Najlepšie chorvátske pláže pre rodiny s deťmi
|

Najlepšie chorvátske pláže pre rodiny s deťmi

Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, no pre rodiny s deťmi je dôležité nájsť tie správne. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie chorvátske pláže pre rodiny s deťmi, kde si môžu užiť bezpečné a zábavné prázdniny na pobreží Adriatického mora.

Najlepšie rodinné pláže v Chorvátsku

Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, ktoré sú ideálne nielen pre oddych a relaxáciu, ale aj pre rodiny s deťmi. Ak plánujete dovolenku na chorvátskom pobreží a hľadáte tie najlepšie miesta pre celú rodinu, určite by ste mali zvážiť návštevu týchto pláží:

 • Zlatni Rat – Táto pláž na ostrove Brač je známa svojou býčou hlavou tvarom a jasnými modrými vodami, ktoré sú perfektné pre plávanie.
 • Sakarun Beach – Nachádza sa na ostrove Dugi Otok a ponúka biely piesok a plytšie vody, čo je ideálne pre malé deti.
 • Rajska Plaža – Toto pobrežie na ostrove Rab má jemný piesok a pozvoľný vstup do mora, čo ho robí ideálnym miestom pre rodinné dovolenky.

Pláž Lokalita Vhodnosť pre deti
Zlatni Rat Ostrov Brač 👍🏼👍🏼👶🏼
Sakarun Beach Ostrov Dugi Otok 👍🏼👍🏼👶🏼👧🏼
Rajska Plaža Ostrov Rab 👍🏼👍🏼👍🏼👶🏼👧🏼

Ideálne destinácie pre deti na chorvátskom pobreží

Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami a pobrežím, ktoré sú ideálne pre dovolenku s deťmi. Tu sú niektoré z najlepších destinácií na chorvátskom pobreží pre rodiny s deťmi:

 • Zadar: Nachádza sa tu mnoho pláží s jemným pieskom a plytkým morom, ideálnych pre malé deti. Okrem toho môžete navštíviť aj množstvo zaujímavých pamiatok a atrakcií v meste Zadar.
 • Split: Okrem krásnych pláží ponúka Split aj množstvo zábavy pre deti, ako napríklad aquaparky a zábavné parky.
 • Dubrovník: Toto historické mesto ponúka nielen krásne pláže, ale aj fascinujúcu históriu a kultúru, ktoré môžu deti objavovať a učiť sa nové veci.

Destinácia Čo ponúka pre deti
Zadar Jemný piesok, plytké more
Split Aquaparky, zábavné parky
Dubrovník Historické pamiatky, kultúrne atrakcie

Pláže s pozvoľným vstupom do mora pre bezstarostné vyžitie detí

Pláže s pozvoľným vstupom do mora pre bezstarostné vyžitie detí

V Chorvátsku je mnoho nádherných pláží, ideálnych pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú bezstarostný oddych od každodenného zhonu. Tieto pláže sú charakterizované pozvoľným vstupom do mora, čo znamená, že deti sa môžu bezpečne vyhrať vo vode bez obáv o ich bezpečie.

Keďže dôležité je vybrať správne miesto pre svoju dovolenku, prinášame vám zoznam najlepších chorvátskych pláží pre rodiny s deťmi:

 • Zlatni Rat – Pohľadnica chorvátskych pláží s jemným pieskom a azúrovou vodou, ideálna pre malé deti.
 • Punta Rata – Pokojná pláž s pozvoľným vstupom do mora a krásnym výhľadom na okolitú prírodu.
 • Sakarun – Táto pláž na ostrove Dugi Otok je obklopená borovicovým krovím a ponúka ideálne podmienky na rodinný relax.

Rodinné rezorty s detskými klubmi blízko piesočnatých pláží

Rodinné rezorty s detskými klubmi blízko piesočnatých pláží

Chorvátsko je známe svojimi nádhernými piesočnatými plážami, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Rodinné rezorty s detskými klubmi sú ideálnym miestom pre dovolenku, kde sa môžu rodičia uvoľniť a deti zabaviť.

