Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Výlety v Chorvátsku > Výlety v okolí Zadaru

Výlety v okolí Zadaru

Letecký pohled na Zadar

História Zadaru je pomerne zložitá. Mesto bolo obývané už okolo 9. storočia pred naším letopočtom Ilýrskym kmeňom. V čase, keď sa tu nachádzala Rímska ríša, sa stal jej súčasťou,ale mal však stále svoju autonómiu. Chorváti, ktorí tu dnes žijú, sem prišli približne okolo 11. storočia. Častokrát sa tu odohrávali boje s Benátčanmi, ktorí síce toto miesto najprv dobili, potom však ale boli najrôznejšími vzburami v druhej polovici 18. storočia vysťahovaní a Zadar tak pripadol pod vládu Habsburskej ríše. Viac o ubytovaní v Zadare nájdete v sekcii "ubytovanie Zadar".

Výlety v Zadare

Mesto Zadar ponúka každý rok svojím návštevníkom Zadarské leto a taktiež  hudobné večery v kostole sv. Donata, veľku turistickú "Noc splnu" v júli, kedy zábava na mestských námestiach a v uličkách trvá do ranných hodín. Oslavuje sa aj veľká ľudová slávnosť "Dni maraska", ktorá trvá niekoľko dní a podáva sa hlavne likér Maraskino.

Pre vyznávačov nočného života a dlhotrvajúcej zábavy sú na ostrove Pag a v Zadare diskotéky, kluby a párty až do ranných hodín. Výlet za zábavou na ostrov Pag je zabezpečený trajekom, ktorý počas sezóny premáva zo Zadaru v pravidelných intervaloch.

V meste Zadar odporúčame zostať do večerných hodín, kedy sú všetky pamiatky osvetlené. Určite Vás zaujme svetová rarita - morské varhany alebo svetelná šou - vzdávanie vďaky slnku. Odporúčame tiež navštíviť protiľahlý ostrov Ugljan (12 km) alebo Pašman (15 km). Nezabudnite tiež na prírodný klenot - národný park Krka (vodopády) vzdialené 1 hodinu jazdy. V okolí za návštevu stojí aj Sukošan (5 km), Ždrelac (9 km), Kožino (10 km), Kukljica (6 km), Sv. Petar na moru (11 km), Petrčane (15 km), Preko (6 ​​km), Nevidane (12 km) a Sv.Filip i Jakov (17 km). Žiadaný je celodenný výlet loďou na súostrovie Kornati (cca 140 kuna/os.), vodné športy, napr. vodné lyže 20,00 €/30 minút. Možnosť prenajatia tenisových kurtov 5,00 €/hodina.

Zadar je veľmi rušné mesto, a preto je potrebné počítať s tým, že v malých uličkách budete chodiť prevažne v dave. S týmto súvisia aj ceny suvenírov a iného tovaru, ktoré sú celkom nadsadené. Ak si rovnaký tovar budete kupovať napríklad v Biograde na Moru, tak môžete ušetriť aj tretinu z celkovej sumy. S vyššie uvedeným súvisí aj menšie pohodlie pri kúpaní v mori. Mestské pláže bývajú menej dostupné a sú pomerne preplnené. Ale aj napriek tomu sa naši klienti z dovolenky v Zadare vracajú maximálne spokojní.