Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Južná Dalmácia > Ubytovanie Pelješac

Ubytovanie na polostrove Pelješac - Chorvátsko

Polostrov Pelješac je druhým najväčším polostrovom v Jadrane (rozloha 348 km²) - 65 km dlhý a až 7 km široký. Pelješac leží v južnej  Dalmácii medzi Neretvanským a Malostonským prielivom na severe a severovýchodne, Pelješackým a Mljetským prielivom na juhovýchode a na juhu je oddelený od ostrovov Korčula a Mljet. Na poloostrove žije približne 8000 obyvateľov.

Ubytovanie Pelješac

Najvyššia hora polostrova Pelješac je Sveti Ilija (961 m nm). Je z nej prekrásny výhľad na celý južný Jadran. Nazýva sa tiež Hadí vrch (Zmijino brdo). Jedovaté hady na polostrove Pelješac síce žijú, ale stiahli sa do menej prístupných, zarastených lokalít v horách. Nie je teda potrebné sa ich obávať, ale pri výstupe na horu Sveti Ilija vám odporúčame obuť si dobré topánky. K zlikvidovaniu hadov tu boli umiestnené šelmy Promyk mungo, ktoré lovia aj prudko jedovaté a veľké hady. Počet hadov tu teda výrazne poklesol. Na polostrove žijú tiež šakaly (jediné miesto v Európe kde žijú vo voľnej prírode). Hlavným strediskom cestovného ruchu na polostrove Pelješac je mestečko Orebič, ktoré je obklopené krásnymi plážami a nádhernou prírodou. Môžete sa tu ubytovať v obľúbených apartmánoch Lidija - všetko nájdete na stránke ubytovanie Orebič.

ubytovanie na PelješaciKrasové pole vo vnútrozemí pokrývajú vinice. Pochádza odtiaľ značkové víno Pelješac, Dingač a Postup. Najväčšie vínne pivnice v tejto oblasti sú v Potomje. Na pobreží sa pestuje južné ovocie a olivovníky. Rybolov je pre obyvateľov Pelješac stále výnosným odvetvím spolu s umelým chovom ustríc. Od 10. stor. sa obyvatelia na polostrove Palješac začali venovať moreplavbe. K rozkvetu námorníctva došlo v 17. stor. Lode tunajších obyvateľov brázdili v tej dobe svetové moria.

Aj keď ke polostrov Pelješac fascinujúca oblasť, navštevuje ju výrazne menej turistov. Práve preto Vám ubytovanie Pelješac zaručí pokojnú, ničím nerušenú dovolenku. Môžete tu vidieť mimoriadné stredoveké opevnenie (Ston),elegantné renesančné vily bohatých raguských námorných kapitánov, ochutnať skvelé ustrice a výborné vína. Ak máte radi windsurfing tak tu máte jednu  z najlepších možností pre jeho vyskúšanie.

Pláže na Pelješaci

ubytovanie PelješacTuristi ocenia počas ubytovania na Pelješaci krásnu neporušenú prírodu, perfektne čisté more a prírodné pláže - to je to, čím je tento polostrov preslávený. V roku 2002 dostali pláže na polostrove Pelješac ocenenie: Modrú vlajku za čistotu mora. Na polostrove Pelješac sú ideálne podmienky pre windsurfing. Konajú sa tu aj majstrovstvá Európy. Jednou z najkrajších pláží v Chorvátsku je okrem Orebič tiež pláž Trstenica. Podľa počtu slnečných dní patrí Pelješac k najteplejším na Jadrane!!!

Doprava na Pelješac

PelješacTrajektom alebo po vlastnou dopravou cez Neum. V roku 2013 bol spustený do prevádzky trajekt z Kleku priamo na Pelješac, nebude teda nutné prechádzať hranice Bosny a Hercegoviny. Trajektové spojenie vedie z Ploče do Trpanji. Potom už cesta do mesta Orebič trvá len polhodinku. Ak zvolíte druhú možnosť, vlastnou dopravou cez Neum, cestu z Ploče do Orebič prejdete za necelé 2 hodiny. Pôjdete však krásnu a zaujímavou krajinou, rozhodne odporúčame. Pre úplnosť uvádzame, že chorvátska diaľnica vedie až do Ploče!!! Cestovný poriadok trajektov Ploče - Trpanj nájdete v sekcii "trajekty Chorvátsko".

Celým polostrovom Pelješac vedie dobrá asfaltová cesta tzv. Pelješacká transverzála. Z vyššie položených úsekov cesty je nádherný výhľad. Trajekt Ploče - Trpanj trvá 80 minút. Využívajú ho najmä turisti, ktorí chcú navštíviť Orebič a letoviská západne od neho. O niečo dlhšia, ale lacnejšia je možnosť cestovania cez Neum a ďalej pokračovať na Pelješac až do Orebič. Ubytovanie Pelješac je zárukou kvalitnej dovolenky pri mori v Chorvátsku.

Na našich stránkach nájdete aktuálnu predpoveď počasia v Chorvátsku.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Apartmány Pelješac

V našej ponuke sú apartmány Pelješac najvyhľadávanejšiou voľbou ubytovania v Južnej Dalmácii. Apartmány tu ponúkame v najväčšom a zároveň najobľúbenejšom letovisku tejto oblasti - v Orebiči. Orebič sa nachádza na juhozápade po... Viac

Najobľúbenejšie ubytovanie na Pelješaci

Apartmány Vila Lidija Pelješac - Orebič

Vila Lidija je umiestnená v pokojnej časti Orebiča v blízkosti mora aj centra, má veľmi výhodnú pozíciu - kamkoľvek sa dostanete pomerne rýchlo. Ubyt... WiFiKlimatizáciaPlážObchodStravovanieAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila LidijaLast minute 2%

KÚPIŤ