V našom zozname najlepších chorvátskych pláží pre rodiny s deťmi nesmie chýbať Zlatni Rat v Bolu, ktorý je ideálny pre kúpanie aj rôzne plážové aktivity. Ďalšou skvelou voľbou je pláž Slanica na ostrove Murter, kde nájdete jemný piesok a plytkejšiu vodu, ideálnu pre malé deti.

Pláž Poloha
Zlatni Rat Bol, ostrov Brač
Slanica Ostrov Murter

Vodné atrakcie a bezpečné prostredie pre plávanie detí

Vodné atrakcie a bezpečné prostredie pre plávanie detí

Na chorvátskych plážach nájdete mnoho vodných atrakcií, ktoré sú ideálne pre deti a zároveň zabezpečujú bezpečné prostredie pre plávanie. Niektoré z najlepších pláží pre rodiny s deťmi v Chorvátsku sú:

 • Pláž Zlatni Rat – nachádza sa na ostrove Brač a je známa pre svoj pozvoľný vstup do mora, čo je ideálne pre malé deti.
 • Pláž Slanica – neďaleko mestečka Murter, kde nájdete piesočnaté pláže a pokojné morie.
 • Pláž Punta Rata – blízko mesta Brela, ponúka čisté vody a možnosť využiť rôzne vodné atrakcie pre deti.

Pláž Poloha Vodné atrakcie
Zlatni Rat Ostrov Brač Pozvoľný vstup do mora
Slanica Murter Piesočnaté pláže
Punta Rata Brela Čisté vody, vodné atrakcie

Chorvátske pláže s čistou vodou a zachovanou prírodou

Chorvátske pláže s čistou vodou a zachovanou prírodou

Pre rodiny s deťmi je návšteva Chorvátska ideálnym spôsobom, ako stráviť letnú dovolenku. Krajina ponúka množstvo nádherných pláží s čistou vodou a zachovanou prírodou. Niektoré z najlepších chorvátskych pláží pre rodiny s deťmi sú:

 • Pláž Zlatni Rat – Táto kúzelná pláž na ostrove Brač je ideálna pre deti, pretože má pozvoľný vstup do mora a jemný piesok.
 • Pláž Sveti Jakov – Nachádza sa v blízkosti mesta Dubrovník a je obľúbená pre svoju čistú vodu a možnosť vypožičania vodných športov.
 • Pláž Punta Rata – Táto scenická pláž v Brela ponúka nádherný výhľad na pobrežie a je obklopená stromami, čo poskytuje príjemný tieň.

Doporučené aktivity pre rodiny s deťmi na chorvátskych plážach

Doporučené aktivity pre rodiny s deťmi na chorvátskych plážach

V Chorvátsku nájdete niekoľko pláží ideálnych pre rodiny s deťmi, kde sa budú môcť deti zabaviť a rodičia relaxovať. Jednou z najobľúbenejších pláží je Zlatni Rat na ostrove Brač, ktorá ponúka jemný piesok a plytšiu vodu, čo je ideálne pre malé deti. Ďalšou skvelou voľbou je Pláž Punta Rata v Brela, kde nájdete detské ihrisko a možnosti pre vodné športy pre staršie deti.

Pre rodiny s deťmi odporúčame aj pláž Saharun na ostrove Dugi Otok, kde si deti môžu vychutnať jemný biely piesok a chrystalovo čistú vodu. Ak preferujete pláže s pozvoľným vstupom do mora, určite navštívte Pláž Slanica na ostrove Murter, ktorá je známa svojimi plytšími vodami.

Záverom

Dúfame, že vám tento zoznam najlepších chorvátskych pláží pre rodiny s deťmi poskytol inšpiráciu pre vašu ďalšiu dovolenku. Chorvátsko je skutočne rajom pre rodiny, ktoré hľadajú relax a zábavu na piesočných plážach obklopených krásnou prírodou. Nech sa páči, ako vyberiete, nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť prežiť nezabudnuteľné chvíle s vašimi blízkymi pri mori. Užite si slnečné dni a príjemnú dovolenku!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *