Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Makarská riviéra

Makarská riviéra

Za Omišskou riviérou začína najnavštevovanejšia časť Dalmácie - Makarská riviéra. Oblasť Makarskej riviéry pokrýva viac ako 60 km (Baška Voda - Brela - Podgora - Tučepi - Drvenik - Promajna - Igrane - Gradac).

Makarská riviéra, Chorvátsko

Na Makarskej riviére v Chorvátsku nájdete prekrásne a priestranné kamienkové pláže, krištáľovo čisté more a dostatok bujnej vegetácie. Privíta vás tu typický dalmacíjsky kolorit miest a dedín, ktorý dotvára veľkolepú scenériu pohoria Biokovo, týčiace sa až do výšky 1700 -1800 metrov. Na Makarskej riviére je najvyšším bodom masívu Biokovo vrchol Sv. Jure, dosahujúci výšku 1762 m - priamo nad Makarskou. Výstup je náročný, ale odmenou Vám bude nádherný rozhľad na celú Makarskú riviéru aj do okolia a to nielen z vrcholu, ale aj v priebehu celého výstupu.

Makarská riviéra večerOblasť "Makarská riviéra" je veľmi vhodným cieľom pre turistov a aj pre hostí, ktorí milujú kúpanie a odpočinok na slnkom  prehriatych plážach v Chorvátsku. Pre svoju malebnú polohu, krásne pláže a príjemné podnebie patrí Makarska riviéra k najobľúbenejším letoviskám v Európe. Mesto Makarska (12 tis. obyvateľov) je jedno z najatraktívnejších turistických stredísk chorvátskeho pobrežia. Býva nazývané turistickým srdcom Chorvátska - Dalmácia. Makarska je pôvabné mediteránske, turistami navštevované, mesto s dalmácijskou architektúrou, ktoré leží v prírodnom prístave ohraničenom zalesnenými polostrovmi Osejava a Sv Petrom. Nachádza sa na samom úpätí veľkolepého pohoria Biokova.

Pôvodne rímske Macrum sa v 9. storočí stalo oporným bodom slovanských Neretvanov, neskôr tu vládli chorvátskí králi, bosnianski Bánovia, 200 rokov Turci a samozrejme Benátčania. Stará časť mesta leží pri širokom zálive, na ktorého východnej strane stojí františkánsky kláštor z 15. stor.. V jeho priestoroch je umiestnené Malakologické múzeum so zbierkami lastúr, bohatá knižnica a zbierky umeleckých predmetov. Ak pokračujeme po nábreží západným smerom, dôjdeme k barokovému kostolu sv. Marka (Sveti Marko), ktorý bol do zrušenia biskupstva v Makarskej začiatkom 19. stor. katedrálnym kostolom. Pozdĺž prístavu a mestskej pláže sa tiahne široká promenáda s množstvom obchodov, reštaurácií, kaviarní, obchodíkov so suvenírmi a terasy s hudbou. Prístup autom do všetkých stredísk je jednoduchý, po Jadranskej magistrále od Splitu. Ak máte radi nepreľudnené pláže a chcete zažiť trošku z histórie pirátskeho mestečka Omiš, potom odporúčame návštevu Omišskej riviéry.

Makarská riviéra - Brela

je jedno z najznámejších letovísk nielen Dalmácie ale celého Chorvátska. Počas posledných desaťročí sa Brela na Makarskej riviére stala jedným z najexkluzívnejších a najvyhľadávanejších turistických miest v Dalmácii vďaka atraktívnemu prírodnému prostrediu, čistým kamienkovým, piesčitým a romanticky upraveným plážam (po okraji, medzi borovicami, vedie promenáda). Celková dĺžka malebného pobrežia Brely meria asi 5 km. Promenáda ďalej pokračuje cez Bašku Vodu, Baško Polje až do Promajny. Stredozemné podnebie, športové terény, marina, ekologické prostredie a kľud, najvyššia kvalita v príjemných štýlových reštauráciách a veľmi kvalitné ubytovanie - to všetko garantuje nezabudnuteľnú dovolenku na Makarskej riviére. Prehľad ubytovacích kapacít nájdete na stránke "Ubytovanie v Chorvátsku".

Makarská riviéra - Brela - Jakiruša

Jakiruša je najpokojnejšia časť Brely s pomerne riedkou zástavbou vo svahoch plnej zelene. Najväčšou devízou sú nepreľudnené pláže, krásna dlhá promenáda a v neposlednom rade kvalitné ubytovanie.

