Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Výlety v Chorvátsku > Chorvátsko krížom - krážom > Kvarnerská cesta

Cesta voňavých riviér a ostrovov

Prírodná pláž na ostrove Pag

Stretnutie rozličných svetových bohatstiev je porovnanie s tým, čo je možné vidieť a pocítiť v kráľovskej OpatiiCrikvenici, námornej Rijeke a z kameňa vybudovanej Senji. Rozdielnosť však neprestáva tu, ale pokračuje na našich najväčších ostrovoch KrkCres, na liečivom ostrove Lošinj, kvetinovom ostrove Iloviku a lesnatom ostrove Rab.

Voňavé riviéry a ostrovy

Ale čo majú všetky ostrovy spoločné? Možno je to niečo, čo už v dávnom 19. storočí pochopila európska aristokracia, ktorá si vybrala túto stredozemnú oblasť s miernym podnebím a bujnou vegetáciou pre svoj odpočinok. Vďaka nej vznikli prvé prepychové vily, hotely a zároveň prvé chorvátske riviéry: Opatijská, Crikvenická, Novovinodolská... Samozrejme, prvými návštevníkmi neboli iba oni, ale i moreplavci, ktorí zo svojich námorných ciest priviezli pre svoje záhrady a dvory vyše 80 druhov exotických rastlín.

Záhrady miest sú naplnené kvetinami a ostrovy plné  lesov, olivových hájov, kríkov šalvie, rozmarínu, levandule ... Vítame Vás pri voňavej bráne Jadranu!

Levandula

Mesto Rab a Rajská pláž v Lopare

Mesto Rab so svojimi románskymi zvonicami a troma ulicami – Grnojom, Srednjom i Dnojom (Horná, Stredná, Dolná) otvára dvere vzácnych stredovekých kostolov a patricijských palácov. Ostrov Rab ponúka i prekrásne piesočné pláže, z ktorých je najznámejšia Rajská pláž v Lopare dlhá 1500 metrov.

Ostrovček Košljun

Iba 10 minút jazdy loďou z Punat potrebujete k tomu, aby ste navštívili tento duchovný a vegetačný raj. Pod ochranou františkánskeho kláštora sa nachádza etnografická, numizmatická a sakrálna zbierka. Košljun, ktorý bol vyhlásený za lesopark, je miestom, ktoré pri návšteve ostrova Krk nesmiete vynechať.

Lubenice a Oros

Lubenice, kamenné mestečko, vybudované na skale vysokej 378 m, je vyhliadkou nie len pre turistov, ale i pre stálych obyvateľov ostrova Cres – na supy bielohlavé. Na hraniciach ostrovov Cres a Lošinj sa rozprestiera Oros, mestečko hudobných večerov a búrlivých historických udalosti.

Nanebovzatie Panny Márie Trsatské a mesto Rijeka

Pod bdelým okom Trsatskej pevnosti a najstaršej mariánskej svätyne v Chorvátsku s františkánskym kláštorom, kostolom a kaplnkou, už po stáročia žije mesto Rijeka centrum námorníctva a karnevalov.