Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Výlety v Chorvátsku > Chorvátsko krížom - krážom > Juhodalmatská cesta

Cesty starých kapitánov

Dubrovník

Cesty starých kapitánov plávajú oblasťou búrlivých historických udalostí a bojov za slobodu, v ktorej sa od pradávna rozvíjajú obchod, námorníctvo, tam kde sa odjakživa žilo v súlade s morom.

Vlasť námorníctva

Zoznámte sa s pradávnou vlasťou námorníctva na poloostrove plachetníc - Pelješac, s Námorným múzeom v kolíske námorných kapitánov - Oberič, rodným miestom moreplavca Marka Pola, mestom Korčula, historickým mestom Dubrovníkom, ktorý po stáročia pôsobil ako samostatná Dubrovnicka republika.
Prírodu v tejto oblasti možno definovať ako kúzelnú krajinu, kde sa dotýka rieka s morom, nížina a kras, jazero a močiar s nekonečnou krásou Národného parku Mljet s jeho jazerami.

Zadívajte sa na otvorené more, kde sa v minulosti odohrávali mnohé námorné bitky, kde sa bránila a strážila sloboda a kam s vetrom v plachtách vyplávali obchodné plachetnice...

Korčula - mesto Marka Pola

Mesto Korčula, historické stredisko rovnomenného ostrova, jedno z najlepšie zachovalých stredovekých miest v Stredozemí. Rodné mesto Marka Pola sa vyznačuje bohatými pamiatkami a kultúrnym dedičstvom.

Národný park Mljet

Nachádza sa v západnej časti rovnomenného, bohato zalesneného jadranského ostrova. Vyniká hlbokými zálivmi - Veliké a Malé jazero, bujnou a rozmanitou stredozemnou vegetáciou a bohatým kultúrnym dedičstvom, v ňom vyniká kláštor z 12. stor., ktorý je situovaný na ostrovčeku na Velikom jazere.

Dubrovník - staré mestské jádro

Dubrovník - mesto jedinečnej politickej a kultúrnej histórie a svetového pamiatkového dedičstva – patrí do zoznamu dedičstva UNESCO. Je jedným z najatraktívnejších a najznámejších miest Stredozemia, ktoré sa okrem výnimočných prírodných krás a zachovalosti dedičstva môže pochváliť i neobyčajnou bohatou turistickou ponukou.