Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Stredná Dalmácia > Ubytovanie Podgora

Ubytovanie Podgora - Chorvátsko

Letovisko Podgora sa nachádza v južnej časti Strednej Dalmácie a je to veľmi obľúbené a rušné prímorské letovisko na Makarskej riviére. Podgoru vyhľadávajú klienti, ktorí chcú byť v meste, no zároveň nie na preplnených plážach.

Ubytovanie v PodgorE

Mesto Podgora leží pod magistrálou. Podgora sa skladá z dvoch častí - stará časť sa nachádza na horskom svahu. V roku 1962 bola Podgora silne poškodená zemetrasením. Obyvatelia túto časť z väčšej časti opustili a pokračovali v budovaní nových domov na pobreží smerom k Jadranskej magistrále.

Táto časť Podgory zaznamenala za posledných 35 rokov obrovský rozmach. Malá dedinka sa stala veľmi rušným letoviskom. V Podgore je niekoľko sladkovodných prameňov a jeden liečivý prameň Klokun. Nad mestečkom Podgora sa rozkladá impozantný masív pohoria Biokovo. Od  juhovýchodu je postupne vidieť polostrov Pelješac a ďalšie ostrovy Korčula a Hvar. Je tu približne 1500 stálych obyvateľov. Súčasťou je aj malá osada Cakl. Podgora nemá historické centrum, ale oproti ostatným mestám má krásnu palmovú promenádu a množstvo zelene.

ubytovanie PodgoraNaša ponuka ubytovanie Podgora predstavuje ubytovanie v tých najobľúbenejších apartmánoch i hoteloch v Podgore. Väčšinu z našich ubytovacích kapacít ponúkame dlhodobo, sú teda vyskúšané a obľúbené medzi našimi klientmi. Zákazníci, ktorí vyžadujú súkromie, priestranné bývanie a uprednostňujú vlastné stravovanie najčastejšie zvolia ubytovanie na apartmánoch v Podgore, naopak klienti, ktorí sú zvyknutí na komfort a široké spektrum služieb rezervujú ubytovanie v niektorom z hotelov v Podgore. Na všetkých apartmánoch v Pogore je možné si objednať stravovanie, ktoré zabezpečujeme buď v ubytovacom objekte alebo v blízkej reštaurácii.V tesnej blízkosti je situované rovnako populárne letovisko Tučepi, v ktorom máme ďalšie apartmánové  vily rôznych kategórií i hotely. Na stránke ubytovanie Tučepi sa dozviete viac podrobností.

Celou Podgorou sa tiahne krásna pláž tvorená drobnými okruhliakmi prechádzajúcimi v piesok. Pláž "Centar" bola vyznamenaná tzv. Modrou vlajkou - ocenenie za čistotu mora i pláží. Na severozápade a ubytovanie Podgorajuhovýchode objavíte užšie, borovicami zatienené kamienkové pláže, prechádzajúce v hrubší piesok. Podobné ocenenie získala susedná Brela a Baška Voda. Ak by Vás zaujímalo ubytovanie v Baške Vode, potom neváhajte a pozrite si našu stránku.

Športovo založeným hosťom ponúka Podgora nespočet možností, ako si obohatiť dovolenku o veľa zážitkov. Sú to predovšetkým vodné športy, ale aj turistické trasy v blízkom pohorí Biokovo. Na svoje si prídu tiež milovníci jazdy na bicykli jazdou pozdĺž mora. Viac informácií o výletoch v Chorvátsku nájdete TU. Každý hosť si celkom určite vyberie tú svoju najobľúbenejšiu zábavu a vyžitie.

Klimatické podmienky

Oblasť Podgora je vyznačená vysokým podielom slnečného svitu a nízkym podielom zrážok a to najmä v období turistickej sezóny. Teplota vzduchu dosahuje nad 30° C a teplota mora až 27° C. Príjemné osvieženie prináša pravidelný teplý vietor vanúci od mora.

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Apartmány Podgora

Hľadáte kvalitne vybavené apartmány na peknom mieste v Chorvátsku? Potom Vám určite odporučíme apartmány Podgora, ktoré sa postupne dostali na vrchol obľúbenosti medzi apartmány na Makarskej riviére. Všetky apartmány v Podgore,... Viac

Najobľúbenejšie ubytovanie v Podgore

Apartmány Vila Sonja Makarská riviéra - Podgora

Apartmánová Vila Sonja patrí už niekoľko rokov medzi najobľúbenejšie pobytové miesto. Ubytovanie Podgora - apartmány Sonja sa nachádzajú v j... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodStravovanieDomáci miláčikoviaAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila Sonjalast minute až 50%

KÚPIŤ