Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Dovolenka na chorvátskych ostrovoch > Dovolenka ostrov Brač > Dovolenka Zlatý Bol

Dovolenka Zlatý Bol - Chorvátsko

Bol, prezývaný tiež Zlatý Bol, je veľmi obľúbeným letoviskom na ostrove Brač, ktorého nespornou dominantou je pláž Zlatni rat (slovensky tiež nazývaný ako Zlatý roh). Predovšetkým vďaka tejto pláži je mestečko Bol pomerne rušným letoviskom a dovolenka v Bole veľmi častým cieľom turistov z celého sveta.

Dovolenka Bol - zlatni rat

Bol sa nachádza vo veľmi úrodnom území, pestuje sa tu predovšetkým vínna réva, a je zároveň jedinou obcou, ktorá má stále pramene pitnej vody. Miestni obyvatelia sa tiež hojne venujú rybolovu a spracovaniu morských rýb.

S pobrežím je Bol spojený pravidelnou lodnou linkou "Split-Bol-Jelsa". Na ostrov sa môžete dostať tiež trajektom zo Splitu do Supetaru, odkiaľ sa do Bolu dostanete po miestnych cestách, ktorými sú letoviská prepojené.

Zuristi na dovolenke v Bole určite ocenia, že letovisko Bol je po celej svojej dĺžke lemované krásnymi plážami s borovicovým porastom. Z centra mesta navyše jazdí k hlavným a tiež najobľúbenejším  plážam malý turistický vláčik, čo je nemalou výhodou predovšetkým pre rodiny s deťmi. Vďaka turistickému vláčiku budete na plážach o poznanie rýchlejšie a navyše je najmä pre deti príjemnou atrakciou a spestrením.

V našej ponuke dovolenky v Zlatom Bole nájdete Apartmány Mija, ktoré sa nachádzajú v pokojnej oblasti východnej časti mestečka Bol.

Pláž Zlatni Rat/Zlatý Bol

Jedná sa o krásnu, dlhú a hlavne najznámejšiu pláž v Chorvátsku, nachádzajúcu sa na Brači. Je dlhá cez 600 metrov a svojím tvarom pripomína trojuholníkový roh. Morské prúdy pravidelne ovplyvňujú tvar pláže, takže sa každý deň trošku mení. Špička môže byť jeden deň zatočená mierne doprava, druhý deň doľava. Na pláž si môže zájsť až okolo 5000 ľudí denne. Ďalšie zaujímavé informácie o pláži Zlatni rat sa môžete dočítať v sekcii "Výlety v Chorvátsku" na stránke Brač, Zlatý Bol.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka v Zlatom Bole

Apartmány Vila Mija Brač - Bol

Medzi najatraktívnejšie miesta nielen na ostrove Brač ale v celom Chorvátsku určite patrí Zlatni Rat, čiže Zlatý Bol. Vila Mija je umiestnená v krá... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Mija

KÚPIŤ