Šľapky k moru: Top 5 pre chorvátske pláže a promenády
|

Šľapky k moru: Top 5 pre chorvátske pláže a promenády

Všetci túžime po oddychu a plnom zastavení v relaxačnom raji. A čo môže byť lepšie ako stráviť čas na krásnych plážach a promenádach Chorvátska? V tomto článku sa pozrieme na päť najlepších miest, kde si môžete užiť slnečné dni a pokojné večery pri mori. Či už preferujete živé pláže plné zábavy, alebo tiché úkryty pre oddych a relax, Chorvátsko má čo ponúknuť pre každého návštevníka. Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať na svoju ďalšiu dovolenku!

Najlepšie pláže na chorvátskom pobreží pre relaxáciu

Vychutnajte si krásne pláže a malebné promenády na chorvátskom pobreží so štýlovými šľapkami a pohodlným čokoládovým krémom. Viac relaxácie a pohody zaručene!

Tu je zoznam najlepších miest na relaxáciu:

 • Dubrovnická pláž Banje – nádherný piesočný pás vhodný pre rodiny s deťmi.
 • Pláž Zlatni Rat v Bolu – známa pre svoj unikátny tvar a jasne modré more.
 • Pláž Stiniva na ostrove Vis – útulná zátoka obklopená útesmi, ideálna pre romantickú atmosféru.
 • Pláž Brela Makarska riviera – piesočnatá pláž so slaným vzduchom a krásnym výhľadom.
 • Pláž Lovrečina na ostrove Brač – pokojná pláž obklopená stromami a ideálna na oddych a relax.

Promenády s nádherným výhľadom na jadranské more

Promenády s nádherným výhľadom na jadranské more

Ponúkame vám výber z top 5 chorvátskych pláží a promenád s nádherným výhľadom na jadranské more. Užite si jedinečnú atmosféru pobrežných miest a relaxujte na piesočných plážach s krištáľovo čistou vodou. Nechajte sa očariť krásnou prírodou a pokojnou atmosférou, ktorú len chorvátske pláže dokážu ponúknuť.

Chorvátska pláž Pobrežný promenád
Zlatni Rat Bol
Baška Voda Makarska
Plitvice Lakes National Park

Rožhl’adajte sa z výšky nad zátokami, prejazdite sa na ľahkom vozíku alebo si jednoducho užívajte romantickú prechádzku pozdĺž pobrezia. Sme si istí, že nájdete svoje obľúbené miesto v tejto rozmanitej ponuke. Čakajú na vás nezabudnuteľné zážitky a relaxácia pri najkrajších pobrežiach, aké má Chorvátsko ponúknuť.

Porovnanie populárnych plážových oblastí v Chorvátsku

V Chorvátsku nájdete niekoľko úchvatných plážových oblastí, ktoré sú obľúbené nielen medzi domácimi, ale aj medzi turistami z celého sveta. Ak plánujete dovolenku na chorvátskom pobreží a neviete, ktorú plážovú oblasť si vybrať, tu je náš výber top 5 miest, ktoré by ste určite nemali vynechať.

V našom rebríčku nájdete jedinečnú kombináciu nádhernej pláže a malebného mestečka, ktoré ponúka nielen slnečné kúpanie, ale aj možnosť objavovať miestnu kultúru a gastronómiu. Pláže v Chorvátsku sú známe svojou čistotou a azúrovou vodou, čo robí z nich ideálne miesto na relaxáciu a oddych.

Miesto Pláž Promenáda
Dubrovník Banje Beach Stradun
Hvar Hula Hula Beach Riva promenade
Makarska Nugal Beach Šetalište dr. fra Jure Radića

Tajné klenoty - menej známe pláže s kľudnou atmosférou

Tajné klenoty – menej známe pláže s kľudnou atmosférou

Pre milovníkov pokojných pláží a útulných promenád je Chorvátsko skutočným rajom. Okrem slávnych destinácií ako Dubrovník a Split existuje mnoho skrytých klenotov, ktoré ponúkajú návštevníkom pokojnú atmosféru a relaxačné prostredie.

Medzi najlepšie menej známe pláže patrí napríklad Zlatni Rat na ostrove Brač, obľúbená pre svoj prírodný tvar a čistú vodu. Ďalšou tajnou plážou je Lubenice Beach na ostrove Cres, kde si môžete vychutnať panoramatický výhľad na Jadran z útesu- menej preplnený a ideálny pre romantickú prechádzku. Už ste niekedy počuli o pláži Pasjača v Dubrovníku? Táto skrytá pláž je dostupná len po náročnom zostupe po úzkych schodoch, no odmenou je kľud a samota pri jasnej tyrkysovoj vode.

 • Vychutnajte si oddych na pokojných a tajomných plážach Chorvátska.
 • Objavte nové miesta a relaxujte ďaleko od davov turistov.
 • Zážitok z plážového prázdniny s dotykom autenticity a jedinečnosti.

Odporúčania miestnych obyvateľov pre najlepší zážitok na pláži

Vyberáte sa na dovolenku do Chorvátska a plánujete stráviť veľa času na pláži? Lokálni obyvatelia vám radi poskytnú svoje odporúčania pre nezabudnuteľný pobyt pri mori. Tu je zoznam top 5 chorvátskych pláží a promenád, ktoré musíte navštíviť:

 • Makarská Riviéra: Tento pobřežní pás s širokými plážemi a krásnými promenádami ponúka ideálne podmienky pre relaxáciu a oddych.
 • Pláž Zlatni Rat: Táto ikonická pláž v Bolu na ostrove Brač je obľúbená medzi turistami pre svoju vlnitú tvár a piasťok ako z koryta.
 • Pláž Bačvice v Splitu: Táto živá pláž je obľúbeným miestom pre miestnych a turistov, kde si môžete zahrať volejbal a ochutnať miestne špeciality.
 • Pláž Banje v Dubrovníku: S nádherným výhľadom na historické mesto Dubrovník je táto pláž ideálnym miestom na strávenie slnečného dňa pri mori.
 • Pláž Punta Rata v Brela: Táto malá pláž je obklopená krásnou prírodou a čistým morem, čo ju robí perfektným miestom na oddych a relaxáciu.

Kľúčové poznatky

Dúfame, že vám naša zoznam najlepších pláží a promenád na chorvátskom pobreží poslúži ako užitočný sprievodca pri plánovaní vašej dovolenky. Nech sa vám darí objavovať krásy chorvátskeho pobrežia a vyberať si tie správne šľapky k moru pre nezabudnuteľné letné zážitky. Ďakujeme za prečítanie!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *