Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Výlety v Chorvátsku > Chorvátsko krížom - krážom > Severodalmatská cesta

Cesty chorvátskych vladárov

NP Krka

Cesty chorvátskych vladárov nás vyprevádzajú na púť časom po starých chorvátskych mestách: Nin, Knin, Biograd a Šibenik. Cesta začína na severe, na malebných skalnatých stenách, z ktorých sa pred očami rozprestiera najdlhší chorvátsky ostrov Pag.

Najsilnejší chorvátski vladári

Pag ponúka prekrásne zátoky a panenské pláže, ako aj moderné turistické centrá. Túto oblasť preslávila pašká krajka a pašký syr s jeho tajnou zložkou (bóra a soľ), čo mu dáva špecifickú a rozpoznateľnú arómu.
Prejsť Cestami chorvátskych vladárov znamená pocítiť veľkú rozličnosť zážitkov, ktoré poskytujú tisícročné mestá ako je 3000 rokov starý Zadar, moderné a živé turistické strediska ako sú napr. Vodice, národné parky, malebné miesta dalmatského zázemia, Ravnih kotara i ostrovy. Zvláštna stredozemná atmosféra naplňuje dušu a domácim gastronomickým pochúťkam nemôže odolať žiaden gurmán.

Kostol sv. Donáta v Zadare

Kostol Sv Donáta - symbol mesta Zadar a najznámejšia monumentálna stavba v Chorvátsku z ranného stredoveku, európsky unikát. Pre svoje unikátne akustické vlastnosti sa využíva pre hudobné programy.

Katedrála sv. Jakuba v Šibeniku

Jedinečný pamätník európskeho sakrálneho staviteľstva, zaradený do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Zdobí ho 72 do kameňa tesaných hláv a predstavuje najvýznamnejšie staviteľské dielo 15. a 16. storočia na území Chorvátska.

Národný park Paklenica

NP Paklenica je umiestnený medzi najvyšším vrcholom Velebitu a morom. Svojim hosťom poskytuje kúpanie v mori a horské aktivity v jednom dni. Vyniká jedinečnými kaňonmi Veľká a Malá Paklenica s bohatou faunou a flórou, ktoré priťahujú horolezcov, vedcov i milovníkov prírody.

Národný park Krka

NP Krka so svojimi siedmymi vodopádmi, celkovým spádom 242 m a najväčšou sédrovou bariérou v Európe – znamenitým Skradinským bukom, predstavuje prírodný a krasový fenomén. V parku sa nachádza neodolateľný ostrovček Visovac s františkánskym kostolom a kláštorom.