Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka Čierna Hora > Dovolenka Tivat

Dovolenka Tivat

Bezpochyby zaujímavým letoviskom v Čiernej Hore je Tivat. Jeho veľkou výhodou, čo stojí tiež za rozmachom cestovného ruchu v Tivat, je blízkosť letiska, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od mesta. V posledných rokoch navyše dochádza k renovácii a veľkej modernizácii domov na pobreží, celej promenády a nesmieme zabudnúť ani na budovanie úplne nového Porto Montenegro - luxusná časť mesta s päťhviezdičkovými reštauráciami, hotelmi, butikmi a ďalšími predajňami nachádzajúceho sa pri prístave a ďalej smerom k časti Seljanovo.

DovolenKA v tivatu

Pozrite aj video z Boky Kotorskej a prístavu Porto Montenegro na konci článku.

V samotnom centre mesta a pri promenáde sa môžete občerstviť, najesť ale aj nakúpiť si - je tu totiž celý rad reštaurácií, kaviarní, cukrární, obchodíkov so suvenírmi, oblečením, ale nájdete tu aj napr. Lekáreň či poštu. V Tivatu sa nachádza aj veľký prístav, kde kotvia aj veľké milionárskej jachty. Dovolenku v Tivatu tak môžete stráviť aj na jachte. 

Na kúpanie je v Tivatu ideálna pláž Belane, mestská pláž (Gradska plaža), prípadne ďalšie pláže v okolí, napr. Action beach, kde môžete využiť ponuky wakeboard, water ski, kayak, paintball a plážového volejbalu (1 hodina - 15 EUR / os., 2 hodiny - 25 EUR / os., celý deň 35 EUR / os.). Osviežiť sa tu môžete v kokteilovom bare. Príjemné kúpanie je tiež na plážach v časti Seljanovo, kam si môžete urobiť príjemnú prechádzku pozdĺž pobrežia cez Porto Montenegro.

Obľúbenosti Tivatu nahráva aj fakt, že sa nachádza iba 10 km od historického Kotoru, ktorý rozhodne stojí za návštevu. Ak nebudete v Tivatu vlastným autom, môžete využiť taxislužbu. Taxi z Tivatu do Kotoru v minulom roku stál iba 10 eur. Počas dovolenky v Tivatu odporúčame Kotor minimálne jedenkrát navštíviť. Prípadne si na návštevu vymedziť celý deň, ak budete chcieť v rámci prehliadky mesta navštíviť aj hradby nad Kotorom a vystúpať až k pevnosti Sv. Ivan.

Od promenády v Tivatu navyše vysúva celá rada výletných lodí. Tie Vás zavezú k pláži Zanjice, pevnosti Mamula, ktorá počas druhej svetovej vojny slúžila ako väzenie pre vzdorujúcich Čiernohorcov. Ďalej Vás loď prevezie pozdĺž pobrežia až do vnútra Boky Kotorskej do Risanského a Kotorského zálivu. Po vstupe do Risansko-Kotorského zálivu loď zastaví pri jednom z Perastských ostrovčekov, konkrétne Gospa od Skrpjela, vybudovaného umelo na podmorskom skalnom útese. Nádherný výhľad tak budete mať aj na susedný prírodný ostrovček Sveti Djordje.

a kúpanie je v Tivatu ideálna pláž Belan, mestská pláž (Gradska plaža), prípadne ďalšie pláže v okolí, napr. Action beach, kde môžete využiť ponuky wakeboard, water ski, kayak, paintball a plážového volejbalu (1 hodina - 15 EUR / os., 2 hodiny - 25 EUR / os., celý deň 35 EUR / os.). Osviežiť sa tu môžete v kokteilovom bare. Príjemné kúpanie je tiež na plážach v časti Seljanovo, kam si môžete urobiť príjemnú prechádzku pozdĺž pobrežia cez Porto Montenegro.
Obľúbenosti Tivatu nahráva aj fakt, že sa nachádza iba 10 km od historického Kotoru, ktorý rozhodne stojí za návštevu. Ak nebudete v Tivatu vlastným autom, môžete využiť taxislužbu. Taxi z Tivatu do Kotoru v minulom roku stálo iba 10 eur. Počas dovolenky v Tivatu odporúčame Kotor minimálne jedenkrát navštíviť. Prípadne si na návštevu vymedziť celý deň, ak budete chcieť v rámci prehliadky mesta navštíviť aj hradby nad Kotorom a vystúpať až k pevnosti Sv. Ivan.
Od promenády v Tivatu navyše vysúva celá rada výletných lodí, ktoré Vás zavezú k pláži Zanjice, pevnosti Mamula, ktorá počas druhej svetovej vojny slúžila ako väzenie pre vzdorujúcich Čiernohorcov. Ďalej Vás loď prevezie pozdĺž pobrežia až do vnútra Boky Kotorskej do Risanského a Kotorského zálivu. Po vstupe do Risansko-Kotorského zálive loď zastaví u jedného z Perastských ostrovčekov, konkrétne Gospa od Skrpjela, ktoré bol vybudovaný umelo na podmorskom skalnom útese. Nádherný výhľad tak budete mať aj na susedné prírodné ostrovček Sveti Djordje.
Gospa od Škrpjela Ostrůvek Sveti Djordje
Gospa od Škrpjela (uměle vytvořený) Sveti Djordje (přírodní)


Z
našej ponuky ubytovania v Tivatu Vám môžeme ponúknuť apartmány Dragana, priamo pri pláži Belane, neďaleko centra.

Výlety

Počas dovolenky v Tivatu môžete vyraziť napr. Na tieto miesta:

  • Vodena Kočija - výletná loď sprostredkujúca výlety po Boce Kotorskej (vypláva od promenády v Tivatu) - plavba v minulej sezóne stála 10 EUR / os.
  • Kotor - historické mesto zapísané na zozname kultúrnych pamiatok UNESCO, vstup na hradby nad Kotorom 3 EUR / os.
  • Perast - krásne historické mestečko, odkiaľ môžete vyraziť loďou (za cca 5 EUR) na priľahlé ostrovčeky Gospa od Skrpjela a Sveti Djordje
  • Budva - turistické centrum Čiernej Hory, dlhá promenáda, diskotéky a veľa ďalšej zábavy. Zabudnúť nesmieme ani na staré mesto, ktoré je tiež historickým skvostom. Vstup na citadelu v starom meste - 2,50 EUR / os.
  • Njeguši -dedinka neďaleko Národného parku Lovčen, rodisko vladyku Petara II. Petrovič Njegoša
  • Lovćen -Národný park, v ktorom k návšteve láka mauzóleum vladyku Petara II. Petrovič Njegoša - vstup do národného parku 2 EUR / os., Vstup do mauzólea - 3 EUR / os.
  • Cetinje - bývalé hlavné mesto Čiernej Hory, v ktorom sa nachádza niekoľko pamiatok, napr. čiernohorský kráľovský palác Nikola I.

Ceny vstupného sú len orientačné, platné v roku 2014.

Promo video Tivat - Porto Montenegro

Video z Boky Kotorskej, vyrobené pre luxusné Porto Montenegro v Tivatu.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie Dovolenka v Tivatu

Apartmány Vila Dragana Čierna Hora -Tivat

Ubytovanie pre Vás zabezpečíme na akýkoľvek počet dní! Apartmány sa nachádzajú v severnej časti čiernohorského pobrežia. Poskytujú jedinečné luxusn... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila DraganaFirst Minute 5%

KÚPIŤ