Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka severná Dalmácia > Dovolenka Zadar

Dovolenka Zadar - Chorvátsko

Zadar sa nachádza v najviac členitej časti Jadranu, kde je veľa malých zátok, ostrovov a ostrovčekov. Zadar je ako stvorený pre strávenie skvelej dovolenky pri mori, najmä pre milovníkov oddychu a rodiny s deťmi.

DOVOLENKA v ZADARe

Dovolenka ZadarZadar sa nachádza v najviac členitej časti Jadranu, kde je veľa malých zátok, ostrovov a ostrovčekov. Dovolenka v Zadare je ako stvorená pre strávenie skvelej dovolenky pri mori, najmä pre milovníkov oddychu a rodiny s deťmi. Nenechajte si ujsť našu ponuku ubytovania v Zadare – penzión Ivica. Zadar dokáže upútať takmer každého, kto túži po pokojnej a ničím nerušenej atmosfére v prímorskom letovisku. Pre prežitie spokojnej dovolenky v Zadare sú ideálne podmienky predovšetkým v Borik (časť Zadaru, kde je sústredená väčšina ubytovacích kapacít turistického ruchu mesta). Jedinečná a veľmi bohatá je ponuka športového vyžitia, predovšetkým vodných športov (jachting, windsurfing, potápanie, podmorský rybolov, vodné lyžovanie), ale aj loptových hier (tenisom počínajúc a plážovým volejbalom končiac). Turistické atrakcie (športové, kultúrne a pod.) sa sústreďujú predovšetkým na severnom predmestí Borik. 

Okrem možnosti kúpania v mori, športovania, výletov po mori a tiež výletov do Národných parkov, vás pozývame do nádherného starobylého mesta Zadar. Do mesta v srdci Jadranu, často nazývaného tiež "Malý chorvátsky Rím". Zadar si tento názov vyslúžil vďaka svojmu veku - je mu tri tisícky rokov, ale tiež vďaka jedinečným cirkevným stavbám a bohatému pamiatkovému dedičstvu. Nájdete tu veľa obchodíkov, kaviarničiek i diskoték, starobylých uličiek a historických pamiatok. Každoročne v júli a auguste sú tu organizované mestské trhy a v rovnakom termíne Dalmacíjsky festival piesní. V auguste sú v chráme sv. Donáta uvádzané hudobné večery a v októbri sa koná festival speváckych zborov.

História a pamiatky Zadaru

Zadarský turistický región je osídlený už viac ako tri tisícky rokov. Neďaleko Zadaru sa nachádza Nin, najstaršie chorvátske kráľovské mesto a miesto, kde bol založený chorvátsky štát. Zadar sa stal hlavným mestom Dalmácie už v 7. storočí a titul si udržal až do roku 1918. Kameňom vydláždené ulice na polostrove, centre starého mestského jadra, zdobí kamenný kostol sv. Donata z 9. stor., najväčšie preskúmané rímske námestie na tejto strane Jadranu, kostol sv. Stošije z 13. stor. a kostol sv. Krševana z 12. stor. Atmosféru a tempo tohto tisícročného mesta najlepšie pocítite pri prechádzke Kalelargou, širokou ulicou, ktorú nesmie vynechať žiadny návštevník tohto mesta. Mesto teraz prežíva svoju druhú mladosť ako mesto s najväčšími investíciami do komunálnej infraštruktúry a staviteľstva.

Morské varhany v Zadare sú ojedinelou stavbou v celej Európe. Zázrak architektúry postavený v ponorenej časti mestského nábrežia, kde morské prúdy a vlny - prechádzajúc podvodnými hudobnými rúrami - vytvárajú neuveriteľné zvuky nazývané hudbou mora. Zvláštne melódie prúdia celým širokým priestorom pobrežnej promenády. Táto atrakcia sa ani nie za rok stala miestom stretávania tisícok zvedavých návštevníkov zo Zadaru aj okolia, jej návštevu si nesmiete nechať ujsť. Slávny režisér Alfred Hitchcock povedal, že najkrajší západ slnka na svete je možné vidieť práve z tohto miesta na zadarskom pobreží. Tak ho opísal po svojej návšteve Zadaru, návšteve, ktorú si do konca života pamätal pre splynutie zachadzajúceho slnka a mora.

Dovolenka v Zadare - Borik

Letovisko Borik (nazývané tiež Puntamika) má starú kúpeľnú tradíciu, je krásne upravené a má bohatú bujnú vegetáciu. V Boriku sú pláže kamienkové , prírodné kamenisté a čiastočne pokryté hrubým pieskom, lemované redším borovicovým lesom (v letovisku sa nachádza tobogán). Veľkou výhodou k prežitiu aktívnej dovolenky v Zadare a najmä pre tých, ktorí hľadajú mimo kúpania, športovania, tiež zábavu a prehliadky historických pamiatok, je priľahlé mesto Zadar (spojenie verejnou dopravou, centrum vzdialené 3 km). Patrí pre svoje početné cenné historické a kultúrne pamiatky i pre svoje kultúrne zariadenia medzi jedno z najpríťažlivejších miest v Dalmácii.

Pre turistov, ktorí plánujú stráviť dovolenku v Chorvátsku 2018 športovaním a aktívnou rekreáciou, sú v Zadare a priamo v letovisku Borik rozmanité možnosti. Svojou polohou láka toto letovisko k mnohým výletom do blízkeho okolia, kde nájdete veľa zaujímavých miest, ako sú národné parky Krka, Kornati, Paklenica.

Pokiaľ Vás Zadar zaujal natoľko, že ste sa práve rozhodli, že je tým pravým miestom, kde prežijete svoju letnú dovolenku 2018, potom neváhajte a pozrite našu ponuku ubytovania v Zadare.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Fotogaléria