Dovolená Makarská riviéra

Brela Jakiruša je miestom pre skutočnú relaxáciu a odpočinok. Čisté, priezračné more a starostlivosť o okolie najlepšie potvrdzujú udelené početné turistické ocenenia. Už 8 rokov je pláž Punta rata nositeľkou Modrej vlajky, najväčšieho medzinárodného ocenenia za čistotu mora a okolia. Vztyčovanie Modrej vlajky na deň Planéty Zeme 5. júna, je slávnostnou udalosťou.

Pláže v letovisku Brela - Jakiruša patria k najkrajším na pobreží. Tiahnu sa pozdĺž celého mesta asi 1,5 km. Sú pokryté drobnými okruhliakmi a pieskom, obklopujú ich zatienené borovicové lesy, v ktorých stoja v riedkej zástavbe apartmánové domy, ďalej potom hotely. Pri pobreží, vytvárajúcom menšie zátoky, kde sa z mora týčia roztrúsené malebné skaliská.

Americký časopis Forbes umiestnil pláž v letovisku Brela medzi desať najkrajších vo svete, kde obsadzuje šieste miesto, a prvé v Európe! Najväčšou devízou pre ubytovaných hostí na Brele - Jakiruši je pokoj, ktorý je zabezpečený vďaka riedkej zástavbe vo svahoch plných zelene, ďalej možnosť večerných prechádzok po dlhej a nepreľudnenej promenáde a v neposlednom rade kvalitné ubytovanie. Pláže sú na celej Makarskej riviére prispôsobené aj potrebám invalidov.

Makarská riviéra - Baška Voda

Nie je snáď Slováka, ktorý by nepoznal pojem Baška Voda. Dôkazy osídlenia tohto miesta nachádzame v stopách života starých viac ako tri tisícky rokov. Niekdajšia malá rybárska osada patrí medzi najvyhľadávanejšie letoviská Makarskej riviéry. Krištáľovo čisté a teplé more, dobre chránené okolie aj výborná zemepisná poloha v srdci Dalmácie na chorvátskom pobreží Jadranského mora, to všetko robí z Bašky Vody ideálnu turistickú destináciu. Monumentálne pohorie Biokovo, hojnosť vegetácie a borovicových lesov z neho tvorí veľmi malebné miesto.

Dlhé kamienkové, miestami aj piesočnaté pláže sa tiahnu veľa kilometrov od susednej Brely cez Baško Polje až k Makarskej. Promenáda s malým prístavom, lemovaná palmami, hudba a tanec na mnohých miestach, rad reštaurácií, kaviarní, malých obchodíkov dokresľujú atmosféru príjemného miesta pre Vašu dovolenku. Krásy susednej Brely, vzdialenej 20 minút chôdze pozdĺž pobrežia, sú už niekoľko rokov oceňované medzinárodnou vlajkou EÚ, prideľovanou len najkvalitnejším plážam. Na opačnú stranu sa dostanete, aj po 20 minútach chôdze, do pokojnejšieho strediska Baško Polje, vyhľadávanému predovšetkým vyznávačmi naturizmu.

Hovorí sa, že letovisko Baška Voda je miestom "... kde všetko dýcha životom a silou, kde človek keď zomrie, znova ožíva ...".

Baška Voda na Makarskej riviére má stredozemné podnebie, mierne, prevažne vlhké zimy a suchá, horúce a slnečné leta.

Makarská riviéra - Podgora

Romantické kaviarničky v tieni storočných paliem s prekrásnou kúpeľnou kolonádou radí toto letovisko právom k najkrajším a najžiadanejším miestam Makarskej riviéry.

Podgora, prezývaná tiež ako princezná Jadranu je ideálnym miestom pre turistov s malými deťmi, ktoré sa môžu hrať na plytčinách s pozvoľným prístupom k vode. Zeleň a borovice sa tu tiahnu až k moru. Nájdete tu rozmanité možnosti prevádzkovania športu, niekoľko športových ihrísk, vodné a iné atrakcie.

