Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Výlety v Chorvátsku > Výlety na Pelješaci a Orebiči

Výlety na Pelješaci a Orebiči

Dubrovník

Počas dovolenky v Orebiči môžete vyraziť na tieto výlety:

Výlety na pelješaci a okolí mesta orebič

Dubrovník – perla Jadranu

Celodenný výlet autobusom od 08:00 h do 19:00 h.

Na tento nádherný výlet sa odchádza z Orebiča, prechádza sa poloostrovom Pelješac, ktorý je známy hlavne pre produkciu kvalitného vína, výrobu soli a rybolovom.

Autobus dorazí na námestie Pile pred historickým centrom Dubrovníka približne 10:30 h. Po príchode vás miestny sprievodca odvedie na prehliadku starého mesta, pri ktorej navštívite a zoznámite sa s jeho známymi pamiatkami a budovami ako sú: Onifriove studne (Veľká a Malá), Retkorský palác, Palác Sponza, tretia najstaršia lekáreň v Európe a mnoho ďalších zaujímavosti... Po návšteve starého mesta budete mať voľno na obed a na nákupy v obchodoch na najznámejšej dubrovníckej ulici Stradun. Po krátkom odpočinku sa autobus o 16:00 h vydá naspäť do Orebiča, predpokladaný návrat je okolo 19:00 h.

Ochutnávka vína

Ochutnávka vína  počas dovolenky v ChorvátskuVečerný výlet autobusom s odchodom o 20:00 h z Orebiča a návratom späť okolo 24:00 h.

Cesta vedie cez poloostrov Pelječac, medzi jeho známymi vinohradmi, olivovými hájmi a malebnými osadami do dedinky Prizdrina, kde je pre hosti pripravené tradičné privítanie v rodine Bartuliciću. Návšteva ich vinohradu je spojená s ochutnávkou domácich špecialít (slané sardely, špeciálny domáci syr) a každý účastník výletu dostane fľašu domáceho vína. Romantické prostredie vinnej pivnice „konoby“ a mimoriadne kvalitného vína v spojitosti s piesňami prispejú k tomu, aby sa tento výlet stal nezabudnuteľným zážitkom.

Fish Picnic

Fish piknikCelodenný lodný výlet s odchodom 9:30 a návratom okolo 17:00 h.

Pohodlná loď vypláva z Orebiča. Je to výlet pre tých, ktorí majú radi more, jeho krásu a typickú dalmátsku atmosféru: opaľovanie, kúpanie, piesne, vynikajúce miestne vína a práve ulovené ryby pečené na rošte. Loď pláva pozdĺž pobrežia poloostrova Pelječac a okolitých ostrovov. Loď zakotví v niektorom z romantických zálivov a po príjemnom kúpaní sa bude servírovať obed: čerstvé ryby pečené na rošte s vínom. Jedzte a pite koľko chcete, pretože heslom tohto výletu je: užívajte dary života! Po obede na vás čaká ešte spievanie a kúpanie až do popoludňajšieho návratu.

Ostrov Mljet

Ostrov MljetCelodenný výlet s odchodom o 9:00 h a príchodom o 17:00 h.

Pohodlná výletná loď vypláva z Orebiča. Ostrov Mljet je jeden z najkrajších a najlesnatejších ostrovov na Jadrane. Časť Mljetu bola v roku 1960 vyhlásená za Národný park. Nájdete tu najzaujímavejšie 2 slané jazerá: Veľké a Malé jazero. Prejdete sa pozdĺž Veľkého jazera k ostrovčeku Panny Márie, na ktorom je benediktínsky kláštor z 12. storočia. Určite vás poteší prechádzka hustým borovicovým lesom a kúpanie v prekrásnych mljetských jazerách, ktoré sú v lete z dôvodu zníženého cirkulovania vody o 3 - 4 ⁰C teplejšie ako more v okolí ostrova.

Mostar – cestovanie do Orientu

Pelješac - Oberič výlety do okolia - MorstarAutobusový výlet od 8:00 – 18:30 h.

Moderný autobus vás povezie po poloostrove Pelješac pomedzi vinohrady, olivové háje, cez malé osady pozdĺž dalmátskeho „čínskeho múra“ v mestečku Ston, potom po Jaderskej diaľnici k delte Neretvy a jej údolím až do Mostaru, kam dorazí približne o 12:30 h. Mostar bol jedným z obchodných stredísk starej Osmanskej ríše, čo je na niektorých miestach v meste viditeľné aj dnes. V samotnom meste uvidíte miesto, kde stál Starý most, časti starobylého tureckého bazáru, mešitu a typický turecký dom. V Mostare bude podávaný obed a o 15:30 h sa vydáte na spiatočnú cestu, ktorá povedie pozdĺž malebného historického mestečka Počitelje.