Afrika: 5 top destinácií pre nezabudnuteľnú dovolenku

Afrika: 5 top destinácií pre nezabudnuteľnú dovolenku

Ak plánujete nezabudnuteľnú dovolenku v Afrike, máme pre vás päť top destinácií, ktoré vám zaručene vyčaria úsmev na tvári. Od sviežich vôd Seychel až po fascinujúce safari v Keni, Afrika skrýva nespočetné množstvo skvostných miest, ktoré stoja za návštevu. Poďte s nami spoznať najkrajšie miesta na tomto nádhernom kontinente.

Najlepšie destinácie pre dovolenku v Afrike

Medzi patrí bezpochyby Zanzibar, kde sa môžete vydať na nádherné pláže s bledým pieskom a krištáľovo čistým morom. Pokochajte sa tu aj bohatou kultúrou a exotickou gastronómiou. Ďalším obľúbeným miestom je Kapské Mesto v Južnej Afrike, ktoré okúzli svojou bohatou históriou, krásnou prírodou a chutnými vínami.

V Afrike nesmiete vynechať ani Masajskú Mara v Keni. Tento národný park ponúka jedinečnú možnosť pozorovať široké spektrum zvierat vo svojom prirodzenom prostredí. Ďalším fascinujúcim miestom je Viktóriine vodopády na hranici Zambia a Zimbabwe. Táto ohromujúca prírodná kráska je absolútne nezabudnuteľná.

Safari dobrodružstvo v Keni

Safari dobrodružstvo v Keni

Afrika je kontinent bohatý na dobrodružstvá a krásne prírodné scenérie. Jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku je krajina Keni so svojou fascinujúcou divokou prírodou a bohatou kultúrou. je zážitkom, ktorý si určite nechcete nechať ujsť.

Pri svojom pobyte v Keni si môžete vychutnať:

 • Bezkonkurenčnú divokú prírodu s možnosťou sledovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí.
 • Unikátne kultúrne zážitky a návštevu tradičných kmeňov.
 • Možnosť vidieť slávne zvieratá ako je lev, zebra, nosorožec alebo slon.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstiev je Keni jednou z najlepších destinácií na svete. Nechajte sa okúzliť krásami tohto afrického klenotu!

Relaxácia na plážach Zanzibaru

Zanzibar ponúka jedny z najkrajších pláží v celej Afrike, ideálnych na relaxáciu a oddych. Biela piesočnatá pláž obklopená palk palmami a tyrkysovým Indickým oceánom vytvára dokonalé prostredie pre pokojnú dovolenku. Tu môžete len tak ležať voľne a vychutnávať slnečné lúče, počúvať zvuky vln a nechať sa hýčkať jemným vánkom.

Na Zanzibare nájdete niekoľko skrytých pláží, kde môžete užívať pokoj a súkromie ďaleko od rušných turistických centier. Môžete si tiež vychutnať množstvo vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie alebo jachtovanie. Okrem toho, nemôžete vynechať možnosť ochutnať miestne lahôdky a dobroty priamo na pláži.

Top 3 pláže na Zanzibare:
1. Nungwi Beach
2. Paje Beach
3. Kendwa Beach

Kultúrna odysea v Maroku

Kultúrna odysea v Maroku

Maroko je fascinujúca krajina plná rozmanitých kultúr a tradícií, čo ju robí ideálnym miestom na kultúrnu odyseu. Svojou bohatou históriou a nádhernou architektúrou je Maroko skutočným pokladom pre milovníkov umenia a kultúry.

Medzi top destinácie, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Maroka, patria:

 • Marrákeš – Mesto s kúzelnou atmosférou a bohatým kultúrnym dedičstvom.
 • Fés – Starobylé mesto so zachovalou medinou a krásnou architektúrou.
 • Kasbah Ait Ben Haddou – Tradičná pevnosť, ktorá slúžila ako kulisa pre mnoho známych filmov.
 • Červená slaná púšť Sahara – Epický prírodný zázrak, ktorý vás uchváti svojou krásou.
 • Essaouira – Pôvabné mesto na pobreží s úžasnou atmosférou a bohatou históriou.

Adrenalínové dobrodružstvá v Južnej Afrike

Adrenalínové dobrodružstvá v Južnej Afrike

Chcete zažiť skutočné adrenalínové dobrodružstvo? Južná Afrika je vašou ideálnou destináciou! Tento pôsobivý kúsok afrického kontinentu ponúka množstvo úžasných miest, kde sa môžete vydať na nezabudnuteľnú dovolenku plnú dobrodružstva a vzrušenia.

Vybrali sme pre vás 5 top destinácií v Južnej Afrike, ktoré určite stojí za návštevu:

 • **Table Mountain** – nádherný národný park so strmými útesmi a jedinečnou flórou a faunou
 • **Vodopády Victoria Falls** – majestátne vodopády na hranici Zambie a Zimbabwe, kde môžete absolvovať adrenalínové aktivity ako bungee jumping
 • **Safari v Kruger National Park** – jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí
 • **Rovos Rail** – luxusná vlaková jazda cez južnoafrickú krajinu, ktorá vám poskytne skutočne jedinečnú skúsenosť
 • **Kapstadt** – moderné mesto so zaujímavou kultúrou a nádhernou prírodnou scenériou, vrátane známej pláže Camps Bay

Záverečné myšlienky

V dnešnom článku sme sa pozreli na top 5 destinácií v Afrike, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť pri plánovaní vašej nasledujúcej dovolenky. Nech už uprednostňujete odpočinok na pláži, safari dobrodružstvo, kultúrne poznávanie alebo aktívne športové zážitky, Afrika má čo ponúknuť pre každého. Nechajte sa inšpirovať touto úžasnou krajinou a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo, ktoré si ešte dlho budete pamätať. Vyražte do Afriky a objavte jej krásy!
Afrika: 5 top destinácií pre nezabudnuteľnú dovolenku

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *