Top 5 kempov pri Plitvických jazerách: Príroda na dosah
|

Top 5 kempov pri Plitvických jazerách: Príroda na dosah

Vitajte pri prvom sprievodcom po najlepších Kempoch pri Plitvických jazerách! Ak ste milovník prírody a outdoorových aktivít, ste na správnom mieste. Čakajú vás krásne scenérie, pohodlne vybavené táboriská a nezabudnuteľné zážitky v srdci chorvátskych národných parkov. Sledujte náš zoznam, aby ste zistili, ktoré kempy sa umiestnili na vrchole našej rebríčky a kde nájdete prírodu na dosah!

Najkrajšie turistické trasy pri Plitvických jazerách

Plitvické jazerá sú známe svojou nádhernou prírodou a krásnymi turistickými trasami, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné zážitky pre milovníkov prírody. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť a stráviť tu viacero dní, určite vám odporúčame ubytovať sa v kempe. Tu je zoznam top 5 kempov pri Plitvických jazerách, kde si môžete užiť nádhernú prírodu na dosah:

 • Kemp Korana – Tento kemp sa nachádza len pár kilometrov od vstupu do národného parku a ponúka krásne miesta na stanovanie pri rieke Korane.
 • Kemp Autocamp Grabovac – Ideálna voľba pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšie prostredie a zároveň blízko k jazerám.
 • Kemp Bistro Camp Borje – Nachádza sa v malebnej dedinke Borje a je ideálny pre tých, ktorí si chcú užiť prírodu v tichej atmosfére.
 • Kemp Turist Grabovac – Súčasťou tohto kempu je aj reštaurácia a obchod, čo je veľkým bonusom pre pohodlné stany.
 • Kemp Korana Village – Luxusná možnosť ubytovania priamo pri rieke Korane s nádhernými výhľadmi na okolitú prírodu.

Úchvatné vodopády a kaskády v prírode

Úchvatné vodopády a kaskády v prírode

Čarovné vodopády a kaskády v prírode vytvárajú úchvatné scenérie, ktoré vás upútajú a nechajú bez dychu. Jedným z najkrajších miest na svete, kde môžete zažiť túto nezabudnuteľnú atmosféru, sú Plitvické jazerá v Chorvátsku.

Keď sa vydáte na cestu objavovania fascinujúcej prírody v okolí Plitvických jazier, môžete si vybrať z mnohých kempov, ktoré vám umožnia byť priamo v srdci tohto nádherného prostredia. Tu je zoznam našich top 5 kempov, kde môžete prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v prírode:

 • Kemp Borje: Pokojné prostredie s vlastným prístupom k jazerám.
 • Kemp Korana: Ideálna voľba pre milovníkov rybolovu a korčuľovania.
 • Kemp Jezerce: Rodinný kemp s množstvom zábavy pre deti a dospelých.
 • Kemp Autokamp Korana: Moderné vybavenie pre pohodlný pobyt v prírode.
 • Kemp Grabovac: Ideálna poloha pre objavovanie okolitých turistických atrakcií.

Tipy na piknikové miesta s úžasným výhľadom

Tipy na piknikové miesta s úžasným výhľadom

V horách Chorvátska, nedaleko od národného parku Plitvické jazerá, sa nachádza niekoľko kempov, ktoré ponúkajú úžasné piknikové miesta s nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Tieto kempy sú ideálnou voľbou pre milovníkov prírody a aktívneho oddychu.

Medzi najlepšími kempmi v tejto oblasti patria:

 • Kemp Korana – Nachádza sa pri rieke Korana a ponúka kempovanie priamo v prírode s možnosťou plávania v rieke a krásnymi výhľadmi na okolité hory.
 • Kemp Bistro – Ideálny pre rodiny s deťmi, ponúka širokú škálu služieb vrátane reštaurácie a detského ihriska s výhľadom na jazerá.
 • Kemp Plitvice – S vlastným jazierkom a veľkou záhradou je to ideálne miesto na relaxáciu a oddych v prírode.