Dovolená Podgora, Makarská riviéraNechýba tu ani zábava, pretože v priebehu letných mesiacov sa v Podgore organizuje množstvo veľkých akcií, ako sú "Ribarska noč" (Rybárska noc), "Dan Podgora" (Deň Podgory), ľudové veselice a predstavenia, na ktorých vystupujú najrôznejší umelci a zábavné súbory. Pre svoje ideálne podnebie odporúčame Podgora - Makarská riviéra aj v predsezónnych termínoch, kedy pôsobí toto letovisko veľmi romanticky. Teplota vody aj vzduchu je tu vďaka dobrým klimatickým podmienkam takmer rovnaká ako uprostred leta. Krištáľovo čisté a teplé more, pekné pláže, dobre chránené okolie s kúzelnou prírodou, výborná zemepisná poloha v srdci Dalmácie na chorvátskom pobreží Jadranského mora spoločne s možnosťou prežitia atraktívnej dovolenky aj s komfortným ubytovaním v kľudnom prostredí v úplne nových apartmánoch, to všetko láka stráviť tu peknú dovolenku. Priemerné mesačné teploty v júli až septembri prekračujú 30 stupňov Celzia, vzduch a more 26 stupňov Celzia. Podgora má okolo 2700 slnečných hodín ročne a nachádza sa v jednej z najslnečnejších oblastí severného stredomoria. Preto odporúčame využiť aj začiatok a koniec turistickej sezóny - obdobie, v ktorom je more dostatočne teplé a kedy sa dajú prežiť najromantickejšie chvíle.

V hlavnej sezóne mnohí uvítajú na Makarskej riviére pestrú ponuku prázdninového vyžitia: jazdu na bicykli, jazdu na banáne, tenisové kurty a iné športové zariadenia. Večery obohatí hudba na terasách, v miestnych kaviarničkách a tavernách.

Makarská riviéra- Podgora, pláže

Pláže v letovisku presahujú dĺžku cca 8 km, sú kamienkové, pozvoľna sa zvažujúce, vhodné pre deti aj zdatných plavcov. Na plážach sú umiestnené sprchy so sladkou vodou, možnosť prenájmu plážových lehátok a slnečníkov. Po ruke je vždy aj stánok s občerstvením. Borovice a zeleň dosahujú okraje mora, nájdete tu teda dostatok tieňa pre odpočinok. More na Makarskej riviére je tu prevažne pokojné. V popoludňajších hodinách, kedy príliv vrcholí, sa začnú tvoriť väčšie vlny, ktoré sú vítaným spestrením pre deti i dospelých. Na pláži je možnosť prenájmu motorových člnov, vodného skútra, jazda na banáne a ďalšie atrakcie vrátane letov na padáku nad morom.

Usporadúvajú sa tu aj výlety po mori, vrátane rybieho pikniku. Tieto možno objednať u miestnych dílerov na centrálnej pláži v rôznych cenových kategóriách. K nočnej a večernej zábave môžete navštíviť diskotéky v hoteloch, alebo tanečné parkety s živou hudbou, či len tak posedieť v niektorej poetickej kaviarničke.

Makarská riviéra - Tučepi

Tučepi - pravé srdce Dalmácie. Obec a obľúbené prímorské letovisko Tučepi leží asi 3 km južne od Makarskej a vyniká mimoriadne bohatou vegetáciou. Nachádza sa pod zrázmi pohoria Biokovo a patrí spolu sDovolená Tučepi, Makarská riviéra Brelou medzi najznámejšie strediská Makarskej riviéry. Tučepi boli už v antických dobách cieľom všetkých, ktorí si priali nájsť v nepoškvrnenej prírode stratený pokoj, uvoľnenie a bezstarostnosť. V päťdesiatych rokoch navštívil Tučepi Jean Cocteau, Alberto Moravia, Dellie Scalla a Jean Marais. Nádherné kamienkové pláže sa rozprestierajú v dĺžke 3 km. Návštevníci letoviska Tučepi si tak môžu užiť kúpanie a odpočinok na slnkom vyhriatych plážach, alebo si môžu vybrať z pestrej ponuky vodných športov (požičovne surfov, vodných bicyklov, vodných skútrov, vodných lyží a pod.) a v neposlednom rade majú možnosť ochutnať tunajšiu kuchyňu, či si len tak posedieť v jednej z mnohých miestnych kaviarní, reštaurácií, barov a pizzerií​​. Tučepi si vďaka svojej širokej ponuke získali veľkú obľúbenosť a patria k jedným z najžiadanejších stredísk Jadranu.

Makarská riviéra - Promajna

Nachádza sa cca 4 km južne od Bašky Vody. Meno dostala po slnku (promanjanje = vysvitnutie slnka). Prvé zmienky sú z roku 1674. Našlo sa tu množstvo archeologických nálezov (keramika, mince atď), čo svedčí o živote už v II. storočí pred n.l. Malá rybárska osada vyrástla od stredu minulého storočia do podoby turistického miesta s moderne zariadenými domami, apartmánmi a vilami teda do podoby jedného z najobľúbenejších miest Makarskej riviéry. Z Jadranskej magistrály nad obcou vedie cestná odbočka do Promajny. Má približne 230 obyvateľov.

Neďaleko sa nachádza Dječjeg Sela, čo je liečebňa pre choroby dýchacích ciest (liečba morskou vodou).

