Telefón+421 908 082 703
+421 903 502 022

Napíšte nám | adriasun@adriasun.sk

Späť

AdriaSun - Dovolenka v Chorvátsku > CESTOVNÉ INFORMÁCIE > Výlety v Chorvátsku > Výlety v Strednej Dalmácii > Zlatý Bol

Najznámejšie miesto na Brači - Zlatý Bol

Brač, Bol

Najviac navštevované miesto na Brači je Zlatý Bol (Zlatni Rat), ktorý je súčasne aj najznámejším miestom v Chorvátsku. Cíp ostrova ostro vystupuje do mora, je dlhý 800 metrov a jeho koniec sa mení v závislosti od vetra a morských prúdov.

Zlatý bol / Zlatni Rat

Okrem krásneho kúpania tu môžete využiť rôznorodú ponuku letných atrakcií. Nemenej zaujímavé je aj priľahlé mestečko Bol s historickým centrom.

Mesto a prístav Zlatý Bol, veľmi obľúbené rušné letovisko na južnom pobreží ostrova Brač, pod svahmi najvyššieho vrcholu ostrova Vidová gora (780 m). Bol má úrodné okolie (pestuje sa tu hlavne vínna réva) a ako jediná obec na ostrove má aj stále pramene pitnej vody.

Najznámejšie pamiatky: kostolík sv. Jána Krstiteľa (Sveti Ivan Krstitelj) z 11. stor. Niekoľko výstavných renesančných a goticko-renesančných domov na pobreží. Zbarokizovaný renesančný kostol P. Marie Karmelskej (Gospa od KARMEN) - 18. stor. Umelecká galérie B. Deškoviće (Galerija umjetnina B. Deškovića) - moderné chorvátske umenie. Najvýstavnejší je Dominikánsky kláštor na myse Glavica na východnej strane Bolu s peknou zbierkou umeleckých predmetov a starých kníh (Muzejska zbirka).

Ubytovanie Vám môžeme ponúknuť v apartmánoch Vila Mija.

 

 

Fotogaléria