Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Boka Kotorská

Ubytovanie Boka Kotorská - Čierna Hora

Boka Kotorská, najväčší prírodný záliv v južnom Jadrane, skrýva vo svojom vnútri veľa krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Okrem Tivatu a Risanu, ktoré v našej ponuke nájdete, sa v zálive nachádza aj veľa menších mestečiek, kde je poskytované veľmi kvalitné ubytovanie za rozumnú cenu. Práve také kapacity, ktoré sú v dobrom pomere kvality a ceny, sme pre Vás do ponuky ubytovania v Boke Kotorskej zaradili.

ubytovanie v Boke Kotorskej

Dominantou celého zálivu je historické mesto Kotor, ktorého historické jadro v tvare trojuholníka, s mohutnými hradbami tiahnucimi sa až vysoko do skál, bolo roku 1979 zapísané na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Do Kotoru sa môžete dopraviť vlastnou dopravou, taxi alebo tiež miestnymi autobusmi, ktoré tunajší záliv v pravidelných intervaloch obchádzajú. Autobusové zastávky, ako sme zvyknutí, tu však nehľadajte. Miestne autobusy, ktoré premávajú okolo celého zálivu, Vám zastavia takmer kdekoľvek, stačí len na vodiča "zamávať". 

Ubytovanie v Boke Kotorskej sme pre Vás pripravili v nasledujúcich letoviskách:

Dobrota - predmestie Kotoru

Jedným z miest, ktoré sme do našej ponuky vybrali, je Dobrota, mestečko priamo nadväzujúce na Kotor a tiahnuce sa cca 4,5 km pozdĺž pobrežia. Práve blízkosť Kotoru je jednou z hlavných výhod ubytovania v tejto oblasti. Oproti rušným turistickým centrám, ako sú Budva, Petrovac na Moru či Ulcinj, v zálive nájdete vytúžený kľud a pohodu. Tunajšie pláže sú menšie, prevažne štrkové a predovšetkým nepreľudnené.

Perast

Je jedným z čarovných mestečiek v Boke Kotorskej, ktoré každého omámi jedinečným historickým vzhľadom. Nachádza sa oproti vstupu do kotorsko-risanského zálivu, na ich pomyselnej hranici. Je známe, že je najstarším mestom v celom zálive, v ktorom boli nájdené pozostatky až z doby neolitickej kultúry (3500 rokov p. n. l.) a početné archeologické nálezy z ilýrskej, rímskej a rannej kresťanskej doby. S Perast sú neoddeliteľne spojené tiež ostrovčeky Sveti Djordje a Gospa od Skrpjela. Prvý menovaný, Sveti Djordje, je prírodným ostrovčekom, za to Gospa od Skrpjela bol umelo vybudovaný na podmorskom skalnom výbežku.

Ubytovanie v Boke Kotorskej - Perast a Dobrota - môžeme odporučiť predovšetkým klientom hľadajúcim kľud, milovníkom prírody, pretože okolité horské scenérie pripravili jedinečný pohľad na okolie, ale aj klientom so záujmom o históriu.

Mimo týchto miest Vám ubytovanie môžeme zabezpečiť aj v mestečku Orahovac, ktoré sa nachádza v Kotorskom zálive, neďaleko za Dobrotou.

Vyberať môžete z bohatej ponuky ubytovania v Čiernej Hore.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií