Hvar pláže: 5 skrytých zátok, ktoré musíte navštíviť
|

Hvar pláže: 5 skrytých zátok, ktoré musíte navštíviť

Vitajte na našom ďalšom sprievodcovi krásnymi plážami na ostrove Hvar. Dnes vám predstavíme päť skrytých zátok, ktoré by ste určite nemali vynechať počas vašej návštevy tejto chorvátskej perly. Pridajte sa k nám na objavovanie týchto malebných a pokojných útulkov, ktoré vám prinesú pravé pobytové potešenie.

Hvar pláže: prečo sú skryté zátoky také špeciálne

Skryté zátoky na ostrove Hvar sú ako tajomné poklady, ktoré len tí s odvahou objavia. Tieto malé pláže s čistou tyrkysovou vodou a nedotknutou prírodou sú miestom, kde môžete nájsť pokoj a relax. Prečo sú však tieto skryté zátoky také špeciálne? Poďme sa pozrieť na niektoré z najkrajších zátok, ktoré určite stojí za návštevu.

1. Zátoka Dubovica

Zátoka Dubovica je jednou z najobľúbenejších skrytých zátok na ostrove Hvar. S úchvatným výhľadom na malý kostolík priamo pri pláži, je to miesto, kde sa môžete zapojiť do rôznych vodných športov alebo len relaxovať na piesočnatej pláži.

2. Zátoka Stiniva

Zátoka Stiniva je ďalšou krásnou zálivou so strmými útesmi a úzky vstupom do jasnej tirkysovej vody. Toto miesto je ideálne pre milovníkov potápania a šnorchlovania, pretože pod hladinou sa skrýva úžasný podvodný svet. Nezabudnite so sebou vziať svoje potápačské okuliare!

Návod na plavbu po hvarských zálivoch

Tip na nezabudnuteľný zážitok na ostrove Hvar? Plavba po hvarských zálivoch! Ak sa chcete vyhnúť rušným plážam a objaviť skryté poklady tejto chorvátskej perly, neváhajte a vyrazte na vlastnú päsť do týchto 5 úchvatných zátok:

 • Zaraća pláž – Malá, tichá zátoka so skalnatým pobrežím a kľudnou atmosférou. Ideálna pre oddych a relax počas horúceho letného dňa.
 • Stiniva – Úchvatná zátoka obklopená strmými útesmi a jemným bielym pieskom. Skvelé miesto na šnorchlovanie a obdivovanie podmorského života.
 • Lučišća – Menej známa zátoka s krásnou prírodou a pokojnou atmosférou. Ideálna pre tých, ktorí hľadajú miesto pre romantický piknik v prírode.

Zátoka Typ pláže
Zaraća pláž Skalnatá, tichá
Stiniva Útesová, piesočná
Lučišća Prirodzená, pokojná

Zlaté rady pre návštevu skrytých pláží na Hvare

Zlaté rady pre návštevu skrytých pláží na Hvare

Zažite najlepšie pláže na ostrove Hvar, ktoré nie sú bežne navštevované turistami. Objavte tieto skryté zátoky a užívajte si pokoj a relaxáciu ďaleko od rušného hluku. Tieto malé pláže ponúkajú únik pred davom a intímne prostredie na oddych a načerpanie energie.

Vyhrajte si súkromnú plážovú dovolenku na týchto 5 skrytých miestach na Hvare:

 • Vidova zátoka – krásna piesočná pláž obklopená útesmi
 • Mala Stiniva – malebná zátoka s azúrovou vodou a útulnou plážou
 • Lucisce – tichá a romantická pláž vhodná pre páry
 • Zarace – útulná zátoka s čistou vodou ideálna na šnorchlovanie
 • Stipanska – odľahlá pláž obklopená borovicami a skalami

Odporúčané aktivity na plážiach v skrytých zátokách na Hvare

Na ostrove Hvar nájdete niekoľko skrytých zátok s krásnymi plážami, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušným turistickým miestam. Tu sú 5 odporúčaných aktivít na plážiach v týchto skrytých zátokách:

 • Pláž Žukova: Jedna z najkrajších a najľuduplnějsích pláží na ostrove Hvar. Skrytá v malebnom zálive s tyrkysovou vodou a bohatou podmorskou faunou. Ideálna na oddych a pohodlie.
 • Pláž Dubovica: Miesto s jedinečnou atmosférou, obklopené starými kamennými domami a pokojnou atmosférou. Vynikajúce miesto na piknik alebo relax s rodinou.
 • Pláž Pokonji Dol: Túto pláž oceníte najmä v prípade, že hľadáte pokoj a samotu. Skrytá zátoka s bielym pieskom a krásnou panorámou na more.

Prečítajte si aj náš článok o ďalších skrytých plážach, ktoré by ste mali navštíviť počas svojej dovolenky na ostrove Hvar.

Záverom

Zároveň sa nezabudnite venovať aj týmto krásnym skrytým zátokám na ostrove Hvar, ktoré vás určite očaria svojou nádherou a pokojom. Nech sa vám teda darí objavovať nové miesta a cestovať s očami otvorenými pre krásy sveta. Ďakujeme za váš záujem a prajeme vám príjemný pobyt na pláži!
Hvar pláže: 5 skrytých zátok, ktoré musíte navštíviť

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *