tu nájdete rad zachovaných stavieb, ale aj moderne upravené prístaviska s množstvom kaviarní, reštaurácií, obchodíkov a iných zaujímavostí. Športovo založení hostia môžu priamo v Sutivane využiť ponuku" športového centra" so širokou ponukou rôznorodých aktivít. Brač - Sutivan je tiež vhodný pre cyklistiku, či už amatérsku alebo profesionálnu.

Sutivan so Supetarom spája pravidelná autobusová doprava. Nachádza sa tu pošta, obchodíky, kaviarne a reštaurácie, zmenárne a informácie, prvá pomoc, cyklistické trasy a požičovňa bicyklov, tenisové kurty, potápačské centrum a výletné loďky. Naproti tomu na ostrove Brač nenájdete veľké hotelové komplexy ako "supermarkety". Ponuku dovoleniek na Brači budeme neustále rozširovať, kompletný prehľad nájdete "TU".

Výlety zo Sutivanu

Dva kilometre smerom k Milne sa nachádza prírodný park "Sutivan". Je to príjemné výletné miesto pre rodiny s deťmi. Park sa rozprestiera na ploche 18.000 m2 a je obklopený lesmi a olivovými hájmi. Je rozdelený na rastlinnú časť, kde sa prezentuje rad miestnej zelene, stromov, kvetov a voňavých byliniek a na záhradu, kde môžete pozorovať správanie oslíkov, muflónov, divých prasiatok, srniek, pávov, pštrosov, kačíc, husí a ďalších miestnych zvieratiek. V malom jazierku sa preháňajú okrasné rybky a pre deti sú tu pripravené rôzne preliezačky a hojdačky. Po prechádzke parkom sa môžete občerstviť v príjemnej vonkajšej reštaurácii.

Kultúrne vyžitie v Sutivanu

dovolenka Sutivan

V priebehu leta sa na Sutivane organizujú početné koncerty, výstavy, a duchovné akcie - napr. oslavy Sv. Roka Ivana, ktoré bývajú výborným spestrením dovolenky v Sutivane. Aj športovo rekreačná ponuka je široká. Môžete napríklad vyskúšať morský kajaking, vodné lyžovanie, školu potápania, windsurfing, horolezectvo po umelých i prírodných stenách, prechádzky na bicykloch či prechádzky po okolí a samozrejme veľmi vyhľadávané lodné výlety, tzv. Fish pikniky.

Dnes sa Sutivan rozvinul na moderné turistické miesto orientované na rodinný, športový a rekreatívny turizmus. Vďaka príjemnému podnebiu a rozmanitej ponuke sa môžu hostia na ostrove Brač - v Sutivane zdržiavať počas celého roka. Každý rok v júli sa v Sutivane koná svetovo známy Festival extrémnych športov, "Vanka regule", futbalové turnaje a turnaje v gúľaní.

Informácie o cestovnom poriadku trajektov nájdete na tomto odkaze: Jadrolinija.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka v Sutivane

Apartmány Vila Blanka Brač - Sutivan

Pre Vašu spokojnú dovolenku na ostrove Brač využite našu ponuku ubytovania,ktorú predstavuje vila Blanka. Je vzdialená 150 metrov od mora a 200 met... KlimatizáciaPlážObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila BlankaFirst Minute 5%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Drago Brač - Sutivan

Ubytovanie v Chorvátsku za výhodnú cenu môžete mať na ville Drago, ktorá je vzdialená cca 80 m od pláže a 200 m od centra Sutivanu, v ktorom nájdete ... PlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Drago

KÚPIŤ