5 najkrajších pláží v Umagu, ktoré musíte navštíviť
|

5 najkrajších pláží v Umagu, ktoré musíte navštíviť

Umag, jedno z najobľúbenejších chorvátskych letovísk, skrýva nespočet krásnych pláží, ktoré by ste určite nemali vynechať. Ak sa chystáte na dovolenku do tejto malebnej destinácie, nezabudnite si zaznačiť tieto 5 najkrajších pláží v Umagu, ktoré skutočne stojí za návštevu. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o týchto úžasných lokalitách.
Najlepšie pláže s jemným pieskom v Umagu

Najlepšie pláže s jemným pieskom v Umagu

Pláž Laguna Stella Maris

Táto pláž je známa svojím jemným pieskom a pokojnou atmosférou. Svojím pôvabom si získa každého návštevníka, či už preferujete oddych na slnku alebo si chcete vychutnať osviežujúce plávanie v jasnej vode.

Pláž Kanegra

Kanegra je ďalšou obľúbenou plážou s jemným pieskom v Umage. Táto pláž je známa svojou čistotou a malebným prostredím. Užite si relaxáciu pod slnečníkom alebo sa ponořte do vĺn Jadranu.

Pláž Katoro

Pláž Katoro je perfektným miestom pre rodiny s deťmi, pretože ponúka množstvo aktivít a príležitostí na oddych. Čistý piesok a jasná voda robia z tejto pláže ideálne miesto na strávenie letného dňa v Umage.

Skryté pláže pre pokoj a relaxáciu

Na pobreží Istrie sa nachádzajú niektoré z najkrajších skrytých pláží, kde môžete nájsť pokoj a relaxáciu ďaleko od preplnených turistických destinácií. Umag, malebné mesto ležiace pri hraniciach Chorvátska a Talianska, ponúka niekoľko úchvatných pláží, ktoré stojí za návštevu.

Medzi najkrajšie pláže v Umagu patrí:

 • Pláž Kanegra: Táto piesočnato-štrková pláž s kryštálovo čistou vodou je ideálnym miestom na oddych a relaxáciu.
 • Pláž Aurora: S pozoruhodnými útesmi a zátokami je táto pláž ideálna pre milovníkov prírodného kúpania.
 • Pláž Zambratija: Tiché a pokojné prostredie tejto pláže ju robí ideálnym miestom na útek pred davmi turistov.

Doporučené vodné športy na pláži

Doporučené vodné športy na pláži

Umag je známy nielen svojimi krásnymi plážami, ale aj množstvom vodných športov, ktoré tu môžete vyskúšať. Ak ste dobrodružník a radi skúšate nové veci, doporučujeme vám vyskúšať niektoré z nasledujúcich vodných športov, ktoré sú k dispozícii na plážiach v Umagu:

 • potápanie – Objavte podmorský svet Jadranského mora s certifikovanými inštruktormi.
 • plachtenie – Pre zážitok z plachetnice si môžete prenajať loď a vydať sa do modriny.
 • surfing – Vyskúšajte šport, ktorý vám poskytne adrenalínový zážitok na vlnách mora.

Pláž Typ Vodného športu
Katoro Beach Kajak
Savudrijska Beach Windsurfing
Laguna Stella Maris Wakeboarding

Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo skúsený nadšenec vodných športov, na plážiach v Umagu nájdete niečo pre každého. Takže si pripravte plavky, nahrnte slnečné krémy a vyrazte objavovať 5 najkrajších pláží v Umagu, ktoré musíte navštíviť!

Luxusné pláže s výbornými reštauráciami

Luxusné pláže s výbornými reštauráciami

Našli sme pre vás 5 najkrajších pláží v Umagu, ktoré sú známe svojou luxusnou atmosférou a výbornými reštauráciami. Tieto pláže sú ideálne pre tých, ktorí si radi užívajú oddych a chutia skvelé jedlá pri mori.

Niektoré z týchto pláží ponúkajú dokonalú kombináciu jemného piesku, čistého mora a exkluzívnych reštaurácií s bohatými menu. Dostanete sa do rajského scenéria, kde môžete relaxovať pod slnkom a ochutnať lahodné stredomorské špeciality.

 • Pláž Punta – Svojou krásou a pokojnou atmosférou okúzli aj tých najnáročnejších návštevníkov. Ponúka prístup k moderným reštauráciám, kde si môžete vychutnať dokonalý zážitok pri mori.
 • Pláž Katoro – Táto pláž je známa svojimi luxusnými reštauráciami, ktoré ponúkajú bohaté menu s čerstvými morskými plodmi a chutnými regionálnymi jedlami.
 • Pláž Aurora – Ideálna destinácia pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxu na pláži a lahodných gastronomických zážitkov. Vychutnajte si pôvabné prostredie a výber špecialít z morskej kuchyne.

Pláže s najkrajším západom slnka

Pláže s najkrajším západom slnka

Vychutnajte si nezabudnuteľné západy slnka na týchto 5 najkrajších plážach v Umagu, ktoré musíte zaručene navštíviť:

 • Beach 1: S príjemným pieskom a čistým morom je ideálnym miestom na relaxáciu a sledovanie západu slnka.
 • Beach 2: Táto pláž so skalnatými útesmi ponúka jedinečný výhľad na prírodnú krajinu a farebné oblohu pri západe slnka.
 • Beach 3: Vyberte si túto pláž pre romantickú atmosféru a pokojný západ slnka nad horizontom.
 • Beach 4: Ak hľadáte fotogenické miesto na západ slnka, táto pláž s palmami a jemným pieskom je pre vás tou správnou voľbou.
 • Beach 5: Na tejto pláži s úchvatným výhľadom na more a horúce slnko si maximálne užijete magický okamih západu slnka.

Záverečné myšlienky

Neváhajte si vybrať jednu z týchto 5 nádherných pláží v Umagu a zažiť jedinečné letné dobrodružstvo. Nech vás obklopuje jemný piesok, teplé slnko a pokojné more. Nesmie chýbať nič, čo potrebujete na dokonalý oddych a relax. Buďte pripravení na nezabudnuteľné zážitky, ktoré si budete pamätať ešte dlho po návrate domov. Poďte a objavte krásu Umagu!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *