Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka severná Dalmácia > Dovolenka Vodice

Dovolenka Vodice - Chorvátsko

Jedná sa o živšie letovisko, kde nájdete obchody, reštaurácie, diskotéky, kaviarne a veľa možností vyžitia. Vo Vodiciach žije okolo 9 000 obyvateľov. Niekedy sa označujú ako St. Tropez Jadranu. Príroda je tu krásna aj vďaka početným vinohradom a borovicovým lesom. V okolí patria medzi najzelenšie letoviská na pobreží. K dispozícii tu máte promenádu​​, obľúbené trhovisko s ovocím a zeleninou a tiež pristav Marina, kde kotví  množstvo jácht, rybárskych alebo výletných lodí.

dovolenka vo Vodiciach

Počas dovolenky vo Vodiciach sa môžete športovo vyžiť. Výber je bohatý: tenisové kurty, minigolf, plážový volejbal a mnoho ďalšieho. Okrem diskoték sa tu v lete usporadúvajú aj hudobné festivaly jazzový a tzv. Sunbreez festival house hudby, ktorý trvá štyri dni a štyri noci.

Na južnej strane letoviska nájdete kamienkovú pláž s pozvoľným vstupom do mora, tobogan alebo požičovňu lodiek a vodných bicyklov. Na severnej časti je kamenitejšie pobrežie s plochami ideálnymi na opaľovanie. Miestami je aj piesočné dno, vstup do mora je pozvoľný. Pláž Plava (modrá) bola ocenená modrou vlajkou za čistotu mora. Okolie pláží je obklopené borovicami, kam sa môžete schovať pred slnkom. Najmä v zimných mesiacoch tu vejú vetry bóra a jugo, ktoré dokážu poriadne rozbúriť morskú hladinu.

Vodice sa nachádzajú cca 13 km severne od mesta Šibenik. Môžete si urobiť výlet do tohto malebného  mesta, kde je veľa pamiatok, trhov a mnoho ďalšieho. Svojou krásou a históriou Vás tu ohúria i katedrály, ktoré sú zapísané na zozname UNESCO. Ďalej si z mesta môžete urobiť lodný výlet do národného parku Kornati alebo Krka. Národný park Krka má krásne vodopády a bujnú vegetáciu. Národný park Kornati je prístupný len loďou a môžete si prezrieť desiatky ostrovčekov a útesov. Traduje sa, že Kornati vznikli z bielych kameňov, ktoré pánu Bohu zostali po dokončení sveta a že nevedel čo s nimi, tak ich ledabolo hodil za seba. Za návštevu určite stojí aj prírodný park Telašćica so skalnatými útesmi a sladkovodným jazerom. Neďaleko nájdete aj prírodný park Vranské jazero. Podrobný prehľad výletov v Chorvátsku si môžete pozrieť v sekcii „výlety v Chorvátsku“.

V 16. storočí zahnala turecká armáda Chorvátov do Vodíc a boli vytvorené múry s obrannými vežami. Teraz sa zachovala len časť múrov a veže, pretože potom miestni obyvatelia steny využili na stavbu svojich domov.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií