|

5 Najlepších Výletov z Zadaru pre Dobrodružných Turistov

Ahoj dobrodruhovia! Ak hľadáte nové a vzrušujúce dobrodružstvá, Zadar je ideálnym východiskom pre vaše nasledujúce výlety. V tomto článku sa pozrieme na 5 najlepších výletov z Zadaru, ktoré vám spríjemnia dovolenku a naplnia ju zážitkami, na ktoré nezabudnete. Nechajte sa inšpirovať a objavte krásy Chorvátska z novej perspektívy!
Nadýchané Via Ferrata do Velebitu

Nadýchané Via Ferrata do Velebitu

Pre dobrodružných turistov, ktorí sa chystajú na výlet z Zadaru, je nadýchaná Via Ferrata do Velebitu jedným z najlepších možných výberov. Táto náročná, no zároveň ohromujúca ferrata ponúka neuveriteľné scenérie a neuveriteľné dobrodružstvo pre tých, ktorí sa odvážia vyskúšať svoje schopnosti a odvahu.

Vedúci zážitku je skúsený sprievodca, ktorý vám pomôže prekonať ťažké pasáže a zabezpečí vašu bezpečnosť počas celej trasy. Medzi najlepšie výlety z Zadaru patria aj návšteva Paklenica Národného parku, prechádzka po Plitvických jazerách, objavovanie historického mesta Šibenik a relaxácia na pláži Zrće na ostrove Pag.

 • Zážitková Via Ferrata do Velebitu
 • Návšteva Paklenica Národného parku
 • Plitvické jazerá – prírodný skvost
 • Stredoveké mesto Šibenik
 • Relax na pláži Zrće na ostrove Pag

Svahové bicyklovanie v NP Paklenica

Svahové bicyklovanie v NP Paklenica

V NP Paklenica sa nachádza niekoľko z najlepších svahových trás pre cyklistov v Chorvátsku. Ak ste dobrodružný turista, nezmeškajte príležitosť vyskúšať tieto 5 najlepších výletov z Zadaru počas svojej návštevy v tejto nádhernej národnej parku.

 • Trasa Velebit – Pôsobivá trasa s výhľadmi na Velebitové pohorie a stredisko Paklenica.
 • Trasa Jurasovača – Dobrá voľba pre stredne skúsených cyklistov s náročnejším terénom.
 • Trasa Veliki Vitrenik – Ideálna pre skúsenejších cyklistov, ktorí majú radi výzvy a náročné stúpania.

Voľba tej správnej trasy bude závisieť od vášho cyklistického skúseností a fyzickej kondície, no nech sa rozhodnete pre akúkoľvek trasu, určite nebudete ľutovať svoj výlet do NP Paklenica.

Hiking po starovekom meste Pagu

Hiking po starovekom meste Pagu

5 Najlepších Výletov z Zadaru pre Dobrodružných Turistov

Navštíviť starodávne mesto Pag je skutočným dobrodružstvom pre každého turistu. Okrem nádhernej prírody a fascinujúcej histórie mesta, je tu mnoho možností na turistiku, čo robí z tohto miesta skvelé útočisko pre dobrodružných duchov. Tu sú 5 najlepších výletov, ktoré si nemôžete nechať ujsť, ak sa rozhodnete stráviť deň na turistike v tomto úžasnom starovekom meste:

 • Výlet na Vrh Pagu – Vychutnajte si panoramatický výhľad na celé mesto Pag a okolité ostrovy z tejto malebnej vyvýšeniny.
 • Prechádzka po starobylej uliciach – Objavujte úzke kamenné uličky a historické pamiatky tohto nádherného mesta, ktoré vás okúzlia svojou atmosférou.
 • Trekking po pobreží – Preskúmajte krásne skalnaté pobrežie a zastavte sa na skvelých miestach na relax a fotografovanie.

Sťaženie sa na rozľahlých jazierkach Krke

Jednou z najobľúbenejších aktivít pre dobrodružných turistov pri návšteve Zadaru je iste výlet na rozľahlé jazierka Krke. Táto národná park sa nachádza len krátku cestu od mesta a ponúka nádhernú prírodu a množstvo možností na aktívny oddych.

Medzi najlepšie výlety z Zadaru pre milovníkov prírody patrí prechádzka okolo jazierok Krke. Počas tejto prechádzky môžete obdivovať kristálovo čistú vodu, skalnaté útesy a rozmanitú faunu a flóru. Nezabudnite si vziať plavky, pretože je tu možnosť si aj zaplávať!

Výlet na jazierka Krke je ideálny pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo v prírode. Okrem obdivovania krásnej prírody tu môžete skúsiť aj rôzne adrenalínové aktivity, ako je napríklad kanoistikou po jazierkach či prechádzka po závesných mostoch. Určite nebudete ľutovať, že ste sa rozhodli pre tento výlet z Zadaru!

Divoký vodný šport v NP Kornati

Divoký vodný šport v NP Kornati

Chystáte sa na dobrodružný výlet do národného parku Kornati? Ak áno, tak nezabudnite vyskúšať divoký vodný šport, ktorý vám tam ponúkajú. Sme pre vás pripravili zoznam najlepších výletov z Zadaru, ktoré určite zaujmú všetkých dobrodružných turistov:

 • Rafting po rieke Zrmanji – nezabudnuteľný zážitok plný adrenalínu a krásnych výhľadov.
 • Prechádzka kanónom rieky Krke – objavujte krásu prírody a kúpte sa vo vodopádoch.
 • Streľba z lukostreľby v NP Paklenica – skúste svoju presnosť a pritom si užite nádherné výhľady.
 • Surfovanie na pláži Zrće – vyskúšajte sa vo vlnách a užite si slnečné dni na najznámejšej pláži Chorvátska.
 • Potápanie v Jadranskom mori – objavujte podmorský svet a jeho fascinujúce obyvateľstvo.

Záverečné poznámky

Či už ste v Zadare miestnym obyvateľom alebo cestovateľom, tieto vybrané výlety vám určite poskytnú nezabudnuteľné dobrodružstvá a zážitky. Nech už sa rozhodnete pre výlet do prírody, návštevu historických pamiatok alebo výlet na lodi, Zadar a jeho okolie majú veľa skvostných miest, ktoré stojí za to objaviť. Takže neváhajte a vyberte si jeden z týchto skvelých výletov a zažite dobrodružstvo svojho života!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *