Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

O nás | Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie ostrovy v Chorvátsku > Ubytovanie ostrov Brač

Ubytovanie ostrov Brač

Ubytovanie na ostrove Brač

Brač je najväčší dalmacijsky ostrov o dĺžke 20 km a šírke 13 km s dvadsiatimi mestečkami a štrnástimi tisícami obyvateľov. Kvalitné ubytovanie ostrov Brač, množstvo prekrásnych zálivov a zátok ponúka možnosť kľudného ale aj aktívneho odpočinku. Najznámejším ale aj najnavštevovanejším symbolom ostrova je výnimočná 500 m dlhá kamienková pláž "Zlatni rat" na Bole, ktorá svojou jedinečnou krásou, (zvlášť, ak sa pozeráte z vrcholu Vidovej hory 778 m n.m.), nenechá nikoho ľahostajným. Je to najväčší ostrov v skupine Stredodalmatských ostrovov, tretí najväčšií v celom jadranskom súostroví (395 km2). Ostrov Brač je od pevniny oddelený Bračským prielivom a Splitským prielivom (Brack kanal, Splitska kanal), od Hvaru Hvarským prielivom (Hvarski kanal), od Šolty Splitsko úžinu (Splitska vrata).

  • Všetky zaujímavosti a pamätihodnosti ostrova vo vnútrozemí sú dostupné z väčšiny letovísk. Za videnie stojí rozhodne najvyššia hora Brača, Vidova Gora (778 m), ktorá je zároveň najvyšším bodom celého chorvátskeho jadranského súostrovia. Počas ubytovania na ostrove Brač Vás určite prekvapia krásne borovicové lesy (je nimi pokrytých až 26 % povrchu ostrova) a skutočnou horskou scenériou. Tí, ktorí majú dosť fyzických síl, môžu z mestečka Bol po turistickom chodníku vystúpiť pešo až na vrchol sv. Vid.
  • Bračským bielym kameňom už po desaťročia dýchajú mnohé známe svetové budovy, napríklad Biely dom vo Washingtone alebo parlament v Budapešti.
  • Na Brač sa môžete dopraviť nielen trajektom, ale napríklad aj lietadlom (tunajšie letisko je medzinárodné).
  • Spojenie so Splitom je výborné. Cez leto z neho vychádza okolo 20 trajektov denne. Supetar, prístavné mestečko ostrova Brač, spolu s Bolom na protiľahlej strane ostrova, sú najrušnejšími turisticky deklarovanými miestami. Každé miesto na Brači je svojim spôsobom zaujímavé a krásne (má svoje kúzlo). Nám sa však ako najmalebnejšie a vôbec najpríjemnejšie mestečko pre pokojnú dovolenku a ubytovanie ostrov Brač, jednoznačne javí Sutivan.
  • Ubytovanie ostrov BračBrač je typický vápencový ostrov s prevažne kamenitým terénom. Časť ostrova pokrýva spoločenstvo makchie, prípadne frygana (vždyzelené kroviny, zakrpatené stromy, byliny), vo výške nad 400 metrov nad hladinou mora rastú borovice halepské a čierne, ktoré napríklad na Vidovom kopci tvoria rozsiahle lesy. Pokrývajú takmer 25 % povrchu ostrova.
  • Na Brači nie sú vodné toky, je len niekoľko sladkovodných prameňov pri Bole. Celkovo je ostrov závislý na zásobovanie vodou podmorským potrubím z pevniny (z rieky Cetiny).
  • Podnebie je výrazne stredomorské s pomerne vysokým počtom hodín slnečného svitu.

Hlavné letoviská na ostrove Brač sú Supetar a Bol, ďalšie sú Sutivan, Milna, Splitska, Postira, Pučišća, Povlja. Prednosťou Brača ako strediska cestovného ruchu sú predevšetkým krásne pláže, hojnosť stredomorského rastlinstva v oblasti letovísk a hotelov, moderné hotely, apartmány, súkromné domy a vily. Vo väčších strediskách nechýba kvalitná ponuka možností športovať (predovšetkým vodné športy), a to najmä v letovisku Bol - výučba a prevádzkovanie windsurfingu, jachtinku, potápanie, atď.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Apartmány ostrov Brač

Ostrov Brač je tretím najväčším ostrovom Jadranu, leží oproti Splitu, Omišskej a Makarskej riviére. Je zároveň najvyšším ostrovom v Jadranskom mori, vrch Vidova gora je vysoký 779 m nad morom, tu sa nachádza ja bračské letisko. ... Viac

Najobľúbenejšie ubytovanie na ostrove Brač

Apartmány Vila Blanka Ostrov Brač - Sutivan

Pre Vašu spokojnú dovolenku na ostrove Brač je pripravená v ponuke vila Blanka, ktorá je vzdialená 150 metrov od mora a 200 metrov od najbližšej pláže.Vila je riešená ako samostatne stojaci, uprost... Apartmány Vila Blanka

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 514,00 €

Viac Cenník

Apartmány Vila Drago Ostrov Brač - Sutivan

Ubytovanie v Chorvátsku za výhodnú cenu môžete mať na ville Drago, ktorá je vzdialená cca 80 m od pláže a 200 m od centra Sutivanu, kde nájdete obchody, reštaurácie, kaviarne i malé obchodíky. Dom je... Apartmány Vila Drago

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 145,00 €

Viac Cenník

Apartmány Vila Mija Ostrov Brač - Bol

Medzi najatraktívnejšie miesta nielen na ostrove Brač ale v celom Chorvátsku určite patrí Zlatni Rat, čiže Zlatý Bol. Vila Mija je ideálnym miestom pre Vašu letnú dovolenku. Umiestnená je v krásnej... Apartmány Vila Mija

Dĺžka pobytu: 7 nocíDoprava: vlastná Cena od: 363,00 €

Viac Cenník