Unikátne prírodné fenomény v okolí

Top 5 kempov pri Plitvických jazerách: Príroda na dosah

V okolí Plitvických jazier sa nachádzajú niektoré z najúžasnejších prírodných fenoménov v Európe. Pre milovníkov cestovania a prírody je to skutočný raj, kde môžu objavovať krásy netknutej prírody a relaxovať v úžasnom prostredí. Nižšie nájdete zoznam top 5 kempov, ktoré sú ideálnou základňou na preskúmanie tohto nádherného regiónu.

 • Kemp Borje – Tento kemp sa nachádza len pár kilometrov od vstupu do Národného parku Plitvické jazerá. Ponúka komfortné ubytovanie v stane alebo karavane a krásne výhľady na okolitú prírodu.
 • Kemp Korana – Súčasťou tohto kempu je aj príjemná reštaurácia s terasou pri rieke Korana. Ideálna voľba pre tých, ktorí si chcú užívať dobré jedlo a relaxovať v tichom prostredí.
 • Kemp Autokamp Grabovac – Tento kemp sa nachádza blízko vchodu do národného parku a ponúka moderné vybavenie vrátane bazéna a posilňovne. Ideálny pre rodiny s deťmi alebo páry, ktorí hľadajú pohodlné ubytovanie.
 • Kemp Camp Degenija – Nachádza sa v malebnej dedinke Seliste Dreznicko a poskytuje pokojnú atmosféru pre oddych a relaxáciu. Ideálny výber pre tých, ktorí vyhľadávajú ticho a pokoj po náročnom dni strávenom v prírode.
 • Kemp Bear’s Log – Inšpirovaný prírodou a zvieratami, tento kemp ponúka autentický zážitok v prírode. Ubytovanie v tradičných sruboch a možnosť stretnúť medvede vo voľnej prírode robia z tohto kempu skutočný unikát.

Jedlo Výhľad Vybavenie
Reštaurácia Rieka Korana Bazén, posilňovňa

Ideálne miesta na sledovanie divokej fauny

Plitvické jazerá sú známe nielen svojou nádherou a krištáľovo čistou vodou, ale aj bohatou divokou faunou. Ak sa chcete dostať blízko k prírode a mať možnosť pozorovať ju v jej prirodzenom prostredí, kempovanie pri týchto jazerách je ideálnou voľbou. Tu je zoznam top 5 kempov, ktoré vám umožnia zažiť nádheru a kúzlo Plitvických jazier a sledovať divokú faunu na dosah:

 • Autokemp Korana: Nachádza sa len kúsok od vstupu do Národného parku Plitvické jazerá a ponúka skvelé možnosti pozorovania vtákov a iných živočíchov.

 • Kemp Korana: Tento kemp sa nachádza priamo na brehu rieky Korana a je ideálnym miestom na sledovanie vodných vtákov a iných vodných živočíchov.

 • Autokemp Borje: Súkromný kemp, ktorý je obklopený krásnou prírodou a ponúka pokojné prostredie na sledovanie zvierat ako je jeleň či srnec.

Tieto kempy nie sú len ideálnymi miestami na sledovanie divočiny, ale aj skvelými základňami pre preskúmanie okolitej prírody a neskutočnej krásy Plitvických jazier.

Kľúčové poznatky

Dúfame, že vám tento článok pomohol objaviť najkrajšie kempy pri Plitvických jazerách a zistiť, ktorý z nich je ten pravý pre vás. Nech už sa rozhodnete pre luxusné vybavenie alebo jednoduchý pobyt v prírode, vždy si užite úžasnú atmosféru a krásy, ktoré tento región ponúka. Sme presvedčení, že nech už si zvolíte akýkoľvek kemp, vaše dovolenkové zážitky budú nezabudnuteľné. Takže sa tešíme, keď sa do tohto krásneho kúsku prírody vydáte a zažijete jedinečné dobrodružstvo pri Plitvických jazerách. Buďte pripravení na zážitky, ktoré si navždy zapamätáte!
Top 5 kempov pri Plitvických jazerách: Príroda na dosah

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *