5 Úchvatných Pláží v Okolí Zadaru
|

5 Úchvatných Pláží v Okolí Zadaru

Ahoj! Si zamilovaný do krásnych pláží a Kristáľovo čisté more robí tvoje srdce šťastným? V tom prípade sa ti bude určite páčiť táto článok o 5 úžasných pláží v okolí Zadaru. Či už hľadáte tiché zákutie pre oddych a relax alebo aktívne miesto na vodné športy, Zadar a jeho okolie majú čo ponúknuť pre každého milovníka plážového života. Čítaj ďalej a objavte najlepšie piesočnaté útesy a kryštálové vody Chorvátska.
Úvod do pláží v Zadare

Úvod do pláží v Zadare

Zadar je malebné mesto na pobreží Chorvátska, známe svojimi úchvatnými plážami a čistým modrým morom. Ak sa chystáte navštíviť toto nádherné miesto, nezabudnite si užiť krásu jeho pláží. Tu je zoznam 5 najúchvatnejších pláží v okolí Zadaru, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať.

1. Sahara Beach: Táto piesočná pláž je ideálna pre rodiny s deťmi a milovníkov slnečného počasia. Svetlo hnedé piesky a jemný vlny tvoria dokonalý scenár pre relaxáciu a oddych.

2. Kolovare Beach: Táto pláž sa nachádza len kúsok od centra Zadaru a je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi aj turistami. Ponúka široké možnosti na vodné športy a reštaurácie s miestnou kuchyňou.

Krásy pláže Saharun

Krásy pláže Saharun

Našiel si svoj raj na zemi v ? Ak áno, určite by si mal preskúmať aj ďalšie okolité úchvatné pláže v okolí Zadaru. Tu je zoznam 5 pláží, ktoré by ťa mohli ešte viac nadchnúť:

 • Pláž Petrčane – Táto pláž sa nachádza len krátku vzdialenosť od Zadaru a ponúka jemný biely piesok a kľudné modré more.
 • Pláž Zaton – Ďalšia krásna pláž s čistou vodou a bohatými možnosťami pre vodné športy.
 • Pláž Nin – Starobylé mesto Nin má nielen fascinujúcu históriu, ale aj nádherné pláže s plytkou vodou, ideálnou pre rodiny s deťmi.

Pláž Vzdialenosť od Zadaru
Pláž Petrčane 10 km
Pláž Zaton 15 km
Pláž Nin 20 km

Zážitok na útesoch v Pláži Šimuni

Šimuni je skutočné raji na zemi, plné úchvatných pláží a útesov, ktoré vás jednoducho dostanú. Medzi nezabudnuteľné zážitky patrí prechádzka po útesoch v Pláži Šimuni, kde sa môžete dotýkať jemného piesku a teplého vody priamo pod nohami. Pozrite sa na naše odporúčania pre 5 najlepších pláží v okolí Zadaru.

 • Pláž Straško: Rozsiahla pláž s jemným pieskom a čistou vodou, ideálna na relaxáciu a vychutnanie slnečného počasia.
 • Pláž Veli Žal: Malebná pláž obklopená skalami a kľukatými borovicami, ideálna na pokojné kúpanie a relax.
 • Pláž Škver: Malá pláž so štrkovitým brehom a pokojnou atmosférou, kde si môžete užiť tiché chvíle voľna.
 • Pláž Kolovare: Populárna pláž s množstvom služieb a aktivít pre návštevníkov, vhodná aj pre rodiny s deťmi.
 • Pláž Borik: Pokojná pláž s čistou vodou a pohodlnými lehátkami, kde si môžete oddýchnuť po návšteve útesov v okolí Zadaru.

Pokojné prostredie na pláži Sv. Ivan

Pokojné prostredie na pláži Sv. Ivan

V blízkosti Zadaru na chorvátskom pobreží Adriatického mora nájdete niekoľko úchvatných pláží, ktoré stoja za návštevu. Jednou z nich je , ktorá je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu. Táto pláž sa vyznačuje čistým pieskom, jemnými vlnami a pokojnou atmosférou, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi alebo páry, ktoré hľadajú oddych od rušného života.

Okrem pokojného prostredia ponúka pláž Sv. Ivan aj rôzne rekreačné možnosti, ako sú vodné športy, šnorchlovanie alebo len ľahotné na slnenie. Ak plánujete dovolenku v blízkosti Zadaru, nezabudnite navštíviť túto úchvatnú pláž a užite si pokojné chvíle pri mori.

 • Čistý piesok a jemné vlny
 • Pokojná atmosféra pre oddych a relax
 • Rekreačné možnosti ako vodné športy a šnorchlovanie

Aktivity a atmosféra na pláži Vruljica

Aktivity a atmosféra na pláži Vruljica

Milovníci pláží a slnečných dní sa nemôžu nechať ujsť návštevu úchvatných pláží v okolí Zadaru. Medzi nevyhnutné zastávky patrí aj návšteva pláže Vruljica, ktorá okrem krásneho piesku ponúka aj bohatý výber aktivít pre všetkých návštevníkov.

 • Nevšedný relax v tieni borovíc
 • Možnosť pozorovať rybárov pri práci
 • Oddýchnuť si pri pikniku na pláži
 • Skvelé podmienky pre potápanie a šnorchlovanie
 • Možnosť vychutnať si slnečné lúče na prechádzke po plaži

Záverečné myšlienky

Dúfam, že vám tento článok poskytol zaujímavé informácie o 5 úchvatných plážiach v okolí Zadaru. Či už sa rozhodnete navštíviť pulzujúci Zadar, pokochať sa nádhernými panoramatami Kornátovských ostrovov alebo len oddychovať na piesočných plážach, určite nebudete ľutovať. Zároveň si pamätajte, že krása chorvátskeho pobrežia je nekonečná a stále sa má čo objavovať. Tak sa nebojte vydať na dobrodružstvo a objaviť ďalšie skvosty, ktoré tento región ponúka!
5 Úchvatných Pláží v Okolí Zadaru

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *