Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Južná Dalmácia > Ubytovanie Orebič

Ubytovanie Orebič - Chorvátsko

Ubytovanie Orebič patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie letoviská južnej Dalmácie. Je to predovšetkým vďaka panenskej prírode, krištáľovému moru a najväčšiemu počtu slnečných dní v Chorvátsku. Orebič leží na juhozápade polostrova Pelješac s 1500 obyvateľmi.

UBYTOVANIE v OREBIČi

Ubytovanie OrebičNaproti je mesto Korčula, od ktorého je oddelené Pelješackým kanálom a je sním spojený pravidelnou trajektovou dopravou. Pokiaľ však necestujete autom, je lepšie ísť jedným z frekventovaných spojov malými osobnými loďkami, ktoré jazdia priamo do Starého Mesta v Korčule - trajekty s automobilmi kotvia vo väčšom prístave Dominće 2 km od mesta. Ubytovanie Orebič ponúka možnosť ubytovania sa v apartmánoch, hoteloch aj v súkromí. Prehľad ubytovania na Pelješaci nájdete na príslušnej stránke.

Orebić je bývalé centrum obchodnej flotily polostrova z 16. st., čo mu dodáva určitú atmosféru zašlej slávy a uvidíte tú bývale vily niekoľkých tunajších bohatých lodných kapitánov. Ak máte záujem dozvedieť sa čo to o moreplavbe určite navšívte miestne Námorné múzeum, ktoré dokumentuje históriu orebićskej moreplavby v priebehu niekoľkých storočí. Za mestom, na začiatku príjemnej trasy na vrchol Sveti Ilja, sa rozkladá františkánsky kláštor. 

Ubytovanie Orebič - okrem množstva kvalitných hotelov je Orebič tiež preslávená turistická oblasť vďaka obrovským možnostiam športového a kultúrneho vyžitia. Okolie mesta je hojne porastené vegetáciou, vďaka chránenej polohe. Podľa počtu slnečných dní patrí Orebič i celý poloostrov Pelješac medzi najteplejšie miesta na Jadrane. Názov Orebič vznikol v 16. storočí podľa bakarskej rodiny Orebič, ktorá tu r. 1516 dala postaviť kostol. Pôvodne sa oblasť volala Trstenica.

Ubytovanie OrebičAk hľadáte najkrajšie piesčité a okruhliakové pláže Orebiča, nájdete ich lemované borovicami v zálive Trstenica. Čisté priezračné more vytvára ideálne podmienky pre kúpanie. Populárne sú tiež pláže v letoviskách Viganj, Kučište a Perna. Vodné športy patria v Orebiči k veľmi obľúbeným a rozšíreným. Nájdete tu požičovne windsurfingu, jácht, vodných bicyklov, lodí, vodných skútrov alebo školy potápania. Je tu možnosť zahrať si minigolf, kolky, volejbal, tenis i stolný tenis. V Orebiči môžete využiť nemalé množstvo reštaurácií, taverien, kaviarní, diskoték priamo na promenáde. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v hlavnej sezóne čaká vás kultúrne vyžitie vďaka rôznym kultúrnym podujatiam pre širokú verejnosť.

Ubytovanie Orebič

Prezrite si naše obľúbené pobytové miesto Vila Lidija v Orebiči - kliknite na: dovolenka Orebič.

Zaujímavosti v meste Orebič a na polostrove Pelješac:

- Námorné múzeum v budove bývalej radnice
- Františkánsky kláštor nad Orebič
- Lodný výlet na ostrov Korčula (30 minút)
- Letovisko Trpanj
- Vinárska oblasť Dingač
- Najvyšší vrchol Pelješac (Sveti llija - 961 m nm)

Ubytovanie v Orebiči môžeme odporučiť najširšej klientele pre svoju priaznivú polohu, širokú ponuku služieb, ale predovšetkým pre svoje rozľahlé, piesočné pláže. Ubytovanie Orebič, Vila Lidija Vás určite nesklame.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Určite si pozrite

Apartmány Orebič

Apartmány Orebič

Na juhozápade polostrova Pelješac aj túto sezónu ponúkame možnosť ubytovania v apartmánoch Orebič. Orebič je najnavštevovanejším letoviskom polostrova a ponúka nespočetné možností vyžitia, medzi kt...

Apartmány Orebič

Hotely Orebič

Hotely Orebič

V obľúbenom letovisku Orebič na juhozápade polostrova Pelješac je k dispozícii bohatá ponuka ubytovania nielen v apartmánoch, ale aj v hoteloch. Keďže sa hotely Orebič nachádzajú v tesnej blízkost...

Hotely Orebič