Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Risan

Ubytovanie Risan - Čierna Hora

Jedinečná príležitosť k objavovaniu Boky Kotorskej a poznania tunajších krás je ubytovanie v Risane, najstaršej osade tohto najväčšieho prírodného zálivu na juhu Jadranského mora. Risan je menším letoviskom, ale i ako také má čo ponúknuť.

ubytovanie v Risane

Rovnako ako pozdĺž celého pobrežia Jadranu, aj tu je k dispozícii prevažne ubytovanie v apartmánoch a hoteloch. Novinkou v našej ponuke je apartmánová Vila Lyrik nachádzajúca sa neďaleko centra tohto letoviska a iba 100 m od jednej z miestnych pláží. Pláže v mestečku sú skôr menšie, za to nepreplnené, poskytujúce dostatok pokoja pri kúpaní i slnení.

Milovníci histórie určite ocenia miestne archeologické vykopávky mimoriadneho významu, vďaka ktorým je Risane zapísaný v povedomí mnohých turistov. Jednoznačne najcennejším náleziskom je rímska usadlosť, v ktorej vykopávky odkryli nádherné podlahové mozaiky s  geometrickými a rastlinnými vzormi. Uprostred jednej z mozaík je postava rímskeho boha spánku Hypna. Risanské vykopávky boli zapísané na zoznam kultúrneho dedičstva UNESCO v roku 1979 spoločne s historickým jadrom mesta Kotor, ktoré sa nachádza v kotorskom zálive na druhom konci Boky Kotorskej. Pri pobreží Risanu sú k videniu zatopené pozostatky antických stavieb.

V Boce Kotorskej Vám môžeme ponúknuť tiež ubytovanie v Tivate a Peraste, príp. Dobrote.

Ak hľadáte ubytovanie a dlhé pláže, môžeme Vám odporučiť Penzión Aksa v Ulcinje pri 13 km dlhej piesčitej pláži.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií

Apartmány Risan

Letovisko Risan leží iba 75 km pod chorvátskym Dubrovníkom, čo je cca hodina a pol pomalšej jazdy. Pri ceste zo Slovenska je potrebné počítať s cca pätnástimi hodinami jazdy z Bratislavy. Apartmány v Risane nájdete na pokojnom... Viac

Najobľúbenejšie ubytovanie v Risane

Apartmány Vila Lyrik Čierna Hora - Risan

Vila Lyrik sa nachádza na brehu risanského zálivu v Boke Kotorskej. Okolo vilky je veľa zelene, pretože je obklopená vlastnou záhradou. Od pieskovo-... WiFiKlimatizáciaPlážTelevíziaObchodAutobusová dopravaVlastná dopravaApartmány Vila LyrikFirst minute 10%

KÚPIŤ

Fotogaléria