Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > UBYTOVANIE > Ubytovanie Severná Dalmácia > Ubytovanie Zadar

Ubytovanie Zadar - Chorvátsko

Staré mesto Zadar leží na severozápadnom konci polostrova, zatiaľ čo nové mestské štvrte Voštarinica a Brodarica zaberajú severovýchodné pobrežie a sú známe pod názvom Borik. Práve v tejto časti mesta je sústredená väčšina ubytovacích kapacít a aj cestovného ruchu, čo znamená, že v Boriku sa nachádza bohatá a zároveň veľmi kvalitná ponuka ubytovania v Zadare.

Ubytovanie v Zadare

Ubytovanie ZadarUbytovanie v tejto oblasti je poskytované prevažne v apartmánoch, hoteloch či kempoch. Borik má aj výborné podmienky pre kúpanie. Pláže sú tu tvorené okruhliakmi alebo prírodnými kameňmi, výnimočne hrubším pieskom.

Zadar je dôležitým prístavom a priemyselným mestom s takmer 70 tisíc obyvateľmi a súčasne tretím najväčším mestom Chorvátska a hlavným mestom Severnej Dalmácie. Pýchou Zadaru je jeho staré mesto, ktoré sa nachádza na polostrove a je ohraničené hradbami. Tí, ktorí sa zaujímajú o pamiatky a architektoniku si tu prídu na svoje, pretože sa tu nachádza celý rad architektonických skvostov a archeologického aj pamiatkového bohatstva z obdobia antického,  stredovekého či renesančného. Bezkonkurenčne najcennejšou pamiatkou je predrománsky poschodový kostol sv. Donáta z 9. stor., ktorého stavba bola pravdepodobne inšpirovaná kaplnkou Karola Veľkého v Čechách. Pokiaľ bude ubytovanie v Zadare obsadené alebo nebude zodpovedať Vašim predstavám, potom máme pripravené ubytovanie v Šibeniku, ktoré určite stojí za pozretie.

Ubytovanie Zadar momentálne pripravujeme, môžete si však prezrieť našu kvalitnú ponuku ubytovania Stredná Dalmácia, kde na Makarskej riviére ponúkame luxusné ubytovanie v kapacitách Apartmány Vila Tihana (Tučepi) a Apartmány Vila Sanja (Baška Voda), ktoré sú moderne a luxusne zariadené a svojím vybavením dokážu uspokojiť aj náročnejších klientov.

 

[+] Rozbaliť viac informácií [-] Menej informácií