Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > DOVOLENKA > Omišská riviéra

Omišská riviéra

Niektorí ľudia, navštevujúci pravidelne túto oblasť tvrdia, že Omiš aj celá Omišská riviéra je vôbec jedna z najkrajších prímorských oblastí v Chorvátsku dokonca aj na svete.

Omišská riviéra, OMIŠ, CHORVÁTSKO

Čím si túto povesť zaslúžila? Predovšetkým priezračne čistou vodou a krásnou prírodou, veľmi členitým pobrežím - ktorým je Chorvátsko preslávené, množstvom zátok, ostrovov a ostrovčekov, proste dovolenka v Chorvátsku na mieru... Môže sa tiež pochváliť historickými pamiatkami. V mestečku Omiš môžete navštíviť dve niekdajšie pirátske pevnosti - Mirabel zo 13. storočia a novšie Fortiku vo výške 311 metrov nad morom, a tak sa dozviete aj viac o pirátskej histórii.

Omiš má veľmi búrlivú a zaujímavú minulosť s počiatkami v časoch antiky, v stredoveku nedobytné sídlo omišských pirátov a dnes turistiské stredisko uprostred nádhernej riviéry. Skvelá poloha mesta Omiš medzi strmými skalami, krásnym ubytovaním, riekou Cetinou a morom je rovnako atraktívna ako turistická ponuka tunajšieho kraja: ekoturizmus v dedinských domácnostiach, športy ako je rafting na perejách Cetiny, voľné lezenie po okolitých skalách,  windsurfing, plavecký maratón, plážový volejbal, cykloturistika a iné aktivity v meste Omiš. Osamelé zálivy v Omiši aj okolí, v ktorých môžete vždy objaviť "svoju" prekrásnu kamienkovú alebo pieskovú pláž na brehu cez tridsať kilometrov dlhej Omišskej riviéry, čakajú len na Vás.

Zátoka Malá Luka, Omiš - Chorvátsko

sa nachádza asi 3 km od mestečka Omiš, v južnej časti Jadranského pobrežia, neďaleko od Makarskej riviéry. Na prvý pohľad osloví svoju krásou malebných prírodných zákutí, borovicových hájov, kontrastu azúrovo modrého mora a pohoria. V letovisku nájdete krásne štrkové pláže prechádzajúce v piesok, (piesočné pláže nájdete predovšetkým v mestečku Omiš), čarovné malé zákutia s kombináciou skalísk, piesku a kamienkov. Zátoka Mala Luka je pokojnejšie odpočinkové miesto. Živý denný i nočný život ponúka priľahlé mesto Omiš s množstvom reštaurácií a obchodov. Môžeme odporučiť pre všetky vekové kategórie aj pre rodiny s deťmi.

Mestečko Omiš, Omišská riviéra

Omišská riviéra, OmišOmiš - hlavné mesto Omišskej riviéry je pôvodne staré pirátske mestečko ležiace na oboch brehoch rieky Cetiny, ktorá sa práve tu vlieva do mora. Zaujímavé je tiež staré kamenné centrum s kostolíkom, úzkymi uličkami a vyhliadkovou vežou. Omiš má samozrejme aj časť modernú, kde zoženiete všetko potrebné. Ubytovanie v Omiši, resp. apartmány v Omiši sú väčšinou v menších rodinných vilách vo vzdialenosti cca 300 m od mora. Omiš je dobre prepojený autobusovou dopravou so Splitom a Makarskou. Blízko starého centra sa nachádza lodný prístav, kde kotvia len výletné lode, ktoré organizujú výlety na protiľahlé ostrovy Hvar a Brač.

V mestečku Omiš nájdete prevažne piesčité , pozvoľna klesajúce pláže, ktoré sú ideálne pre deti alebo neplavcov. Nájdete tu aj trampolíny a rôzne hry pre deti, volejbalové ihrisko, tenisové kurty a stolný tenis. Dovolenka na Omišskej riviére - dovolenka ako má byť.  Na stránke Makarská riviéra nájdete potrebné informácie o tejto najznámejšej riviére v Chorvátsku.

Staniči, Omišská riviéra

Letovisko Staniči je známou a obľúbenou destináciou v oblasti Omišská riviéra. Rozprestiera sa asi 5 km južným smerom od mesta Omiš. Do podvedomia sa zapísalo predovšetkým vďaka známemu hotelu Ruskamen, teraz Saggita. Tento hotel je v prevádzke už niekoľko desiatok rokov, usporadúvajú sa tu rôzne hudobné produkcie miestnych i zahraničných hudobníkov. V jeho okolí nájdete kľudné a nepreľudnené pláže aj malé prírodné zákutia. V Staniči je možné navštíviť niekoľko kvalitných reštaurácií i kaviarní, požičovňu cestných skútrov, zmenáreň, obchody s potravinami, ovocím a zeleninou.

Na hlavnej pláži v Staniči sú k dispozícii aj požičovne vodných skútrov, lodí i vodných bicyklov. Nechýbajú tu ani kaviarne a sezónne plážové bary. Túto oblasť môžeme odporučiť klientom, vyhľadávajúcim pokojné a pomerne lacné miesto na pobyt so základnými službami. Z našej ponuky v tejto oblasti si môžete vybrať kvalitné ubytovanie Omiš.

Mimice, Chorvátsko

Omišská riviéra, MimiceMestečko Mimice sa nachádza na pomedzí Omišskej aj makarskej riviéry. Nájdete ich 10 km južne od Omišu a približne 23 km severne od Makarskej. Mimice sú staré 3 storočia a svojím razom pripomínajú najviac rybársku osadu. Južná časť mesta je bohatá na historické pamiatky. Cesta ich rozdeľuje na dve časti.

Na svojej dovolenke v Mimiciach môžete zažiť prechádzku historickou časťou i nočnú zábavu v neďalekom Omiši a Baške Vode, vzdialené asi 15 minút jazdy.

Počiatok turizmu spadá už do roku 1927. Letovisko sa pýši dvomi mestskými plážami, ktoré preslávili biele piesčité brehy. Kamienkové a zvoľna sa zvažujúce pláže, borovicové háje a predovšetkým azúrovo priezračné more sľubujú nezabudnuteľnú dovolenku v Chorvátsku pre milovníkov prírody i rodiny s deťmi.

Všetko dopĺňa scenéria Dinárských hôr na obzore. Nájdete tu reštauráciu, pizzeriu, café bary i poštu.

Omišská riviéra - Duče

Omišská riviéra, Duče

Obľúbené letovisko Omiš - Duče sa rozprestiera v tesnej blízkosti známeho mestečka Omiš. Duče je v podstate predmestím mesta Omiš.

Historicky zaujímavý Split je vzdialený asi 20 km severným smerom, na opačnú stranu sa môžete vydať na Makarskú riviéru - Bašku Vodu, Brelu alebo do mestečka Makarska. Jedná sa skôr o kľudnejšie odpočinkové miesto s prevažne piesočnatými plážami, ktoré sú dlhé cez 2 km a nadväzujú na pláže v mestečku Omiš. V Duče nájdete všetko potrebné - obchody, zmenárne, reštaurácie, kaviarne, požičovne rôznych športových potrieb (cestné i vodné skútre, loďky), atď. Živší denný i nočný život ponúka blízky Omiš. Hostia, ktorí pricestujú autobusom, sa môžu vďaka dobrému miestnemu autobusovému spojeniu bez problémov dopraviť ako do Splitu, tak aj do rôznych stredísk na Makarskej riviére. V lokalite Duče Vám môžeme ponúknuť ubytovanie v apartmánoch Nedeljko.

Omišská riviéra je obľúbená predovšetkým vďaka prírodným, nepreplneným a členitým plážam. Mestečko Omiš sa stalo vyhľadávaným najmä vďaka nádhernej scenérii a kontrastu mora a vysokých skál vypínajúcich sa tesne nad Omišom. Omišskú riviéru môžeme teda odporučiť najširšej klientele. Klientom, ktorí majú radi trochu dobrodružstva sme pripravili dovolenku na chorvátskych ostrovoch.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Najobľúbenejšie dovolenka na Omišskej riviére

Apartmány Vila Elvíra Omišská riviéra - Omiš

Apartmánový dom Elvíra nájdete v zátoke Mala Luka a blízkosti ďalších apartmánových domov Tomislav, Mala Luka a Jure, ktoré sú tiež veľmi obľúbené. A... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaLetecká doprava Apartmány Vila Elvíra Last minute 12%

KÚPIŤ

Apartmány Vila Tomislav Omišská riviéra - Omiš

Apartmánová Vila Tomislav je menší dom o troch podlažiach, nachádza sa v zátoke Mala Luka. Má peknú pozíciu na okraji borovicového hája na menšom kop... KlimatizáciaPlážTelevíziaStravovanieDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaLetecká doprava Apartmány Vila Tomislav

KÚPIŤ

Apartmány Vila Mala Luka Omišská riviéra - Omiš

Apartmány podľa Vašich požiadaviek nájdete v zátoke Mala Luka v Chorvátsku. Zátoka Mala Luka sa nachádza 3 km od mesta Omiš v srdci Omišskej riviéry,... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Mala Luka

KÚPIŤ

Apartmány Vila Jure Omišská riviéra - Omiš

Apartmány Jure patria medzi najluxusnejšie apartmány na Omišskej riviére Apartmánový dom Jure je vo vzdialenosti 15 metrov od mora na okraji borovic... KlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaLetecká doprava Apartmány Vila JureLast minute 2%

KÚPIŤ