Môžete si tu zahrať futbal, tenis, basketbal, hádzanú, volejbal, alebo sa môžete prejsť na bicykli po okolitých kopcoch. Široká je aj ponuka vodných športov ako jachting, potápanie, surfovanie. Požičať si môžete vodné bicykle, loďky, kajak alebo si zajazdiť na banáne ci zalietať na padáku.

Jedná sa o dokonalé miesto pre pokojnú dovolenku, vhodnú pre rodiny s malými deťmi. Prekrásne pláže sa tiahnu okolo dedinky až do Makarskej. Pláže sú číre, kamienkové, lemované borovicovým lesom. Sú tu reštaurácie, pizzerie, bistrá a café bary, obchody, tržnica s ovocím a zeleninou, pošta, zmenáreň a informačné stredisko, kde hovoria plynule po slovensky. Skrátka všetko čo je potrebné. Nadchne Vás pohľad z mora či z pláže na impozantnú panorámu pohoria Biokovo, ktoré sa týči nad Makarskou riviérou.

Dominantou mesta je zvonica s priestranným kostolom Všetkých Svätých (1999). Začiatkom 21. storočia dostala Promajna niekoľko cien za najupravenejšie miesto na Jadrane "Modrú kvetinu".

V rámci dňa vďakyvzdania 5.8. sa koná rybársky večer. Usporadúvajú sa tu ďalšie príležitostné zábavné programy. Nachádzajú sa tu aj tri múzea.

Makarská riviéra - História a pamiatky

Začiatky letoviska Tučepi siahajú až do antickej doby. Z pôvodnej obce Gornji Tučepi vo svahu Biokova vo výška 300 m sa zachovali len zvyšky. Na cintoríne boli nájdené skromné ​​pozostatky starokresťanského kostola z 5. - 6. storočia a niekoľko stredovekých náhrobkov. Nájdete tu kostol sv. Jiří v štýle prechodu gotiky do renesancie zo 14. storočia, barokové letohrádky patricijských rodín Ivanisevic a Lučić-Pavlovič, letohrádok opáta Grubišiće na morskom pobreží premenený na luxusný hotel Kaštelet, ktorý je súčasťou hotela Alga. V osade Pašalići renesančný kostolík sv. Michala a sv. Kataríny.

Kúpanie na Makarskej riviére

Letovisko Tučepi na Makarskej riviére sa pýši krásnou dlhou plážou z drobných kamienkov a piesku (tzv. žalo) s pásom borovicového porastu, ktorá sa tiahne až k letovisku Podgora. Má pozvoľný vstup do mora, preto je kúpanie vhodné aj pre rodiny s deťmi. Pláž bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou.

Makarská riviéra ašŠport

Tučepi majú dobré podmienky pre prevádzkovanie vodných športov: jachting (marina), vodné lyže, windsurfing, vodné skútre. Z ďalších športov si tu môžete vyskúšať napr. tenis, plážový volejbal, futbal, kolky.

Zábava na Makarskej riviére ...

Diskotéky, tanečné terasy, mj. beach bar Michigan. Deň obce Tučepi a ľudová slávnosť k pocte sv. Antonína (Sveti Ante) s bohatým zábavným programom, 13. júna.

Kultúra

Festival Tučepské letné večery (Tučepské ljetne večeri): hudba, divadlo, folklór, od 10. júla do 30. augusta.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka na Makarskej riviére

Apartmány Vila Marin Makarská riviéra -Tučepi

Moderné a veľmi príjemné ubytovanie Tučepi za lákavú cenu - to je ubytovanie na Vile Marin. Táto apartmánová vila je moderne a účelne zariadená - kat... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaLetecká doprava Apartmány Vila MarinLast minute 2%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Sonja Makarská riviéra - Podgora

Apartmánová Vila Sonja patrí už niekoľko rokov medzi najobľúbenejšie pobytové miesto. Ubytovanie Podgora - apartmány Sonja sa nachádzajú v j... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Sonjalast minute až 50%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Tihana Makarská riviéra - Tučepi

Vila Tihana je ideálnou voľbou aj pre náročnú klientelu a taktiež všetky vekové kategórie. Za veľmi priaznivé ceny ponúka komfortné ubytovanie v m... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieBazénAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila TihanaLast minute 2%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Sanja Makarská riviéra - Baška Voda

Hľadáte luxusné ubytovanie na Baške Vode? Najvhodnejšou voľbou je apartmánová Vila Sanja. Táto vila je umiestnená v kľudnej časti Bašky Vody, pritom ... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila SanjaLast minute 2%

KÚPIŤ