Dovolenka v Poreči: Recenzie odhaľujú 8 najlepších miest
|

Dovolenka v Poreči: Recenzie odhaľujú 8 najlepších miest

Ak plánujete dovolenku v Poreči, mali by ste si nechať poradiť od tých, ktorí už tam boli. Recenzie odhaľujú 8 najlepších miest, ktoré by ste nemali obísť, aby ste si svoj pobyt v chorvátskom letovisku užili naplno. Čítajte ďalej, aby ste sa dozvedeli viac o tomto malebnom mieste a jeho najzaujímavejších zákutiach.

Dovolenka v Poreči: Prečo je to najlepšie letné miesto

Keďže Poreč je jedným z najobľúbenejších letných miest v Chorvátsku, recenzie od návštevníkov sú neoceniteľné. Po prečítaní mnohých recenzií sme vybrali 8 najlepších miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri svojej dovolenke v Poreči.

 • Stará mestská časť: Poreč je známy svojou starou mestskou časťou, kde sa nachádza množstvo historických pamiatok a úzkych uličiek.
 • Pláž Plava Laguna: Jedna z najkrajších pláží v okolí s čistou vodou a jemným pieskom.
 • Navštívte Euphrasianovu baziliku: Tento unikátny kostol z 6. storočia je zaradený na zoznam UNESCO a stojí za návštevu.

Najluxusnejšie hotely v Poreči na relaxáciu

Najluxusnejšie hotely v Poreči na relaxáciu

Vitajte v našom prehľade najlepších hotelov v Poreči pre dokonalú relaxáciu počas dovolenky. Táto malebná chorvátska destinácia ponúka luxusné ubytovanie a širokú škálu služieb pre náročných cestovateľov. Tu sú naše odporúčania pre najluxusnejšie hotely v Poreči:

 • Hotel Monte Mulini: Tento luxusný hotel sa nachádza priamo pri mori a ponúka štýlové izby s výhľadom na jadranské more. Relaxujte v ich wellness centre alebo si doprajte gourmet zážitok v jednej z hotelových reštaurácií.
 • Hotel Valamar Isabella: Ideálna voľba pre rodiny s deťmi, tento hotel ponúka plážový klub pre deti, wellness centrum pre dospelých a široký výber športových aktivít pre celú rodinu.
 • Hotel Maistra Eden: Tento moderný hotel sa nachádza v prírodnom prostredí a je obklopený krásnymi záhradami. Užite si pokoj a relaxáciu ďaleko od ruchu mesta.

Kam ísť na najlepšie jedlo a vínne bary v Poreči

Kam ísť na najlepšie jedlo a vínne bary v Poreči

V Poreči sa nachádza množstvo skvelých miest, kde si môžete vychutnať najlepšie jedlo a víno. Podľa recenzií od verných zákazníkov sme odhalili 8 najlepších miest, ktoré by ste nemali obísť počas svojej dovolenky v tomto krásnom chorvátskom meste.

 • Restaurácia Da Mario: Toto miesto je známe pre svoje výborné talianske jedlá a atmosféru. Určite si vyskúšajte ich domáce cestoviny a lahodné pizze, ktoré vám zaručene urobia radosť.
 • Vínny bar La Petite Soif: Ak máte radi víno, tak tento bar je pre vás ideálnou voľbou. Ponúkajú široký výber miestnych a medzinárodných vín, ktoré si môžete vychutnať pri príjemnom posedení.
 • Restaurácia Marina: Ak túžite po tradičnej chorvátskej kuchyni, navštívte túto reštauráciu. Ich čerstvé morské plody a grilované mäso vás určite nezklamú.

Miesto Typ jedla Hodnotenie
Restaurácia Da Mario Talianska kuchyňa 4.5/5
Vínny bar La Petite Soif Víno 4/5
Restaurácia Marina Chorvátska kuchyňa 4.7/5

Nezabudnuteľné pláže v Poreči: Kde si oddýchnuť a opáliť sa

Nezabudnuteľné pláže v Poreči: Kde si oddýchnuť a opáliť sa

Nezabudnuteľné pláže v Poreči sú pokladom tohto chorvátskeho letoviska, ktoré sa môže pochváliť krásnou čistou vodou a jemným pieskom. Ak hľadáte miesto na oddych a opaľovanie, určite nechajte prejsť tieto 8 najlepších pláží v Poreči podľa recenzií turistov:

 • Pláž Brulo – obľúbená pláž so širokým pobrežím a možnosťou prenájmu lehátok a slnečníkov.
 • Pláž Lanterna – ideálna pre rodiny s deťmi, ponúka bohatú ponuku športových aktivít a reštaurácií.
 • Pláž Spadici – tichšia pláž s romantickou atmosférou a krásnym výhľadom na okolitú prírodu.
 • Pláž Materada – malá útulná pláž s čistou vodou a možnosťou kúpania aj pre neplavcov.
 • Pláž Plava Laguna – populárna pláž s jemným pieskom a modrou vlajkou za čistotu mora.
 • Pláž Gradsko Kupaliste – mestská pláž sústredená okolo historického centra Poreča, s kaviarňami a obchodíkmi v blízkosti.

Niektoré z týchto pláží sú ideálne pre rodinné dovolenky, zatiaľ čo iné sú skôr vhodné pre páry alebo jednotlivcov, ktorí hľadajú pokoj a relax. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek z týchto pláží, určite si užijete krásne dni oddychu a slnka pri zvukoch príjemného šumenia mora.
Aktivity pre adrenalínových nadšencov v Poreči

Aktivity pre adrenalínových nadšencov v Poreči

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed condimentum libero et tellus varius, in viverra nunc auctor. Vestibulum sit amet velit a purus lobortis consequat. Donec lacinia turpis at lorem eleifend, quis congue neque vehicula. Nam iaculis nisl non ipsum pharetra, ac fermentum libero tristique.

Suspendisse potenti. Cras et justo id velit dapibus lobortis. Sed faucibus velit vitae felis egestas, vel feugiat justo imperdiet. Integer vitae lacus quis nisl ullamcorper fermentum. Ut fringilla tortor ut ex aliquam, sed tristique libero suscipit.

Najlepšie miesta pre adrenalínových nadšencov v Poreči:

 • Parasailing
 • Jet Skiing
 • Bungee jumping from the old town
 • Scuba diving in crystal clear waters

Tradičné trhy a obchody pre nákupy v Poreči

Tradičné trhy a obchody pre nákupy v Poreči

V Poreči nájdete bohatú ponuku tradičných trhov a obchodov, kde môžete nakupovať jedinečné suveníry a miestne produkty. Podarí sa vám objaviť úžasné čerstvé ingrediencie a umelecké remeslá. Tu sú 8 najlepších miest na nákupy v Poreči, ktoré vám nesmú uniknúť:

 • Tržnica Poreč: Vyberte sa sem a ochutnajte čerstvé ovocie a zeleninu zo miestnych farmárskych trhov.
 • Uličný trh Petrašinka: Kúpte si tradičné chorvátske remeslá a suveníry priamo od miestnych remeselníkov.
 • Obchod s miestnymi delikatesami: Objavte lahodné miestne potraviny a vína v jednom z obchodov so suvenírmi v centre mesta.

Kultúrne atrakcie a pamiatky, ktoré treba vidieť v Poreči

Podujatie Dovolenka v Poreči prináša recenzie najlepších kultúrnych atrakcií a pamiatok, ktoré by ste nemali obísť pri návšteve tohto malebného chorvátskeho mesta. Poreč je bohatý na historické zvyšky a fascinujúce miesta, ktoré odrážajú bohatú kultúru a tradície regiónu. Tu sú 8 najlepších miest, ktoré určite stojí za to vidieť:

 • Eufraziova bazilika – Tento jedinečný pamätník, zaznamenaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, je symbolom Poreča a jedným z najkrajších príkladov ranorománskej architektúry na svete.
 • Istarská katedrála – Táto impozantná katedrála zo 6. storočia je jednou z najvýznamnejších pamiatok v Poreči, s bohatým historickým odkazom a nádhernými freskami.
 • Národopisné múzeum – Navštívte toto múzeum a preskúmajte bohatú zbierku artefaktov a exponátov, ktoré odkazujú na miestnu históriu a kultúru.
 • Šikmá ulička Decumanus – Prechádzka touto úzkou uličkou je ako cestovanie časom späť do starovekého Ríma, kde môžete obdivovať zachovalé historické stavby a atmosféru minulosti.
 • Akvarium Poreč – Ak máte radi morský svet, nezabudnite navštíviť toto akvárium a objaviť fascinujúci svet podmorského života a fauny.
 • Ostrožin pevnosť – Táto pevnosť ponúka úžasný výhľad na mesto a oblasť okolo, s bohatou históriou a impresívnou architektúrou.
 • Trg Marafor – Táto historická námestie s anticizujúcim fórom je skvelým miestom na oddych a obdivovanie starobylých pamiatok a architektúry.
 • Spadok Červených kláštorov – Tieto starobylé kláštory sú dôležitou časťou miestnej histórie a ponúkajú nádherné výhľady a atmosféru pokoja a zbožnosti.

Záverečné poznámky

Veríme, že na základe našich recenzií sa Vám podarilo získať lepší prehľad o najlepších miestach v Poreči a že Vám pomôžu rozhodnúť sa, kam počas svojej dovolenky zamieriť. Nech vás cestovateľská vášeň prevádza na vašej ceste za objavovaním krás tohto nádherného chorvátskeho mesta. Poreč je plná zážitkov a pamiatok, ktoré stojí za to objavovať!
Dovolenka v Poreči: Recenzie odhaľujú 8 najlepších miest

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *