Cesta autom na Hvar: Trasa s najkrajšími zastávkami
|

Cesta autom na Hvar: Trasa s najkrajšími zastávkami

Ah, Hvar – klenot Jadrana s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, cesta autom po tejto chorvátskej perle je tou správnou voľbou. Z akých zastávok sa môžete tešiť? To sa dozviete v našom článku „Cesta autom na Hvar: Trasa s najkrajšími zastávkami“. Pripravte sa na pútavú jazdu plnú krásnych výhľadov a zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu.

Príprava na cestu autom na Hvar

Na ceste autom na ostrov Hvar sa určite nezabudnite zastaviť na niektorých z najkrajších miest, ktoré táto trasa ponúka. Prvou zastávkou by mal byť malebný prístav Starigrad, kde si môžete vychutnať pokojnú atmosféru a pozorovať tradičné rybárske člny.

Potom pokračujte do mesta Hvar, ktoré je známe svojimi historickými pamiatkami a úchvatnými plážami. Nezabudnite navštíviť aj oslnivý hrad Fortica Spanjola, odkiaľ sa naskytne nádherný výhľad na celý ostrov.

Na záver vás odporúčame zastaviť sa v príjemnom prímorskom mestečku Jelsa, kde si môžete vychutnať lahodnú miestnu kuchyňu a pozrieť si jedinečné historické pamiatky. Nezabudnite si užiť túto úžasnú cestu a objavte všetky krásy, ktoré ostrov Hvar ponúka!

Najlepšie pláže na trase

Najlepšie pláže na trase

Na ceste autom na Hvar sa nachádza mnoho krásnych pláží, ktoré stoja za návštevu. Medzi najobľúbenejšie zastávky patrí pokojná pláž Dubovica s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Ďalšou zaujímavou zastávkou je pláž Pokonji dol s úchvatnými výhľadmi na okolité ostrovy.

Ak vás láka netradičnejšia plážová atmosféra, určite by ste mali navštíviť odľahlú pláž Zavala, ktorá je obklopená prírodou a ponúka priamy prístup k miestnemu reštaurácii. Nezabudnite sa tiež vybrať na pláž Smokova, ktorá sa skrýva v útulnej zátoke s čistou vodou a malým prírodným prameňom.

Prehľad najlepších pláží na trase autom na Hvar:

Miesto Charakteristika
Dubovica Jemný piesok, tyrkysová voda
Pokonji dol Výhľady na okolité ostrovy
Zavala Odľahlá atmosféra
Smokova Útulná zátoka, čistá voda

Kulinárske zastávky pre gurmánov

Kulinárske zastávky pre gurmánov

Na ceste autom na Hvar si určite nenechajte ujsť niektoré z najkrajších kulinárskych zastávok, ktoré vám ponúka táto trasa. Počas vášho putovania si môžete vychutnať nielen krásne výhľady, ale aj lahodné jedlá a miestne špeciality. Tu sú niektoré z miest, ktoré by ste si mali zastaviť:

 • Tradičná pekáreň – Kde si môžete vychutnať čerstvé pečivo a tradičné pečivo pripravené podľa starých receptov.
 • Rybárska dedina – Kde si môžete ochutnať čerstvé morské plody a ryby priamo z miestnych vôd.
 • Vínný podnik – Kde si môžete degustovať najlepšie miestne vína a spoznať tajomstvá vinárstva na ostrove Hvar.

Ak máte radi dobré jedlo a chcete objavovať nové chute a vône, určite vám odporúčame zastaviť sa na týchto kulinárskych zastávkach počas vašej cesty autom na Hvar. Nechajte sa očariť miestnou kuchyňou a objavte nové gastronomické zážitky.

História a kultúra cestovnej trasy

História a kultúra cestovnej trasy

Využite svoju cestu autom na Hvar na objavovanie histórie a kultúry tejto úžasnej trasy. Navštívte tieto najkrajšie zastávky, ktoré vám poskytnú pohľad na bohatú históriu ostrova:

 • Staroveké mesto Hvar: Obdivujte historické budovy a úzkych uličky tohto klenotu na ostrove.
 • Stari Grad: Preskúmajte staroveké ruiny a pokochajte sa krásnym panoramatickým výhľadom.
 • Jelsa: Ochutnajte miestne jedlá a poľahky si oddýchnite pri prístavnom mole.

Podniknite túto cestu s rodinou alebo priateľmi a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo plné histórie a kultúry, ktoré vám ostane v pamäti na celý život.

Tipy na prenájom auta na Hvar

Tipy na prenájom auta na Hvar

Prenájom auta na Hvar je skvelý spôsob, ako preskúmať túto krásnu chorvátsku destináciu. Ak sa rozhodnete preskúmať ostrov autom, určite nezabudnite navštíviť niektoré z najkrajších zastávok na trase. Hvar ponúka úžasné výhľady a zážitky, ktoré by ste nemali vynechať!

Medzi najkrajšie zastávky na ceste autom na Hvar patrí starobylé mesto Stari Grad, kde si môžete vychutnať atmosféru starého prístavného mesta a objavovať úzke uličky plné histórie. Ďalšou zastávkou by mohlo byť údajne najstaršie mesto na ostrove – Hvar, známe pre svoju pamiatku – St. Stephen’s Square a rozkvitnuté fialky, ktoré ozdobujú mesto. Nezabudnite tiež navštíviť úchvatnú pláž Zlatni Rat v meste Bol, ktorá je jednou z najkrajších pláží na svete!

Na ceste autom na Hvar si užite krásy ostrova a preskúmajte jeho poklady. Cestovanie autom vám umožní objaviť skryté miesta a zažiť autentickú atmosféru ostrova. Rada odporúčam naplánovať si zastávky vopred a pripraviť sa na nezabudnuteľnú dovolenku na Hvar!

Zábavné aktivity počas cesty

Zábavné aktivity počas cesty

Vyberte si cestu autom na Hvar a pripravte sa na množstvo zábavných aktivít počas celej jazdy. S touto trasou budete mať jedinečnú príležitosť objavovať najkrajšie miesta a zastávky, ktoré ostrov Hvar ponúka.

Medzi zábavné aktivity, ktoré môžete využiť počas cesty, patria:

 • Plávanie na najkrajších plážach
 • Prehliadka historických pamiatok a pamätihodností
 • Prechádzky po malebných dedinkách a mestách
 • Objavovanie miestnej kuchyne v reštauráciách a trhoviskách

Nezabudnite si vziať fotoaparát, pretože vás čakajú úžasné výhľady a nezabudnuteľné momenty, ktoré si budete chcieť zachytiť. S touto trasou získate nielen skvelé zážitky, ale aj nádherné fotky na pamiatku.

Najlepšie ubytovanie a hotely na trase

Na ceste autom na ostrov Hvar nechýbajú krásne zastávky, ktoré stoja za návštevu. Ak hľadáte , máme pre vás zopár skvelých tipov.

Vyberte si z týchto luxusných hotelov, ktoré vám ponúkajú komfort a pohodlie po náročnom dni strávenom objavovaním malebných miest a prírodných krás ostrova Hvar:

 • Hotel Amfora Hvar Grand Beach Resort
 • Hotel Adriana Hvar Spa Hotel
 • Hotel Riva Hvar Yacht Harbour Hotel

Hotel Lokalita Hodnotenie
Hotel Amfora Hvar Grand Beach Resort Pláž Bonj 9.5
Hotel Adriana Hvar Spa Hotel Historické centrum 9.2
Hotel Riva Hvar Yacht Harbour Hotel Pri prístave 9.0

Záverečné myšlienky

Dúfame, že vás tento článok inšpiroval k návšteve ostrova Hvar a spoznaniu jeho kúzelných miest. Cesta autom po tejto trase s najkrajšími zastávkami určite stojí za to a zanechá vám nezabudnuteľné zážitky. Užite si krásu prírody, históriu a miestnych chutí. Ďakujeme, že ste si našli čas prečítať si náš článok a dúfame, že sa s vami čoskoro podelíme o ďalšie cestovateľské tipy. Buen viaje!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *